Mokinių savivaldą stiprins 10 Lietuvos gimnazijų

Laimono Terasiaus nuotr.

Spalio 28 d. Merkelio Račkausko gimnazijoje prasidėjo vaikų ir jaunimo socializacijos projektas „Mokinių savivaldos – iniciatyvios, veiklios, atviros pokyčiams“. Projekto tikslas – mokyti kurti demokratišką, humanišką, atvirą mokyklos gyvenimą, sudaryti galimybes mokinių savarankiškumui, kūrybingumui ir iniciatyvai plėtotis.
Į pirmąjį užsiėmimą sugužėjo svečiai ir projekto partneriai – Akmenės, Židikų Marijos Pečkauskaitės, Viekšnių, Sedos Vytauto Mačernio, Mažeikių Gabijos, Plungės Saulės, Šiaulių Romuvos ir Kretingos Jurgio Pabrėžos gimnazijų mokinių savivaldų atstovai bei juos kuruojantys vadovai.
Svečius šiltai pasitiko mūsų gimnazijos mokinių taryba ir prezidentė Agnė Eidimtaitė.
Savivaldų komandas pasveikino gimnazijos direktorė Asta Žukauskienė, projekto koordinatorė socialinė pedagogė Gitana Svirskienė ir supažindino su projekto tikslais, veiklomis. Vėliau gimnazistai pristatė savo mokyklų mokinių savivaldos struktūrą, veiklas, klausėsi direktoriaus pavaduotojo ugdymui Laimono Terasiaus ir mokinių tarybos pirmininko Gabrieliaus Buzo pranešimo „Mokinių savivaldos organizavimo modeliai“.
Iš viso numatomi 5 projekto partnerių susitikimai. Užsiėmimų metu mokiniai susipažins su įvairiais savivaldos veiklos modeliais, komandos formavimo principais,  kitomis savivaldos veiklos formomis ir vadybos mechanizmais.
Planuojama organizuoti du mokymus asmeninėms ir bendrosioms kompetencijoms ugdyti, kuriuos ves patyrę lektoriai – nuolatiniai gimnazijos pagalbininkai ir partneriai: VšĮ Nacionalinė regionų plėtros agentūros Psichologinio ir karjeros konsultavimo skyriaus psichologė Virginija Servutienė ir karjeros konsultantė Diana Armalienė.

Mažeikių Merkelio Račkausko gimnazijos inf.

Laimono Terasiaus nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto