Mokinių tėvai išmoko būti praktiški

Tėvai, auginantys mokyklinio amžiaus vaikus, ir pedagogai sako, jog, iš anksto pasirūpinus mokyklinėmis prekėmis, galima sutaupyti. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Likus kelioms vasaros savaitėms, parduotuvėse prasidėjo prekyba mokyklinėmis prekėmis.
Prekybininkai suskaičiavo, kiek vidutiniškai tėvams atsieis pirmoko bei penktoko mokykliniai reikmenys, ir tikina: kainos, lyginant su praėjusiais metais, beveik nesikeitė.
Tėvai ir pedagogai sako, kad diskusijos apie tai, kiek kainuoja vaikus išleisti į mokyklas, neretai yra „išpūstos“ pačių prekybininkų ir žiniasklaidos.

Apskaičiavo išlaidas

Nurimus diskusijoms apie dideliu pagreičiu augančias maisto prekių kainas ir pasibaigus prekybos centrų boikotams, mokyklinio amžiaus vaikus auginantys tėvai, o taip pat ir prekybininkai ėmė skaičiuoti, kiek šiemet kainuos suruošti vaikams būtiniausių mokyklinių reikmenų kraitelę.
Kaune veikiančio prekybos miestelio darbuotojai suskaičiavo, kad mokyklinių priemonių krepšelis pirmokui, sudarytas iš dviejų plunksnakočių, maišelio rašalo kapsulių, šešių sąsiuvinių, aplankalų rinkinių knygoms ir sąsiuviniams, pieštuko, drožtuko, akvarelės, flomasterių, teptuko, piešimo sąsiuvinio, plastilino, žirklių, klijų, spalvoto popieriaus, liniuotės, penalo ir kuprinės, kainuos 24 eurus.
Prekybininkų skaičiavimais, penktoko krepšeliui tėvai išleis vidutiniškai 30 eurų. Skaičiuodami būtiniausių reikmenų krepšelio kainas, jie orientavosi į kokybiškas ekonominės klasės prekes.

Rekomendaciniai sąrašai – iš anksto

Mokyklose galioja praktika būsimųjų ar esamų pradinių klasių mokinių tėvams parengti ir įduoti daiktų, kurių prireiks mokiniams, sąrašus.
Tokie rekomendacinio pobūdžio sąrašai neretai įteikiami dar mokslo metų pabaigoje – siekiama, kad tėvai mokyklinėmis prekėmis galėtų pasirūpinti neskubėdami, iš anksto.
„Iš esmės tas sąrašas visiems yra žinomas: rašymo, piešimo priemonės. Beje, pirmokams reikalingų reikmenų sąrašas – pats ilgiausias ir viską nupirkti atsieina brangiausiai. Vėliau, kai vaikas jau mokosi antroje, trečioje ir vyresnėse klasėse, tų priemonių lieka iš ankstesnių metų“, – sako Mažeikių „Žiburėlio“ pradinės mokyklos direktorė Janina Karpinskienė.

Plačiau skaitykite laikraštyje.

2 Atsakymai į “Mokinių tėvai išmoko būti praktiški”

  1. Saulute parašė:

    Ar Žiburėlio direktorė žino kiek kiekvieną mėnesį prašoma i kaupimo fonda,kiek mokykla prašo už atsviestus lapus?uz viską prašo sumokėti,brangiausia mokykla Žiburėlio.

  2. Rasa parašė:

    Ir kur čia taip visą krepšelį gali surink už tuos 24 eurus, jei vieną kuprinę tiek kainuoja?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto