Mokinių tėvams – teorinės ir praktinės žinios

Mažeikių Senamiesčio pagrindinėje mokykloje edukacinė sesija tėvams rengiama antrąjį kartą. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Antradienį Senamiesčio pagrindinėje mokykloje prasideda dvi dienas truksianti edukacinė sesija mokinių tėvams. Jos metu bus pateikta daug teorinių ir praktinių žinių apie naujoves mokykloje, apie tėvų ir pedagogų bendradarbiavimo reikalingumą.

Sesijos programa išplėsta

Mažeikių Senamiesčio pagrindinės mokyklos direktorės Janinos Norvilienės teigimu, edukacinė sesija tėvams mokykloje rengiama antrąjį kartą.
„Praėjusiais metais organizavome bendrą sesiją visų klasių mokiniams. Kadangi renginys pavyko, šiemet nusprendėme ją išplėsti iki dviejų dienų ir pirmąją dieną skirti pradinių klasių, o antrąją – penktų – dešimtų klasių mokinių tėvams“, – pasakojo mokyklos vadovė.
Organizatoriai sako, kad sesija reikalinga ir naudinga: jie turi ir nori labai daug parodyti. Planuojama, kad sesijose per abi dienas apsilankys apie 120 tėvų.
Bendradarbiauja su tėvais
Tokios sesijos tėvams vyksta ne visose mokyklose. Per savo ilgą darbo praktiką mokykloje J. Norvilienė įsitikino, kad geresnių ar gerų rezultatų galima pasiekti tik dirbant išvien su tėvais.
„Jei nėra mokyklos ryšio su tėvais, tai atsiliepia ir mokslo rezultatams, ir mokinių elgesiui, o jeigu bendradarbiaujame su tėvais, viskas būna geriau. Kita vertus, aš pati matau, kaip labai mokykla pasikeitė, kai atėjo į ją technologijos ir per jas vyksta bendravimas, kada turime tokių naujovių, kurių kitos mokyklos gal ir neturi ar nenaudoja.  Mes privalome visa tai rodyti, kad tėvai žinotų ir matytų. Kad vaikai geriau mokytųsi, nori ir jie, ir mes, tad tėvams iš tiesų reikia švietimo“, – įsitikinusi J. Norvilienė.

Gavo daug patarimų

Pirmąją sesijos dieną tėvams buvo kalbama apie kūrybiškumo ugdymą pradinėse klasėse, supažindinta su psichologo darbu mokykloje, papasakota apie specialiojo pedagogo, logopedo pagalbą mokiniams, mokytojams ir tėvams. 
Jau nuo pradinių klasių vaikai pradedami dominti profesijomis, apie tai suteikiama jiems reikalinga informacija. Kiek tai yra aktualu vaikams, kaip tai reikia daryti, kalbėjo pradinių klasių mokytoja Laima Preibienė, apie neformaliojo ugdymo reikšmę pasakojo pedagogai Dalytė Liaučienė, Jurgita Kazlauskienė, Milda Rozgienė ir Rolandas Volkovas.
Daug naudingos informacijos, patarimų, pastebėjimų tėvams apie vaikų sveiką gyvenseną, laikyseną, regėjimą pateikė mokyklos sveikatos priežiūros specialistė Gražina Barkauskaitė.
Antroji edukacinio seminaro diena skirta aukštesniųjų klasių mokiniams.

Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

3 Atsakymai į “Mokinių tėvams – teorinės ir praktinės žinios”

 1. Justui parašė:

  Labai jau neraštingas esi…

 2. justas parašė:

  o kur man dekui uz kantrybe dvi dienas ? :D
  jaigu ne as nieko nebutu ivyke :D

 3. saulyte parašė:

  Šaunu kai mokykloje vyksta renginiai tevams,ir nuosirdus dekui mokytojams uz puikia popiete,veskite savo vaikus i senamiesti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto