Mokomąją bendrovę įkūrę mažeikiškiai jau atstovauja Lietuvai

Nuotr. iš asmeninio archyvo

Turkijoje, Stambule vakar prasidėjo ir iki penktadienio tęsis mokinių verslumo festivalis „Gen-E 2023“.
Jame Lietuvai atstovauja mažeikiškiai – Merkelio Račkausko gimnazijos mokiniai Eligijus Girdenis ir Damir Samarin (jų mokytojai – Rima Meldaikienė ir Raimondas Milėška).

Gimnazijos komanda per metus sukūrė sėkmingą verslo idėją – žaidimą Brailio raštu, ją ištestavo, ištyrė rinką ir gegužę Vilniuje vykusioje nacionalinėje jaunųjų bendrovių mugėje „eXpo“ laimėjo kelialapį į Europos antreprenerystės festivalį Turkijoje.

„Brailliant“ tikslas – sujungti neregius ir matančius žmones

D. Samarin ir E. Girdenis savo mokomąją bendrovę pavadino „Ramideja“, o savo sukurtą žaidimą, sujungiantį neregius ir matančius žmones, – „Brailliant“.

Gimnazistams 2022–2023 mokslo metais dalyvaujant organizacijos „Lietuvos Junior Achievement“ jaunimo verslumo programoje „Accelerator_x“, kuriant ir tobulinant žaidimą, teko įveikti labai daug įvairių etapų, susipažinti ir bendradarbiauti su įvairiais žmonėmis – Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjungos Mažeikių filialo, verslo bendruomenės atstovais.

Po to, kai gegužės mėnesį mokomoji bendrovė laimėjo galimybę atstovauti savo šaliai Europos antreprenerystės festivalyje „Gen-E“, gimnazistai turėjo atlikti daug paruošiamųjų darbų. Jų parengtą ataskaitą ir pristatymą festivalio komisija įvertino puikiai.

Pretenduoja į apdovanojimą

Damir ir Eligijaus komanda „Ramideja“ dar prieš kelionę iš daugiau nei 40 dalyvaujančių komandų buvo tarp penkių geriausių, pretenduojančių į mokinių mokomųjų bendrovių apdovanojimą. Todėl liepos 4 ir 6 dienomis gimnazistai nuotoliniu būdu bendravo su komisijos nariais.

Kaip mažeikiškiams seksis šią savaitę Stambule vykstančiame festivalyje, paaiškės jau netrukus.

Nuotr. iš asmeninio archyvo

Neseniai interviu pasakodami apie savo sukurtą žaidimą, per metus įgytą patirtį Damir ir Eligijus tikino: jei prieš metus kas būtų pasakęs, kad jų žaidimu domėsis žmonės, kad jį reikės pristatinėti viešai, kad keliaus į Stambulą, jiedu tuo nebūtų patikėję.

Bet šiandien tai – realybė, kuria mažeikiškiai labai džiaugiasi.

Trumpai apie „Gen-E 2023“

„Gen-E 2023“ – Europos antreprenerystės festivalis yra Europos jaunimo antreprenerystės ir jų pasiekimų šventė.

Festivalio metu vyksta du Europos antreprenerystės konkursai: mokinių jaunųjų bendrovių programos Europos finalas (Company of the Year Competition – CoYC) bei universitetų programos Europos finalas (JA Start-Up Programme – European Enterprise Challenge (EEC).

Konkursų metu savo verslo idėjas pristato po vieną mokinių ir studentų komandą iš 41 Europos valstybės – viso beveik 100 inovatyviausių verslo idėjų.

Mokytojų bendruomenė kviečiama susipažinti su gerosiomis tarptautinėmis praktinio verslumo ugdymo praktikomis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto