Moksleiviai pasitiko dieną be automobilio

Asmeninio archyvo nuotr.

Rugsėjo 22-oji paskelbta Tarptautine diena be automobilio. Ja siekiama atkreipti visuomenės dėmesį į transporto įtaką aplinkai ir žmonių sveikatai, taip pat paskatinti prisidėti prie švarios aplinkos išsaugojimo.
Ši diena nepraeina nepastebėta ir mūsų miesto mokyklose.

Atėjo pėsčiomis

Didelis dėmesys vaikų sveikatai stiprinti ir gamtosauginėms idėjoms puoselėti kreipiamas Pavasario pagrindinėje mokykloje. Jos gamtosauginių būrelių mokiniai, minėdami Tarptautinę dieną be automobilio, suorganizavo fotosesiją prie eko automobilio, o rytą automobiliais atvežusius į mokyklą vaikų tėvus pasitiko įteikdami jiems informacinius lapelius apie šios dienos reikšmę.  „Džiaugiamės, kad vis daugiau mokinių ir mokytojų į mokyklą atvažiuoja dviračiais. Šį rytą daugelis mokytojų automobilius paliko namuose ir į darbą atėjo pėsčiomis. Prie mokyklos esame įrengę stovą dviračiams“, – teigė mokyklos direktoriaus pavaduotojas ugdymui Eduardas Vaičiulis.

Dviračiais – kasdien

Visada pilni stovai dviračiams laikyti yra ir prie Merkelio Račkausko gimnazijos – tiek iš gatvės pusės, tiek vidiniame gimnazijos kiemelyje. Būna dienų, kai visų gimnazistų dviračiai į stovus nebetelpa. Tarp gimnazistų ši transporto priemonė labai populiari.
„Daugelis mūsų mokinių su dviračiais į mokyklą važinėja kasdien, nelaukia, kol bus skelbiama kokia akcija ar ateis diena be automobilio. Ir taip iki pat spalio mėnesio – kol leidžia orai ir pradeda šalti rankos“, – tikino gimnazijos direktoriaus pavaduotojas ugdymui Laimonas Terasius.
Sodų pagrindinė mokykla ketvirtadienį surengė akciją „Atvyk į mokyklą dviračiu, riedžiu ar paspirtuku“ – šį rytą mokiniai ir mokytojai į mokyklą važiavo nuo Šv. Pranciškaus Asyžiečio bažnyčios.

Asmeninio archyvo nuotr.

Asmeninio archyvo nuotr.

Laimono TERASIAUS nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto