Moksleiviai prisimins tragišką žydų likimą Holokausto metu

Trečiadienį rengiama nacionalinė moksleivių konferencija „Kito žmogaus gelbėjimas – aukščiausia žmogiškumo vertybė“, skirta Tarptautinei Holokausto aukų atminimo dienai paminėti. Renginys vyks Ariogalos gimnazijoje (Raseinių r.).

Minint sausio 27-ąją – Tarptautinę Holokausto aukų atminimo dieną – Tarptautinė istorinio teisingumo komisija kartu su Ariogalos gimnazija organizuoja jau tradicine tapusią nacionalinę mokytojų ir moksleivių konferenciją, kurios tikslas – puoselėti istorinę atmintį, prisiminti klestėjusias Lietuvos žydų bendruomenes, jų kultūrinį, ekonominį ir socialinį palikimą bei tragišką likimą Holokausto metu.
Renginio metu bus pagerbtos Holokausto Lietuvoje ir visoje Europoje aukos, moksleiviai pristatys savo veiklas, spektaklius, menines inscenizacijas, skaitys pranešimus, dalysis idėjomis ir gerąja patirtimi. Renginio metu įvairiomis meninės išraiškos formomis moksleiviai pristatys dramatiškas nekaltų aukų gelbėjimo istorijas.
Konferencijoje dalyvaus daugiau nei 150 dalyvių iš 21 Tolerancijos ugdymo centro. Konferencijoje taip pat dalyvaus ir autentiškais prisiminimais apie savo išsigelbėjimą pasidalys žydų bendruomenių atstovai iš įvairių Lietuvos miestų. Dalyvius pasveikins Izraelio valstybės ambasadorius Amiras Maimonas, Švietimo ir mokslo bei Užsienio reikalų ministerijų atstovai.

One Reply to “Moksleiviai prisimins tragišką žydų likimą Holokausto metu”

  1. Viktoras parašė:

    Daugybę kartų kaime sklido kalbos kaip lietuviai šaudė žydus. Mano senelis pasakojo, kad jis pats matė kaip jo kaimynas Aloyzas pyškino žydelius. Taupydami šovinius lietuviai žydų vaikus užmušdavo trankydami juos į medžius. Aš iki šiol tuo netikėjau, bet kai perskaičiau Rūtos Vanagaitės knygą „Mūsiškiai“, tada pilnai patikėjau. Pasakojo man, kad kaime buvo žmonių, kurie išgelbėjo 2 žydelius nuo sušaudymo.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto