Moksleiviai pristatė savo įsteigtas įmones

Įkurdami trumpalaikę akcinę bendrovę ir ją valdydami mokiniai įgyja verslo įgūdžių ir praktiškai pritaiko ekonomikos sąvokas. Jono STRAZDAUSKO nuotr.

[nggallery id=268 template=caption]Trečiadienį devyniolika mokomųjų bendrovių iš septynių rajono mokyklų pristatė savo produkciją bei veiklą. Dar pavasarį kurti minėtas bendroves mokiniams pasiūlė Mažeikių verslininkų asociacija.

Pasiūlė galimybę

Mokomoji mokinių bendrovė – tai galimybė mokykloje įkurti ir įgyvendinti savo verslą, verslo laboratorinis darbas. Įkurdami trumpalaikę akcinę bendrovę ir ją valdydami mokiniai įgyja verslo įgūdžių ir praktiškai pritaiko ekonomikos sąvokas.
Mokyklos, įkūrusios šias įmones, varžosi konkurse dėl geriausios mokomosios mokinių bendrovės Mažeikių rajone vardo. Konkursas vyksta dviem etapais.
Mažeikių verslininkų asociacijos vykdančioji direktorė Diliara Zarifova „Santarvei“ yra sakiusi, jog tikimasi, kad dalyvavimas tokiame konkurse mokinius skatins plačiau žvelgti į verslą ir jų kuriamų bendrovių veiklą.
Be to, dalyvaudami projekte mokiniai turi galimybę įgyti realių verslo organizavimo įgūdžių, juos panaudoti, realizuojant mokomųjų mokinių bendrovių sukurtą produkciją ar paslaugą.

Laukia antrasis etapas

Pasibaigus pirmajam etapui – pristačius įmonę – D. Zarifova „Santarvei“ sakė, kad konkurse dalyvaujantys moksleiviai labai iškalbūs ir drąsiai kalbėjo apie savo įmones ir jų gaminamą produkciją.
„Įmonių pristatymas buvo lyg savotiška jaunųjų verslininkų šventė. Nustebino ir verslo idėjų gausa. Pristatomos buvo kelios kepyklėlės, rankdarbiai, rankų darbo papuošalai iš karoliukų, įvairūs mezginiai“, – pristatytą produkcija vardino D. Zarifova.
Po dviejų savaičių moksleivių laukia antrasis konkurso etapas, kuris vyks „Eifelio“ prekybos centre.
„Vyks mugė, kurios metu moksleiviai bandys parduoti savo produkciją, savo idėjas. Taip pat bus stebima, kaip jaunieji verslininkai sugeba bendrauti su pirkėjais“, – paaiškino Mažeikių verslininkų asociacijos vykdančioji direktorė.

Laimėtojams – piniginiai prizai

Įkurtos mokomosios mokinių bendrovės konkurso metu yra vertinamos pagal tam tikrus kriterijus. Geriausia bus pripažinta ta mokomoji mokinių bendrovė, kuri surinks daugiausiai taškų. Maksimalus balų skaičius – 400.
Taškai bus sumuojami pagal geriausius mokomosios mokinių bendrovės ekonominius rodiklius, paruoštą ataskaitą, įmonės stendą ir pristatymą.
Vertinimo komisiją sudaro Mažeikių verslininkų asociacijos švietimo komiteto pirmininkas, minėtos asociacijos vykdančioji direktorė, trys asociacijos įmonių narių atstovai, Mažeikių rajono švietimo skyriaus bei Žemaitijos kolegijos atstovai.
Įvertinus mokomųjų mokinių bendrovių veiklą bus skirtos trys prizinės vietos. Už pirmąją vietą numatyta skirti 2 tūkst. litų, antroji vieta įvertinta tūkstančiu, o likusiai trečioje vietoje bendrovei bus skirta 500 litų.
Pasak D. Zarifovos, gali būti numatytos ir papildomai įsteigtos atskiros Mažeikių verslininkų asociacijos nominacijos bei apdovanojimai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto