Moksleiviams susirasti darbo – sudėtinga

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Pasibaigus mokslo metams, prasidėjus vasaros atostogoms dalis moksleivių norėtų padirbėti, įgyti darbo patirties ir, svarbiausia, savarankiškai uždirbti eurą kitą pramogoms ar norimam naujam daiktui. Mažeikiuose moksleiviams, o ypač dar nesulaukusiems pilnametystės, susirasti darbo vasarai sudėtinga.

Dirbti nori, bet neranda kur

Šešiolikmetis Lukas darbo vasarai ieškoti pradėjo dar gegužės pradžioje. Skelbimus apie tai, kad galėtų dirbti pagalbiniu darbininku statybų, žemės ūkio sektoriuje, vaikinas dėjo įvairiose skelbimų svetainėse internete. Socialiniame tinklalapyje „Facebook“ skelbė ieškąs darbo bei klausė draugų ir pažįstamų, gal šie žino darbdavių, kuriems nepamaišytų jauno žmogaus rankų pora.
Aplinkiniai giria jaunuolio norą padirbėti, tačiau pagelbėti nelabai kuo gali. Iki šiol darbo Mažeikiuose moksleivis nerado.
„Praėjusią vasarą teko šiek tiek padirbėti: padėjau tėvų pažįstamiems prie statybų, yra tekę dalinti reklamines skrajutes. Bet tai buvo tokie pavieniai atvejai ir šiemet norėjau susirasti vasarai tokį darbą, į kurį reiktų eiti kasdien, tačiau kol kas paieškos nesėkmingos. Žinoma, jeigu pasitaikys koks pasiūlymas, kad ir atlikti kokį pavienį darbelį, priimsiu“, – savo patirtimi pasidalijo moksleivis.
Sūnaus norui dirbti jo tėvai pritaria, sakydami, jog darbas dar niekam nepakenkė, o savo užsidirbtus pinigus vaikai labiau vertina.

Ateina ir į biržą

Apie moksleivių galimybes susirasti Mažeikiuose darbą „Santarvė“ kalbėjosi su Jaunimo darbo centro Mažeikiuose vyriausiąja specialiste Ligita Diržininkiene.
Pasak specialistės, pastaruoju metu Darbo biržos Mažeikių skyriuje apsilanko nemažai moksleiviško amžiaus jaunuolių.
Nuo gegužės pradžios Jaunimo darbo centre vyko renginių ciklas apie įsidarbinimą vasarai. Birželį vyks dar keletas šio ciklo renginių. Per šį renginių laikotarpį oficialiai kaip ieškantys darbo Darbo biržoje užsiregistravo dvylika pilnametystės sulaukusių jaunuolių. Dar yra dalis neapsisprendusių, ar vasarą dirbti, ar ne, ir svarstančių, kokio darbo norėtų.

Visas rašinys – Santarvės“ laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto