Moksleivių bendruomenės mokysis kurti respubliką

Įvadiniame seminare Mažeikiuose dalyvavo 44 mūsų rajono atstovai. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

„Ventos“ pagrindinėje mokykloje įvyko pirmoji respublikinio projekto „Kuriame respubliką“ kūrybinė laboratorija, kurioje dalyvavo į šį projektą įsijungusių keturių mūsų miesto mokyklų ir Sedos Vytauto Mačernio gimnazijos atstovai – mokytojai ir mokiniai.

Įsijungė penkios mokyklos

Kūrybinės laboratorijos vedėja „Ventos“ pagrindinės mokyklos direktorė Ramunė Badaukienė pasakojo, kad į šį projektą, be minėtų sediškių, įsijungė ir Pavasario, Senamiesčio, „Ventos“ pagrindinės bei Politechnikos mokyklos.
Iš viso šiame didžiuliame projekte dalyvauja apie 120 mokyklų iš 30-ies savivaldybių. Mokyklos atrinktos remiantis atliktais pilietiškumo tyrimais.
Visų projekte dalyvaujančių mūsų rajonų mokyklų veiklą koordinuos R. Badaukienė, vietose taip pat išrinkti savi vadovai.
„Tai didžiulis projektas, kokio iki šiol gal nėra buvę. Jo partneriai – apie dvidešimt įvairių įstaigų, asociacijų. Tuo projektu norima išeiti už mokyklos ribų ir įjungti įvairias bendruomenes“, – teigė R. Badaukienė.

Atrinks tris projektus

Projekto metu mokyklos ir vietos bendruomenės bus mokomos dirbti kartu kaip mažų respublikų modelis: jos bus savarankiškos, demokratiškai bendrus reikalus tvarkančios laisvų ir atsakingų žmonių bendrijos.
Kiekviena tokia respublika turės parengti pilietinį projektą, iš kurių bus atrinkta 50 geriausių, o paskui per konferenciją Kaune jų beliks tik trys: jie ir bus vykdomi visoje šalyje.
Konkretūs bendruomenių projektai aprėps tokius viešosios politikos klausimus kaip emigracija, korupcija, skurdas, valdžios viešumas ir skaidrumas, aplinkosauga ir paveldosauga, tautinis ir pilietinis jaunimo bei visos visuomenės ugdymas ir kt.

Rinksis kas mėnesį

Įvadiniame seminare Mažeikiuose dalyvavo 44 mūsų rajono atstovai. Seminarą vedęs projekto ekspertas Darius Kuolys pateikė daug pamokymų, patarimų, kaip kurti projektus, kokios temos aktualios.
Mokyklų grupės į kūrybines laboratorijas rinksis kas mėnesį, kitas susitikimas numatytas lapkričio mėnesį Politechnikos mokykloje.
R. Badaukienė sakė, kad „Ventos“ pagrindinė mokykla jau yra apgalvojusi, kokį projektą rengs, bet to kol kas nenori išduoti.
Per dvejus metus truksiantį projektą igyvendina Pilietinės visuomenės institutas, jis finansuojamas Europos Sąjungos socialinio fondo bei Lietuvos Respublikos biudžeto lėšomis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto