Moksleivių krepšeliui šiemet planuoja išleisti daugiau

ELTOS nuotrauka

Prekybos tinklo „Maxima“ rugpjūčio mėnesį atliktos pirkėjų apklausos duomenimis, dauguma mokyklinio amžiaus vaikų turinčių šalies gyventojų jų mokykliniam krepšeliui šiemet ketina išleisti šiek tiek daugiau nei pernai.

Išlaidos priklausys nuo poreikių

Reikiamas prekes mokyklai didžioji dalis yra linkę įsigyti dar iki rugsėjo 1-osios, o pirkdami ketina pasinaudoti nuolaidomis ir akcijomis.
„Pastebime, kad mokyklinio amžiaus vaikus auginantys mūsų pirkėjai mokykliniu krepšeliu pradeda rūpintis iš anksto – likus maždaug mėnesiui iki mokslo metų pradžios. Perka racionaliai, tik to, ko iš tikrųjų reikia, naudojasi siūlomomis akcijomis ir nuolaidomis, ieško kokybės. Esame paskaičiavę, kad minimalus mokinio krepšelis kainuoja apie 50–80 litų.
Žinoma, teks išleisti daugiau, jeigu į mokyklą išleidžiamas pirmokas arba pasirenkamos brangesnės, išskirtinės kokybės ar dizaino prekės“, – sako „Maximos“ Rinkodaros ir pardavimų skyriaus vadovas Norbertas Žioba.

Dauguma planuoja išleisti 200–300 litų

Apklausos duomenimis, šiemet savo vaiko mokyklos prekėms mokyklinio amžiaus vaikų turintys pirkėjai ketina išleisti daugiau nei pernai.
Dauguma respondentų mokyklos prekių planuoja pirkti už 200–300 litų, maždaug po penktadalį apklaustųjų atsakė, kad skirs 300–400, 400–500 ar net daugiau nei 500 litų. Pusė jų sako specialiai vaiko mokyklos prekių krepšeliui netaupą, o trečdaliui tenka maždaug mėnesį „pasispausti“.
Beveik pusė mokyklinio amžiaus vaikų turinčių apklaustųjų mokyklines prekes perka iš anksto, iš jų dauguma – dar rugpjūčio pradžioje. Absoliuti dauguma sako visuomet seką mokyklinėms prekėms taikomas akcijas ir nuolaidas.

Populiariausia prekė – sąsiuviniai

Beveik visi savo vaikus mokyklai ruošiantys apklaustieji teigė pirksią rašymo priemonių, sąsiuvinių, piešimo sąsiuvinių ar popieriaus, taip pat kuprinę. Dauguma ketina įsigyti ir sportinę aprangą ar kitų drabužių mokyklai, penalą ir segtuvų. Vadovėlių ketina pirkti apie trečdalis apklaustųjų, o grožinės literatūros knygų – vos keliolika procentų apklaustųjų.
Prekybos tinklo „Maxima“ pardavimo duomenimis, populiariausia mokyklinė prekė jau ne vienus metus yra įvairiausi sąsiuviniai, kurių per pasiruošimo mokyklai laikotarpį nuperkama apie 4 milijonus. Antroje vietoje rikiuojasi įvairiausi tušinukai, kurių per pasiruošimo mėnesį parduodama daugiau nei pusė milijono, o trečioje – braižymo įrankiai, kurių parduodama keli šimtai tūkstančių vienetų.

Surengė socialiniame tinkle

Apklausą, kurioje dalyvavo daugiau kaip 800 respondentų, prekybos tinklas „Maxima“ atliko savo paskyroje socialiniame tinkle „Facebook“.
Dauguma apklaustųjų – 26–45 metų moterys, auginančios po du vaikus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto