Mokslo metai – naujovės ir iššūkiai

Šiais mokslo metais Mažeikių rajono mokyklų duris atvers daugiau nei 6200 mokinių. Nuotr. iš redakcijos archyvo

Kitą savaitę prasideda naujieji mokslo metai. Tiek patys švietimo darbuotojai, tiek tėvai ir mokiniai juos pasitinka su nerimu. Numatyta daug įvairių pakeitimų, ne tik mokant atlyginimus mokytojams, bet ir organizuojant mokinių maitinimą, pateisinant jų praleistas pamokas. Savivaldybės specialistai, atsakingi už švietimą, neslepia: po kelių dienų prasidėsiant mokslo metams, su ugdymo įstaigų veikla susijusių klausimų vis dar yra daugiau nei atsakymų.

Mažeikių rajono savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus vedėjas Apolinaras Stonkus, apžvelgdamas statistiką, pasidžiaugė, kad jau antrus metus iš eilės rajono mokyklose daugėja pirmokų. Planuojama, kad šiais metais į pirmas klases ateis pusšimčiu vaikų daugiau nei pernai.
Šiuo metu bendrojo ugdymo mokyklų mūsų rajone yra 20. Pernai į mokyklas atėjo 6 330 mokinių, šiemet, kaip spėjo A. Stonkus, gali būti šimtu mažiau.
„Šis skaičius nėra galutinis, dar nėra tikslių duomenų. Būna, kad tėvai vaikus vienu metu užrašo į kelias mokyklas. Tikrieji skaičiai paaiškėja pirmąją mokslo metų savaitę“, – kalbėjo vedėjas.
Planuojama, kad šiais metais pirmokų bus apie 620. Bendras pradinukų skaičius gali siekti 2 340. Didžiausias mokinių mažėjimas, kaip ir kasmet, fiksuojamas 10–11 klasėse – praėjusius mokslo metus baigė per 500 dešimtokų, tačiau į vienuoliktą klasę atėjo šiek tiek daugiau nei 300.
Rajono gimnazijose mokysis apie 400 dvyliktokų.
Apie švietimo naujoves plačiau skaitykite penktadienio laikraštyje.

One Reply to “Mokslo metai – naujovės ir iššūkiai”

  1. Florentina parašė:

    Pikeliuose Rugsėjo 1-osios Šventė rugsėjo 2-ą

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto