Mokslo metai prasidėjo, remonto darbai – taip pat

Sodų pagrindinėje mokykloje per pusmetį atnaujintos antrojo aukšto patalpos: išdažytos sienos, lubos, pakeista elektros instaliacija. Autorės nuotrauka

Šiandien baigiasi pirmoji mokslo metų savaitė. Daugelyje ugdymo įstaigų mokiniai gali naudotis atnaujintomis patalpomis. Tačiau kai kuriose mokyklose remontas tik prasidės. Ir ne bet koks, o stogų.
Savivaldybės administracijos vadovai teigia, kad tokia situacija susidaro dėl pernelyg didelio biurokratizmo: kol atliekamos visos viešojo pirkimo procedūros, užtrunka nemažai laiko, todėl stogus ir kitus didesnius remontus tenka pradėti rudenį.
Situacija stebina mažeikiškius, nes stogus remontuoti planuojama lyjant lietui, kai mokiniai ir mokytojai jau dirba grupėse, klasėse ar kabinetuose.

Dauguma buvo tvarkoma

Mažeikių rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Saulius Šiurys, kuruojantis švietimo klausimus, „Santarvei“ sakė, kad einamuosius remontus atliko praktiškai visos ugdymo įstaigos. Jiems ir stogų remontui buvo skirta apie 180 tūkst. eurų. Kol kas dar ne visi pinigai įsisavinti, nes kai kurie rangos darbai stogų remontui yra perkami konkurso būdu ir bus pradėti artimiausiu metu.
„Nė viena ugdymo įstaiga, kuri prašė finansavimo, neliko be dėmesio. Skyrėme bent dalį pinigų.
Kas padažė, padailino sienas, o kapitalinio remonto niekur nebuvo. Išskyrus tai, kad bus tvarkomi kelių švietimo įstaigų stogai. Šie darbai jau buvo aptarti dar birželio mėnesį, tačiau užtruko procedūros, viešieji pirkimai, konkursai“, – pasakojo S. Šiurys.
Plačiau skaitykite penktadienio laikraštyje.

5 Atsakymai į “Mokslo metai prasidėjo, remonto darbai – taip pat”

 1. Jonis parašė:

  O ka visu laiku geriausias vadovas is svietimo sk. p. Stonkus? Kreslas prikibo prie uzpakalio ir neatplesi ir ta nesamone metu metais vyksta ir metu metaip p. Stonkus sedi kresle ir vaizduoja kad vadovauja …… Anekdotas BIUROKRATAI SKUNDIASI BIUROKRATIZMU ……Tokia betvarke gali but 1-2 kartus bet ne pastoviai , po to tokiam vadovui kaip p. Stonkus parodomos durys ……

 2. muha parašė:

  ir kada reik mokytis tokiom sąlygom? Remontuoja per mokslo metus, grąžtai, statybininkai, dulkės porą mėnesių. Pratęsia mokslo metus visam mėnesiui kada net mokytojai alpėja nuo karščio. Šaunuoliai ugdytojai.

 3. kas patvirtino finansavimą uždaromai mokyklai -,turi būti patrauktas atsakomybėn parašė:

  Tam yra prognozavimas, gimstamumo statistika ir kt..Dėl ateities viską daryti,kaip rašė prieš tai žmogutis mums ,t.y. Lietuvai per brangu.Yra prioritetai.

 4. to O parašė:

  Krakių mokykloje dušinės buvo suremontuotos,kad vasarą ir ateinančiomis vasaromis galėtų atostogauti vaikai žodžiu su tikslu ateičiai.Artimiausiu laikotarpiu bus remontuojamas stogas,kad pastatas nepelytu.

 5. O parašė:

  Krakių mokykloje nuo naujų metų iki pavasario suremontavo tris klases, buvusi mokinė papuošė mokyklą savo gražiomis freskomis, suremontavo dušus prie sporto salės ir …. po to mokyklą uždarė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto