Mokslo metai „Ventos“ progimnazijoje – su išskirtiniais pokyčiais

„Ventos“ progimnazijos bendruomenė – didelė šeima, besidžiaugianti vis gražėjančia mokykla. Jono STRAZDAUSKO nuotr.

„Ventos“ mokykloje nuskambėjęs rugsėjo pirmosios skambutis atnešė nemažai naujovių. Pakeistas mokyklos statusas, pradėtos nešioti uniformos, sukurta erdvių moksleivių kūrybiškumui skatinti bei įgūdžiams tobulinti.

Tikimasi, kad tai pagerins vaikų ugdymo kokybę.


Ruoštasi ilgai

„Ventos“ mokykla šiais metais iš pagrindinės tapo progimnazija. Mažeikių rajone tai pirmoji tokio tipo mokykla. Progimnazijos direktorė Ramunė Badaukienė „Santarvei“ pasakojo, kad apie statuso keitimą ir jo reikalingumą galvota jau ilgą laiką.
„Kadangi to link tikslingai ir aiškiai buvo einama jau ne vienerius metus, priimti galutinį sprendimą nebuvo sunku. Gal pagrindinė mokykla kaip tipas ir gali būti, tačiau kai devinta bei dešimta klasės yra tiek pagrindinėse mokyklose, tiek gimnazijose, mažesnėje mokyklose lieka nelabai motyvuoti vaikai. Natūralu, kad daug geriau būti stipria progimnazija, visą dėmesį koncentruojančia pirmai ugdymo pakopai“, – sakė mokyklos vadovė. Ji pridūrė, kad 9–10 klasėse ir tų nemotyvuotų vaikų likdavo vienas kitas, nes dauguma tęsdavo mokslus gimnazijoje.
Paklausta, su kokiais iššūkiais mokykla susidūrė pakeitusi statusą, direktorė prisipažino, jog su baime laukta, ar sumažėjus klasių komplektams nesumažės mokytojų krūvis. Rezultatas priešingas – sulaukta daugiau mokinių nei praėjusiais metais. Direktorė net svarsto: jei mokinių kasmet daugės, mokykla susidurs su problema, kaip juos visus sutalpinti.


Turės uniformas

Pasikeitė ne tik mokyklos statusas, bet ir jos bendruomenės narių apranga. Mokyklos direktorė patikslino, kad tai, jog mokykla pakeitė statusą, dar nereiškė, kad būtinai reikėjo pradėti nešioti ir uniformas. Sprendimas buvo priimtas atsižvelgiant į mokinių ir jų tėvų pageidavimus.
Pasak direktorės, uniformos primena amerikietišką stilių. Visi vaikai dėvi mėlynus džemperius, skiriasi tik jų marškinėlių spalva. Žemesniųjų klasių mokiniai vilki geltonus, o 5–8 klasių mokiniai bei mokytojai – mėlynus marškinėlius.
Ramunė Badaukienė pasakojo, kad toks uniformos stilius pasirinktas atsižvelgiant į patogumą ir į kainą.
„Uniformos komplektą sudaro dveji marškinėliai, džemperis, ženkliukas ir emblema. Toks komplektas daugiausiai kainavo 70 litų, o mažesniems mokiniams – dar pigiau. Mūsų pasirinktas variantas leis vaikams laisvai judėti, tradiciniai uniformų švarkai nevaržys jų judesių, o ir džemperių mokinukai taip greit neišaugs kaip švarkų“, – kalbėjo progimnazijos vadovė.
Ji pridūrė, kad aukštesniųjų klasių mokiniai derasi, jog vieną dieną būtų galima apsirengti  laisvo stiliaus apranga. Šis klausimas bus svarstomas klasių seniūnų susirinkimo metu.


Užsiims gabių vaikų ugdymu

Progimnazijos direktorė tikino, kad mokykla išsikėlė misiją – ugdyti gabius vaikus. Siekiant tai įgyvendinti šiek tiek pakeistos ugdymo programos.
Mokyklos direktoriaus pavaduotoja ugdymui Nijolė Juozumienė pasakojo, jog pagal ugdymo planą mokinių ugdymo poreikiams tenkinti yra skirtos tam tikros valandos, o šitas laikas kryptingai paskirstomas.
Priešmokyklinei grupei skiriama po vieną valandą užsienio kalbos mokymuisi bei choreografijai, pirmokai taip pat turi kassavaitinę pamoką užsienio kalbos mokymuisi, ji turėtų padėti pasiruošti antroje klasėje prasidėsiančiam intensyvesniam anglų kalbos kursui.
Į penktą klasę atėjusių naujų mokinių adaptacijai taip pat skiriama papildoma valanda užsienio kalbos mokymuisi. Siekiama, kad kartu dirbdami stipresni ir silpnesni mokiniai susilygintų ir padėtų vieni kitiems.
Matematikos ugdymas vyks dviem kryptimis: viena sustiprinta, o kita – su papildoma mokytojo pagalba. Silpnesniesiems mokiniams bus skiriamos papildomos valandos konsultacijoms.
Pavaduotoja taip pat pabrėžė, jog informatikos pagal ugdymo planą vaikai turi mokytis vienerius metus, tačiau progimnazijoje tam bus skiriami dveji metai.
Mokyklos vadovė, paklausta, ar padidinus pamokų skaičių vaikams nebus per didelis krūvis, atsakė: „Higienos normų mes tikrai nepažeisime. Jeigu įmanoma vaikams suteikti pilną paslaugų paketą, kuriame – ir pamokos, ir neformalaus ugdymo valandos, ir mokiniams jis tinka, tai vaikas yra ugdomas visapusiškai“, – įsitikinusi ji.
Mokyklos direktoriaus pavaduotoja Lina Pocevičienė pabrėžė, kad gabių vaikų ugdymui įsteigta „Mažoji akademija“, kuri veiks keturiomis kryptimis: matematine, gamtamoksline, kalbine bei verslumo. Joje dalyvaujantys įvairaus amžiaus vaikai bendraudami tobulins savo įgūdžius bei ugdys kūrybiškumą.


Planų daug

Ramunė Badaukienė pasakojo, kad mokykla, norėdama užtikrinti vaikų gerovę, rūpinasi neformalių erdvių kūrimu. Įrengti kabinetai mokinių komandiniam bei kūrybiniam darbui atlikti. Gausu erdvių, kuriose vaikai, užsiimdami patinkama veikla, turiningai gali leisti laiką pertraukų metu. 
Progimnazijos vadovė, svarstydama apie ateities planus, pasakojo, jog artimiausiu metu mokykloje laukiama sporto salės renovacijos.
„Mums užtektų ir dabartinės sportavimui skirtos patalpos, bet kadangi Mažeikių sportininkams reikalinga atnaujinta salė, tai džiaugiamės, kad ir mes turėsime ją gražesnę. Tikimės, kad artimiausiu metu bus pradėti darbai ir kitais metais jau sportuosime naujoje erdvėje“, – kalbėjo mokyklos vadovė.
Ji pridūrė, kad mokykla ir toliau dalyvaus tarptautiniuose projektuose. Vienas jų vyks šio mėnesio pabaigoje. Jo metu progimnazistai mokysis kartu su ispanais, portugalais, lenkais, graikais, turkais bei  rumunais. Pasak vadovės, bendradarbiaudami su užsienio šalių mokiniais mažeikiškiai vaikai įgyja tarptautinės patirties.

8 Atsakymai į “Mokslo metai „Ventos“ progimnazijoje – su išskirtiniais pokyčiais”

 1. O kas parašė:

  bus su negabiais vaikais? Jie liks už borto?

 2. Kaimynas parašė:

  Galėtų su mokyklos statuso pasikeitimu, pasikeisti mokinių ir mokyklos administarcijos elgesys su mokyklos kaimynais. Dabar aplinkinių namų gyventojai priversti kęsti mokinių skleidžiamų dūmų smarvę, šiukšles ir kt. Iš mokyklos administracijos padėti kovoti su viešos tvarkos pažeidimais- jokios reakcijos.KAs vyksta už mokyklos tvoros- anot jų, tai nebe mokyklos reikalas. O galėtų bedradarbiauti- duoti stendą mokykloje, kur būtų kabinami tokie pažeidėjų veideliai.Laiptinė – vieša vieta ir niekas neuždraus fotografuoti pažeidimų…

 3. klausimas parašė:

  Ar vaikas gabus amatams (siuvimui, mechanikai, medžio, ūkio darbams) jūsų mokykloje yra laikomas gabiu?

 4. Vardas (privalomas) parašė:

  Mokyklines uniformos,tai nuostabu! Kai baigs mokykla ,tada prisimins ,kad kazkada vilkejo si ruba ir daugiau jau neteks. Be to, labai sauniai atrodo.

 5. svečias parašė:

  Galetų ir elgtis prideramai, nesikeikti, nesityčioti iš kitų, nes kol kas tai ausys linksta…

 6. praeivė parašė:

  labai džiaugiuosi šios mokyklos uniformomis-labai išskirtinai vaikai atrodo!!! Man patiko :)

 7. ane parašė:

  nu jau amerikoniškas,abejoju

 8. mmm parašė:

  mmm amerikietiškas stilius….

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto