Mokyklinės spintelės – patogumas ar prievolė?

Daugumoje Mažeikių rajono mokyklų tarp tėvų vyksta prekyba mokyklinėmis spintelėmis. Autorės nuotr.

Socialiniuose tinkluose užvirė diskusijos dėl švietimo įstaigose esančių mokyklinių spintelių, skirtų vaikų viršutiniams drabužiams ir daiktams. Tėvai dalijosi patirtimi, kas už kiek jas perka, išsakė savo požiūrį į tokią prekybą.
Situacija pradėjus domėtis „Santarvei“, paaiškėjo, kad kai kuriose mokyklose iš tiesų tėvai vieni iš kitų perka spinteles, kitur jomis vaikai naudojasi nemokamai. Ugdymo įstaigų vadovai teigė nesikišantys į prekybą mokyklinėmis spintelėmis, pasak jų, tai yra tėvų reikalas, be to, situacija nepatenkinti tėvai turi alternatyvą – bendrą rūbinę.

Mažeikiškiai tėvai socialiniuose tinkluose pradėjo reikšti savo nuomones dėl mokyklinių spintelių po to, kai savo asmeninėje „Facebooko“ paskyroje tarybos narys Virginijus Sungaila paskelbė informaciją: „Kreipiuosi į JUS, ar ką nors žinote apie prekybą spintelėmis „Ventos“ progimnazijoje? Man skundžiasi tėvai, kad vaikai neturi kur kabinti striukių, nes turi išsipirkti spinteles. Spintelės kaina yra tokia: maža spintelė 40 eurų, didelė spintelė 70 eurų. Mokiniai, baigę mokyklą, parduoda vietą spintelėje, kaina prasideda nuo 20 eurų. Kai vyksta pardavimai, tai jokių čekių, jokios apskaitos nėra. Todėl prašau man rašyti apie tai privačia žinute.“
Ši informacija sulaukė per 200 pačių įvairiausių komentarų. Tėvai vardijo švietimo įstaigas, kuriose yra perkamos ir parduodamos mokyklinės spintelės. Jie teigė nesuprantantys, kodėl jas turi pirkti – esą mokyklos turi nemokamai užtikrinti sąlygas, kad vaikai turėtų kur pasidėti ne tik viršutinius drabužius, bet ir kitas mokyklines priemones.
Kiti tėvai teigė suprantantys, dėl ko parduodamos spintelės – norima atsiimti investuotus pinigus. Dauguma tėvų tvirtino, kad prekyba mokyklinėmis spintelėmis vyksta tik tarp tėvų – mokyklų administracijos, vadovai į tuos reikalus nesikiša.

Kokia yra situacija, aiškinosi ir „Santarvė“. Apie tai skaitykite antradienio laikraštyje.

9 Atsakymai į “Mokyklinės spintelės – patogumas ar prievolė?”

 1. Anonimas parašė:

  Turėkit gailesčio, ne iš gero gyvenimo žmonės marinuotus agurkėlius vagia. Juk daug metų nedirbo, kas kur kiek įpildavo, o užsikąst ne visada, galimai, duodavo. Galimai, visai ne parazitas.

 2. Anonimas parašė:

  VIETOJ OPTIMIZUOTŲ mokyklų nors spinteles švietimas nupirktų, gi dabar anei spintelių,anei pinigų.

 3. Taspac parašė:

  Tai čia ne pirkimas, o nuoma su užstatu. :) . Vaikas pradėjo lankyti – paduodi pinigus, pabaigė – atsiimi, tik iš kito tėvo :)

 4. realybė parašė:

  O tai naujiena atrasta mokyklų gyvenime apie spinteles,niekam dešimtmečiais nerūpėjo ir tarybos narys randa trupinių,kuriuos trupina

 5. Vita parašė:

  Prieš rašant komentarą įvardinkite ir mokyklą, nes mūsų mokykloje (kalnėnai) niekas neverčia pirkti,pilna rūbinių bendrų, mokinių skaičius per 900 o spinteliu per 300, tai kaip galima jas dalinti? Visiems nėra !!! Tegul tik vyksta prekyba o kaip kitaip aš gaučiau? Išmaldos kažkieno prašyčiau perleiskite spintelę…

 6. Vardass parašė:

  Ar kiekvieno doro politiko pradžios kelias prasideda nuo piknaudžiavimo tarnybine padėtimi atsukinėjant vandens skaitiklių parodymus už pinigus? Gerai kad mūsų valdžioje tokių nėra

  1. Vardass`ui parašė:

   Tai cia kalbant apie dorus politikus. O jei politikas apsivoge Eifelio parduotuvej, buvo teismo nuteistas, bet pries rinkimus neinformavo apie tai rinkeju ir siandien garsiausiai saukia, kad visi vagys o jis vienintelis teisuolis? Tai doras ar nedoras politikas?

   1. Anonimas parašė:

    Mano nuomone, taii, galimai, čia tas pats proletariatas versiantis valdžią, galimai… Nušvitimas turi savo kainą, reik pabūt dugne, bet iš kur tiek sekėjų, kurie cituoja lyg Šventą raštą. Nu jo, baimės akys didelės kažkaip, galimai…

 7. Mama parašė:

  Mokyklos verčia pirkti spinteles, rūbinės išnaikintos, paliekama viena, kad būtų mokyklai kaip apsiginti, kad va yra kur kabintis rūbus, o tėvai savanoriškai sutinka patys įsigyti spinteles. Taip yra ne tik Mažeikiuose, o daugelyje miesto mokyklų. Pvz Klaipėdoje pinigus mokykla surenka vokeliuose, paskui nuperka spinteles, o tada pakiša sutartį, kad mokiniui išėjus iš mokyklos su visam, spintelė lieka mokyklai, aišku galima parduoti, jei kas pirks. Švietimo skyrius aiškiai įvardino, kad tėvai neturi pirkti jokių spintelių, nes mokyklos gauna pinigus ir mokykla gali ir turi suteikti tai, bet kuri mokykla taip darys? Atsakymas- nė viena.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto