Mokykloje – 20-mečio jubiliejus

Nuotr. iš asmeninio archyvo

Margų dienų rietimai
Lyg drobės suringuoti.
Tos dienos – mūs likimas
Už auksą neparduotum…
      Just. Marcinkevičius

Mažeikių Kalnėnų pagrindinėje mokykloje vyko metodinės tarybos organizuota popietė „Mokykla laiko kryžkelėje“, skirta mokyklos 20-mečio jubiliejui. Į popietę buvo pakviesti trijų kartų pedagogai: mokytojai senjorai, viduriniosios ir jaunesniosios kartos atstovai.
Į susirinkusiuosius kreipėsi mokyklos direktorė Regina Arbatauskienė, kuri perskaitė mokinių eilėraščius ir pasiūlė pasidalinti mintimis, kaip bėgant laikui pasikeitė mokykla, mokytojai ir mokiniai.
Renginio vedėjos mokytojos Jūratė Fridrikienė ir Edita Jagminienė pabrėžė mokytojo profesijos svarbą ir pakvietė skirtingų kartų atstovus į netradicines pamokas: matematikos, geografijos ir istorijos. Kalbant apie ilgametę darbo patirtį paaiškėjo, kad mokytoja Janina Plekaitienė dirbo mokykloje net penkiasdešimt metų, o jauniausioji kolegė Erika Dobrovolskienė – tik ketverius metus.
Mokytojai pokalbio metu prisiminė mokyklas, kuriose pradėjo savo pedagoginio darbo kelią: Vainutas, Buknaičiai, Žemaičių Kalvarija, Šiauliai, Seda, Viekšniai, Užlieknė, net Sigulda…
Kolegos dalijosi mintimis apie mokinio ir mokytojo santykį, apie tėvų vaidmenį mokykloje, apie mokymosi metodus, turiningus ir vertybines nuostatas formuojančius renginius. Vyresniosios kartos mokytojos kalbėjo apie pagarbą mokytojui jų vaikystės mokykloje, kai buvo kreipiamasi Tamsta Mokytojau, kai mokytojas buvo autoritetas. Apmąstyti mokykloje praleisti metai, į kuriuos norėtųsi sugrįžti, mielos ir šiltos akimirkos su kolegomis.
Popietės pabaigoje direktorė padėkojo visiems už nuoširdų bendravimą, linkėjo kūrybiškumo, ištvermės ir stiprybės. Pavaduotoja Adelė Staigvilienė dėkojo už nuostabius ir nepakartojamus prisiminimus, kvietė ir ateityje nepamiršti mokyklos, kurioje praleista nemaža dalis darbo metų.

Liudmila ANDRIJAUSKIENĖ
Kalnėnų pagr. mokyklos mokytoja

2 Atsakymai į “Mokykloje – 20-mečio jubiliejus”

  1. pagarba parašė:

    ir didelis ačiū šios mokyklos Mokytojoms: V. Riaukienei, V. Semčenkienei. Tačiau nuotraukoje jų nesimato…

  2. Vardas (privalomas) parašė:

    baisios

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto