Dar pavasarį Savivaldybės taryba patvirtino Švietimo įstaigų tinklo pertvarkos planą 2016–2019 metams. Pagal jį keičiasi kai kurių mokyklų statusas. Viena iš tokių – Krakių pagrindinė mokykla, kuri, pagal pertvarkos planą, nuo šių mokslo metų nebeformuos devintos ir dešimtos klasės, o nuo 2018-ųjų rugsėjo taps pradine mokykla.
Nepaisydama Tarybos patvirtino plano, Krakių pagrindinės mokyklos bendruomenė pabandė išsikovoti teisę šiemet suformuoti devintą ir dešimtą klases.
Mokyklos vadovų ir pedagogų pastangos buvo bevaisės – Savivaldybės tarybos Ekonomikos finansų ir vietinio ūkio bei Švietimo ir sporto komitetų narių dauguma balsavo prieš šią krakiškių idėją.
„Santarvei“ domintis šia istorija, teko išgirsti ir retorinį klausimą: „Gal kam nors reikia pastato gražioje vietoje, gal dar kam nors ko nors reikia?“
Mažėja mokinių
Radikalių priemonių mokyklose reikėjo imtis dėl pastaraisiais metais vis mažėjančio mokinių skaičiaus.
Švietimo skyriaus duomenimis, per metus rajone sumažėja po 300 ar 400 mokinių. Tokia situacija paveikia ir krepšelį – visoms pagrindinėms mokykloms išgyventi yra labai sunku, nes jos turi milžiniškų skolų. Krakių pagrindinė mokykla – ne išimtis.
Dėl mokyklų tinklų pertvarkos plano dar praėjusiųjų metų spalio mėnesį mero potvarkiu buvo sudaryta komisija. Ji rengė susitikimus su mokyklų ir kaimo bendruomenėmis, išklausyta jų atstovų nuomonių.
Kaip komitetų posėdžiuose akcentavo Tarybos nariai, visi suinteresuotieji buvo supažindinti su Švietimo įstaigų tinklo pertvarkos planu.
Gavo prašymus
Krakių pagrindinės mokyklos direktorės pareigas laikinai einanti Ingrida Mažeikienė „Santarvei“ sakė: poreikį šiais mokslo metais formuoti devintą ir dešimtą klases padiktavo patys tėvai. Reorganizavus Daubiškių pagrindinę mokyklą, į Krakiuose esančią ugdymo įstaigą kreipėsi trys tėvai, kurie pageidavo, kad jų vaikai lankytų devintą ir dešimtą klases būtent šioje mokykloje.
Pasak I. Mažeikienės, todėl ir kilo mintis formuoti minėtas klases, nes jose būtų po devynis mokinius. Gavus tėvų prašymus, prasidėjo Krakių pagrindinės mokyklos „kryžiaus kelias“ dėl klasių formavimo.
Plačiau skaitykite antradienio laikraštyje.
gal Jūs veskite savo vaiką į Jevarą, o mes turime puikius mokytojus Krakių mokykloje, bet mums neleidžia mokytis.
Kiek zinau, mazeikiuose yra Jievaro pagrindine mokykla, kuria gali lankyti taip jusu vadinami ,,negudrus,, mokiniai, taip pat turintys fiziniu ar emociniu sutrikimu.Kolektyvas ten puikus, vaiku nedaug, visi jausis savi tarp savu. Kame problema? Kodel paverciame savo vaikus bandomaisiais triusiukais, o paskui verkiam, kad is ju juokias ar tyciojas?
Kur dingti „negudriems“ arba uždariems vaikams…. Kur dingo šūkis „neįgaliųjų integracija į visuomenę!“ Svarbu prieš rinkimus garsiai šaukti ir gražius pažadus dalinti, meiliai šypsotis. O po to po valdžiai šautuvą į rankas ir išnaikinti problematiškus vaikus. Nėra kupros, nebus ir problemų.
Issirinkim dar karta i valdžia Kryžiu tai Mažeikiams tada jau galas,sporta jis jau po truputi sunaikino
pamenate komunistų rinkimų šūkį ,,Svarbiausia- Žmogus!,, Tai štai kaip rūpinamasi kaimo žmonių jaunimu… Ir dar nepatvirtintais faktais sklando gandas kaime, kad… vienam iš važdžios veikėjų labai pastatas reikalingas, tai ir skubama kuo greičiau sunaikint mokyklą.
Kažkas nepaaiškinama…Mokyklai. kuri mokinių skaičiumi yra didesnė už Mažeikių „Jaunystės“ mokyklą, tariama „ne“, o pastarajai ištariama „taip“.
Mažeikių savivaldybėje tikras Orvelo „Gyvulių ūkis“. Visi gyvuliai lygūs, bet kiaulės lygesnės!
Pikeliuose beveik visi mokiniai atvaziuoja is Mazeikiu. Jei ne jie tai mokykla butu tuscia.
NUOMONĖ: patys išsirinkom į valdžią neokomunistus ,,socialdemokratus“ su satelitais- tai ko dabar norime? Kiek laiko jie prie lovio? Kas socialdemokratiško yra kokio Kryžiaus ? Ar tai , kad nuo 1993 metų buvo Tėvynės sąjungos narys, o kai norėjo išlikti valdžioje ar ne nuo 2006 metų perbėgo į ,,socialdemokratų“ ,,partiją“? Esam durninami, renkam dvasiškai menkaverčius, mums ,,vadovauja“ keičiantys partijas kaip kojines ,,dvasios galiūnai“kaip kryžiai ir kryželiai….
Kur logika? Jeigu buvo devinta klasė ir nuo šio rudens mokinai perėjo į dešimtą, tai jiems ir galėjo leisti užbaigti mokyklą. Kur dabar tie mokiniai turi dėtis dėl vienų mokslo metų, blaškytis po svetimas mokyklas?
Tikrai dvigubi standartai; Pikelių mokykloje nei savų mokytojų, nei mokinių, o vistiek egzistuoja…
Švietimo skyriaus vedėjas turėtų atsakyti:
Jam pavaldūs ir jo kontroliuojami direktoriai prisidirbo: „Sodų“ direktorė atleista, „Eglutės“ išėjo pati.
Rajone mokyklos uždarinėjamos o nesistengiama joms padėti išlikti.
Taikomi dvigubi standartai: vienoms mokykloms yra svarbios teritorijos ir neleidžiama formuoti klasių, kai mokiniai atvažiuoja iš kitus ir tuo pat metu kitoms mokykloms viskas leidžiama.
Mokyklos uždaromos, nes mokinių mažėja, o kodėl netaupo švietimo skyrius? Kodėl mažėjant mokyklų ir mokinių skaičiui, švietimo skyriuje specialistų skaičius net auga?
Rajone gyventojų mažėja, tai ir savivaldybės darbuotojų skaičius turi mažėti.
kam is vis tokia valdzia reikalinga, kurie tik griaut moka. Gal tam ir sedite savo postuose, kad ka nors darytumet Lietuvos labui, o ne priesingai. Gal manote, kad sunaikine kaimus, isgelbesit Lietuva nuo emigracijos ir isnykimo. Ka sukurete sededami valdzioje.