Mokyklos ramybę drumsčia anoniminiai skundai

Mažeikių Sodų pagrindinę mokyklą jau antri metai persekioja nemalonumai. Sigito STRAZDAUSKO nuotrauka

Šalies ministerijas, vaiko gerove besirūpinančias institucijas ir net policiją pasiekė anoniminiai skundai, kuriose Sodų pagrindinės mokyklos mokytojai kaltinami netinkamu elgesiu su mokiniais. Dėl visų jų pradėti tyrimai.
Mokytojai, nelaukdami jų baigties, patys bando aiškintis, kas kenkia jų ir mokyklos reputacijai – jie kreipėsi į merą ir į teisininkus.

Mažeikių Sodų pagrindinę mokyklą jau antri metai persekioja nemalonumai. Pernai beveik visus metus buvo aiškinamasi dėl tuometinės direktorės Birutės Liutkuvienės veiksmų, kol galiausiai Mažeikių rajono savivaldybės tarybos sprendimu ji buvo atleista iš pareigų.
Šiais mokslo metais mokyklą užplūdo anoniminiai skundai, dėl kurių įvairios institucijos pradėjo tyrimus. Yra manančių, kad šie anoniminiai skundai gali būti susiję būtent su vadovų kaita. Anoniminiai skundai, kuriuose mokytojai kaltinami skriaudžiantys vaikus, išsiuntinėti į įvairias ministerijas, jų sulaukė ir Savivaldybės administracijos Švietimo skyrius bei rajono valdžia.
„Santarvės“ pašnekovai pastebėjo, kad skundų braižas ir turinys panašus: mokytojai kaltinami ne tik dėl netinkamo, grubaus elgesio su mokiniais, bet ir tuo, kad jie tinkamai neišaiškina dėstomų dalykų; pamokose esą dalyvauja pašaliniai asmenys.
Laikinai einanti Sodų pagrindinės mokyklos direktorės pareigas Virginija Tupikaitė-Jasutienė „Santarvei“ patvirtino, kad dėl mokyklos yra prirašyta skundų į įvairias institucijas. Tačiau kol kas nė vienas nėra realiai pasitvirtinęs.

Visas rašinys – „Santarvės“ laikraštyje.

26 Atsakymai į “Mokyklos ramybę drumsčia anoniminiai skundai”

 1. Zose parašė:

  Jeigu rašo skundus ,vadinasi yra dėl ko. Tiesiog reikia stebėti ir išsiaiškinti . Moksleiviai kalba tiesą !

 2. mama parašė:

  kas cia pasidare sunus baige ta mokykla jokiu problemu nebuvo…

 3. tikriausiai parašė:

  buvusioji „fėja“ nerimsta ;)

 4. Group parašė:

  Linkime „Sodams“ sėkmės ir gražios ateities

 5. Teisingai parašė:

  Vedėjas A. Stonkus teisingai sako, kad tokią pasitikėjimą praradusi mokyklą, reikia uždaryti.

 6. deja parašė:

  Visose mokyklose yra įvairių mokytojų ir tokių pačių problemų. Mokiausi ir aš joje, bet tas buvo prieš kokius 25 metus, nieko labai blogo negaliu pasakyti. Tik būdavo nemalonu žiūrėti, kaip ant silpnesnio mokinio užsisėsdavo ne tik klasiokai, bet ir mokytojai. Dabar tai vadinasi patyčiomis. Viskas keičiasi…

 7. Patarle parašė:

  zuvis genda nuo galvos teisingai rasoma apie A Stonku.

 8. dėl rūkymo parašė:

  Komentaruose daug dėmesio skiriama rūkymui. Dėl rūkymo yra numatytos administracinės nuobaudos. Jei rūkytojai nepilnamečiai-,atsako tėvai, globėjai ir pan..pagal ATPK. Jei tiek daug rūkorių , žinomos vietos ir laikas (šalia mokyklų, pertraukų metu, prieš pamokas, po jų) -,Mažeikių policijos pareigūnai ir kt. pareigūnai, kurie turi teisę ir pareigą fiksuoti pažeidimą, turėtų būti surašę daug protokolų. Jei priešingai-,lieka tik skųstis, fiksuoti faktus ir pan…Mažeikius valdo pypkoriai.

 9. Patrule parašė:

  Įdomu.Skelbiama kad skundai vieno ir to pačio braižo.Reiškia , kad panašu jog rašo vienas ir tas pats žmogus.Ir skundai prasidėjo atleidus direktorę, kuri vis dar dantimis kabinasi į šiă kėdę, vietoj to, kad oriai išeitų.Mokosi ir mano vaikai.Atmosfera pasikeitus valdžiai pasidarė normali.Žinoma daug gerų mokytojų išėjo neatlaikę baisaus spaudimo.Tačiau čia mokiniai ugdomi ir toliau.Nori juodinti mokyklą ir anonimui puikiai sekasi.Kada valdžiai buvo įdomi tiesa? Niekada.O kas liečia rūkymą- praeikit per pertraukas po mokyklas.Visur tas pats.Ir ne mokytojas turi jiems aiškinti , o patys tėviai.T.yra- mes.Kažkodėl pamiršote, kad jūs atsakingi už vaikus.Ir baikite pilti purvą, nes ir taip jo daug visur.

 10. to OPOZICIJAI parašė:

  prie ko tas Stonkus, juk jis ne aiškiaregys, negali nustatyti,kas ten rašynėja.Teisingai pastebi ,o ne gąsdina, bet kokioj organizacijos ,kai prasideda panašūs dalykai ,darbingumas krenta… Beto paskutinieji Lietuvos įvykiai visi kelia depresiją,o mėnulio pilnatis ypatingai veikia…juk ir astrologai sakė,kad teks atlaikyti ne pačias geriausias 2017m dienas…Taip ,kad laikykimės …kas ateina ,tas turi ir praeiti, tai Merfio dėsnis…

 11. Skaitytoja parašė:

  Kodėl „komentatorius“ mano, kad mokiniai rūko tik šioje mokykloje? M. Račkausko mokiniai irgi ne ką mažiau rūko. Graudu, kai dailios, madingai apsirengusios panelės lenda į prišnerkštas vietas patraukti dūmo. Aplink nuspjaudyta, nusituštinta….

 12. OPOZICIJA parašė:

  Stonkus turėtų atsistatydinti.

 13. Jurga parašė:

  Mokiausi Sodu vidurineje ir negaleciau pasakyti nei vieno blogo zodzio apie sia mokykla. Atmosfera budavo visada gera, mokytojai buvo draugiski mokiniams ir esu jiems dekinga uz suteiktas zinias. Akivaizdu, jog kazkam yra naudinga smeizti sia mokykla. Straipsnyje rasoma, jog nei vienas skundas realiai nepasitvirtino. Butu labai idomu suzinosi kas tas smeizejas (-ai) :)

 14. Auksinė mintis parašė:

  Švietimo skyriaus vedėjas tvirtina ir lyg džiaugiasi, kad mokykla prarado gerą vardą, neteks mokytojai darbo ir mokykla bus uždaryta.
  Manau, kad Vedėjas A. Stonkus turėtų ginti mokytojų darbo vietas, o negasdinti juos, kad liks bedarbiais.

 15. Agnyte parašė:

  Demesio.skaitykit atidziau straipsni.Ne kai kurie mokytojai buvo nubausti o vienas…o ugnies tikrai nera be dumu,ypač kai anonimo skundas nepasitvirtina.su meiles diena visus.

 16. Vardas (privalomas) parašė:

  Vaikų teisių apsaugos vyresnysis inspektorius nepaneigia, kad šioje mokykloje įžeidinėjami mokiniai, net kai kurie mokytojai buvo nubausti. Judyta dirbdama mokytoja šioje mokykloje pati įžeidinėjai mokinius Tai rašė „Santarvė“. Ar gali tai paneigti?

 17. Skaitytoja parašė:

  Vaikai mokėsi šioje mokykloje, todėl galiu tvirtinti, kad dirba geri mokytojai. Manau, kad problema yra pačiame anonime, o ne mokykloje. Geras mokinys, geri tėvai visuomet suranda bendrą kalbą , o tokiems anonimams visur blogai…

 18. Nėra ugnies be dūmų parašė:

  Perskaičius straipsnį, kas berašytų, skundas tvirtinasi. Mokytojas dirba su vienu mokiniu, kitas veda pamokas keturiems,o algą gauną pilną. Norėčiau ir aš taip dirbti.

 19. Raimonda parašė:

  Mokykla tikrai puiki.Draugiški mokytojai, stengiasi atsakingai dirbti.Mano abu vaikai mokėsi šioje mokykloje.Esu labai patenkinta.Gėda „anonimui „.Mokytojai ir naujoji direktore – laikykites !!!!

 20. agne parašė:

  Tikrai mokykla gera , mokytoju kolektyvas geras, kas drasko sita mokykla turetu issiaiskinti ir ponas Stonkus , o ne seip sau stebeti kas vyksta. Gal ir Stonkus pavargo, gal noro neturi, cia kazkas ne taip, manau nuskambes Mazeikiai ir ministerijoj, jei savo kieme patys nemokam susitvarkyti , vadinasi gaspadorius blogas.

 21. vytas parašė:

  Blogai, kad anonimas nebaudziamas, kaip sunku palikti darba B.Liutkuvienei , kas gali paneigti jog be jos pagalbos neapsieinama. Komentaras raso vaikai ruko, tai prasau sudrausmink vaikus jei matai tai darant, matomai komentaras is tos rasytoju grupes. Linkiu mokyklos kolektyvui stiprybes , ramaus darbo, kada nors anonimas isaiskes ..Mokykit vaikus , nekreipkit demesio.

 22. www parašė:

  Kas atsitiko su šia mokykla ?Kas ją taip sužlugdė?Juk neperseniausiai dar buvo gera mokykla .Mokėsi daug mokinių ,dirbo daug gerų mokytojųir t.t. Kas atsitiko dabar .Mokinių nebėra ,mokytojai išsilakstė kas kur tik begalėjo (liko ištikimieji).Gaila ,kad šitaip kažkas sistemingai sužlugdė mokyklą..Įdomu ,kas buvo tas paslaptingas -mistinis žlugdytojas???Ir kokia prasmė šitaip elgtis?

 23. Gintaras parašė:

  Anoniminiai skundai turėtu būti netiriami ir nereaguojama visiškai.Dabar koks nepatenkintasis nori pakenkti kažkam,parašai anonimą,o įstaigos tegul ardosi ir aiškinasi ar tai tiesa,ar tai melas.Iš kitos pusės gerai,sudaro darbo grupę,vyksta tyrimas,žurnalistams yra darbo,mokytojams gerai patampo nervus,visi užsiėmę.

 24. Komentatorius parašė:

  O čia šitoje mokykloje mokiniai, t.y. vaikai, eina parūkyti prie tvoros per pertraukas?

 25. Dabar parašė:

  tokie laikai, kas ką nori,tas tą rašo….Todėl.kad tie rašynėtojai nebaudžiami…todėl ir trukdo dirbti kitiems….
  Matyt čia prieš pasaulio pabaigą…veikia antgamtinės jėgos…juk durniams kitos žemės nėra ,gyvena toje pačioje…Paprasčiausia reiktų nekreipti dėmesio į anoniminius skundus ir neberašinėtų…

 26. Vardas (privalomas) parašė:

  teisybe raso

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto