Mokyklose bus atnaujintos teisinio švietimo programos

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Teisingumo ministras Juozas Bernatonis ir švietimo ir mokslo ministrė Audronė Pitrėnienė parašais patvirtino visuomenės teisinio švietimo veiksmų planą, kuriame, be kitų teisinio švietimo veiklų, numatyta atnaujinti ir mokinių teisinio švietimo programas.

Teisingumo ministras: „Privalome pradėti nuo mokyklos suolo“

„Teisingumo ministerija įgyvendina ne vieną svarbų ir įdomų teisinio švietimo projektą – jau devintus metus organizuojame Konstitucijos egzaminą, rengiame mokymus, projektus žiniasklaidoje. Šie projektai sulaukia didelio susidomėjimo, tačiau norint pasiekti geriausią rezultatą – išugdyti teisiškai išprususią kartą – privalome pradėti nuo mokyklos suolo, kad pilnametystę mokiniai pasitiktų ne tik išmanydami savo šalies teisinę sistemą, bet ir žinodami savo teises“, – Teisingumo ministerijos išplatintame pranešime cituojamas teisingumo ministras J. Bernatonis.
Pasak J. Bernatonio, visuomenės apklausos atskleidžia opią problemą – bent pusė šalies gyventojų nesidomi savo, kaip piliečių, teisėmis ir pareigomis. Tarp ypač pasyvių šiuo atžvilgiu visuomenės grupių – ir 15–18 metų jaunimas, todėl bendradarbiavimas su Švietimo ir mokslo ministerija itin svarbus siekiant visuomenės teisinį švietimą įgyvendinti sistemiškai ir pasiekti didžiausią poveikį visuomenei. Be to, tyrimų duomenimis, tam, kad mokyklose būtų dėstomi dalykai, supažindiną mokinius su teisės pagrindais, pritaria net 83 proc. šalies gyventojų.

Švietimo sistemos vadovė: reikia aktualaus turinio

„Pagrindinis mūsų švietimo siekis – pagerinti mokinių pasiekimus ir atnaujinti ugdymo procesą aktualiu mokiniams ugdymo turiniu ir padėti mokytojams įgyti būtinų kompetencijų, kurios reikalingos nuolat besikeičiančioje visuomenėje. Todėl šiandien pasirašytas priemonių planas ypač svarbus ir aktualus, užtikrinant visuotinę teisinio švietimo plėtrą ir atveriant naujas galimybes bendradarbiavimui su partneriais, skatinant mokinių, studentų teisinį švietimą, vykdyti mokytojų kvalifikacijos tobulinimą teisinio švietimo srityje bei siekiant, kad bendrojo ugdymo mokyklose ir profesinio mokymo įstaigose būtų vis daugiau sistemingai ir kvalifikuotai pasirengta teisės pagrindų mokymui, remiantis šiuolaikinius didaktinius reikalavimus atitinkančiomis programomis“, – sako švietimo ir mokslo ministrė A. Pitrėnienė.
Visuomenės teisinio švietimo veiksmų plane numatyta atnaujinti Vidurinio ugdymo teisės bendrąją programą, pilietiškumo ugdymo bendrąją programą, integruoti teisinio švietimo turinį į profesinio mokymo programas šalies profesinio mokymo įstaigose, taip pat kelti teisės dalyką dėstančių mokytojų kvalifikaciją.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto