Mokyklose – daugiau dėmesio sportui

Nuotrauka iš LR sveikatos apsaugos ministerijos archyvo

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga įsitikinęs: norint ugdyti sveikus žmones, būtina didinti moksleivių fizinį aktyvumą.
„Nors mokyklose ir vyksta fizinio lavinimo pamokos, tačiau to tikrai nepakanka, norint ugdyti sveiką ir aktyvų žmogų, todėl reikia keisti ugdymo įstaigų filosofiją ir skatinti vaikus ir jaunimą kuo daugiau judėti, sportuoti“, – sakė ministras A. Veryga.

Lietuva – priešpaskutinėje vietoje

Palyginus su kitų Europos šalių moksleivių judėjimo aktyvumu, Lietuva užima priešpaskutinę vietą, lenkdama tik Slovakiją, o fizinis aktyvumas Lietuvoje yra vienas mažiausių tarp ES šalių – vos 10 proc. Lietuvoje ilgesniu nei vienos valandos aktyvumu gali pasigirti vos vienas iš penkių 11–15 metų amžiaus vaikų.
Lietuvoje sveikatos sutrikimais bent kartą per savaitę skundžiasi kas antra 15-metė, stuburo sutrikimai kamuoja aštuonis iš dešimties mokyklinio amžiaus vaikų, o netaisyklingos laikysenos problemos aktualios 35 proc. iki 17 m. vaikų.

Sukurtas naujas modelis

Programos „Kurk Lietuvai“ projektų vadovės Justina Lizikevičiūtė ir Giedrė Rutkauskaitė sukūrė naują modelį, kuris skatintų moksleivių fizinį aktyvumą. Dėmesys būtų skiriamas ne tik kūno kultūros pamokoms, bet ir sportiniams pasiekimams gerinti.
Pasak jų, pirmiausia reikėtų keisti ugdymo įstaigų filosofiją bei veiklos organizavimą, formalų ir neformalų ugdymą ir, svarbiausia, įtraukti į šį procesą bendruomenes bei partnerius.
Aktyvios mokyklos modelis užtikrintų efektyvesnį bendradarbiavimą tarp šalies mokyklų, valstybinių institucijų, miestų ir rajonų savivaldų, komercinių bei socialinių partnerių.
Šią savaitę planuojami darbiniai susitikimai su kitais galimais projekto partneriais, Švietimo ir mokslo ministerija dėl šio modelio įgyvendinimo.

Parengta pagal LR sveikatos apsaugos ministerijos inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto