Mokyklose nuotoliniu būdu mokosi beveik šimtas rajono moksleivių

Nuotr. iš smm.lt tinklalapio

Vadovaujantis Vyriausybės sprendimu, jau dvi savaites šalies mokyklose moksleiviams, patiriantiems sunkumų ir negalintiems mokytis namuose, nuotolinis mokymas, priežiūra ir maitinimas organizuojamas mokyklose.
Devyniose mūsų rajono mokyklose tokiu būdu mokosi apie 90 mokinių arba 1,5 proc.
Švietimo įstaigų vadovai teigia sėkmingai susitvarkantys su visais išbandymais – tiek nuotolinio ugdymo mokyklose, tiek mokinių maitinimo ir pavėžėjimo problemomis.
Savivaldybės administracijos atstovai teigia, kad nėra skaičiuojama, nuostolinga tai ar ne, – dėmesys sukoncentruotas į nuotolinį ugdymą ir tinkamų sąlygų užtikrinimą – tiek mokiniams, kurie mokosi namuose, tiek ateinantiems ar atvažiuojantiems į mokyklas.

Daugiausia mokinių – 5–8 klasėse

Sprendimą, kurie vaikai nuotoliniu būdu mokysis mokyklose, turėjo priimti mokyklų vaiko gerovės komisijos. Valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų vadovo sprendime buvo nurodyta, kad nuotolinis vaikų ugdymas mokyklose gali būti organizuojamas, kai tėvai, įtėviai ar globėjai privalo darbo funkcijas atlikti darbo vietoje ir negali mokinių, ugdomų pagal pradinio ugdymo programą, priežiūros užtikrinti namuose arba kai mokiniai neturi sąlygų mokytis namuose.
Mūsų rajono mokyklose nuotoliniu būdu mokosi apie 90 įvairių klasių mokinių. Daugiausia – iš 5–8 klasių.
Viekšnių gimnazijoje nuotoliniu būdu mokosi 24 moksleiviai, Sedos Vytauto Mačernio gimnazijoje – 18, Merkelio Račkausko gimnazijoje – 4, „Ventos“ progimnazijoje – 12, Sodų ir Tirkšlių Juozo Vitkaus-Kazimieraičio pagrindinėse mokyklose – po 5, Senamiesčio pagrindinėje mokykloje – 9, Kazimiero Jagmino pradinėje mokykloje – 7, „Vyturio“ pradinėje mokykloje – 6.

Sprendžia mokiniai ir tėvai

Mažeikių rajono savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Apolinaras Stonkus „Santarvei“ sakė, kad šie skaičiai nežymiai kinta. Dalis mokinių suserga, dalis nebenori eiti į mokyklą ir lieka nuotoliniu būdu toliau mokytis iš namų.
„Nuotolinis mokymasis mokyklose, net ir sunkiai besimokantiems, nėra privalomas. Mokiniai ir jų tėvai gali apsispręsti, kaip jų vaikui geriau mokytis. Vyriausybė mus įpareigojo, kad visi mokiniai turėtų tinkamas sąlygas mokymuisi nuotoliniu būdu. Sudarome sąlygas nuotoliniu būdu mokytis mokyklose, jei to vaikas negali daryti namuose“, – kalbėjo A. Stonkus.
Mokyklų vadovai taip pat tikino, kad visi mokiniai, kuriems kyla sunkumų mokantis ar kurie neturi tinkamų sąlygų nuotoliniam mokymuisi namuose, yra priimami į mokyklas.
Kadangi pageidaujančiųjų mokytis tokiu būdu nėra labai daug, dėl saugių atstumų laikymosi problemų nekyla. Skirtingų klasių mokiniai būna atskirose patalpose, ne daugiau dviejų ar trijų klasėje, bet dažniausiai mokosi po vieną.
Reikalui esant, juos prižiūri įstaigos vadovo paskirti mokytojai, socialiniai pedagogai.
Visas straipsnis – antradienio laikraštyje.

One Reply to “Mokyklose nuotoliniu būdu mokosi beveik šimtas rajono moksleivių”

  1. Be vardo parašė:

    O reikalui nesant – tai neprižiūri niekas? Pagal Santarvės parašymą taip atrodo.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto