Mokyklose sutriko atlyginimų mokėjimas

Ne visiems mokytojams atlyginimai už gruodžio mėnesį buvo išmokėti iki Naujųjų metų. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Kai kuriose rajono mokyklose pritrūko pinigų mokytojų atlyginimams. Vieniems prieš Naujuosius metus išmokėti tik avansai, kiti apskritai negavo nė euro ir už darbą gruodį atsiskaityta tik šią savaitę.
Mokyklų vadovai teigia tapę netinkamo finansavimo įkaitais, tačiau kritikos strėlės skrieja ir į jų pusę – esą nesugebama susiskaičiuoti pinigų, gyvenama ne pagal išgales.
Atkreiptas dėmesys į per didelį mokytojų skaičių. Kaimo mokyklų mokytojui tenka vos keli mokiniai.

Sutrikimai kaimo mokyklose

Savivaldybės administracijos Finansų skyriaus vedėja Julija Balvočienė „Santarvei“ paaiškino, kad  biudžetiniai metai prasideda sausio 1 d. ir baigiasi gruodžio 31 d. Dėl to įprasta su biudžetinių įstaigų darbuotojais už gruodį atsiskaityti metų pabaigoje.
Vedėja patikino, kad su įstaigų darbuotojais, išlaikomais iš Savivaldybės biudžeto, atsiskaityta be sutrikimų. Mokytojams atlyginimai mokomi iš mokinio krepšelio lėšų, kurias skiria Švietimo ir mokslo ministerija. Šios lėšos tvirtinant biudžetą įskaičiuojamos į pajamas, tačiau jas skirsto Švietimo skyrius.
Skyriaus vedėjas Apolinaras Stonkus patikslino: atlyginimų už gruodį laiku neišmokėjo penkios kaimo mokyklos: Renavo, Krakių, Užlieknės, Žemalės, Daubiškiai. Sunkumų buvę ir dar keliose mokyklose – vienur nepavyko laiku pervesti gyventojų pajamų mokesčio ar įmokų „Sodrai“, kitur  mokytojams teko pasitenkinti tik avansu.

Problema išspręsta

Nepatenkinti mokytojai skambino ne tik į Švietimo skyrių, anoniminių skambučių sulaukė ir Savivaldybės auditoriai.

Plačiau skaitykite šeštadienio laikraštyje.

13 Atsakymų į “Mokyklose sutriko atlyginimų mokėjimas”

 1. Darius, matematikos mokytojas parašė:

  Aš tai klasėje iš mokinių renku pinigėlius už atitinkamus pažymius. Nori 10-tuko – 50 eurų, nori 9-tuko – 30 eurų. Ir visai neblogai sekasi. Siūlau ir jums nesnausti. Jei sveikatos ministrė kyšius davė, o kuo mes blogesni?

 2. bananrespublic parašė:

  mokytojams,policininkams,gaisrininkams,med.darbuotojams ne kyšininkams nėra iš ko mokėti.tačiau tankams „petardoms“ ir pan.karinam šlamštui pinigų biudžete yra.Kiek prikurta savivaldybėse darbo vietų,kad senos komunistinės šliundros ir buvę ck aktyvistai -išverstaskūriai aprūpintų blondines anūkes,ar protiškai atsilikusius sūnelius ir anūkus?Kol neatsiras tokio,kol visas tas šiukšles nepakabins ant stulpų,bus emigracija,alkoholizmas,degradacija ir t.t. kol Lietuva išnyks.čia karaliaus imigrantai.

 3. as parašė:

  ,,Sodybų tuštėjimo metas“ nieko sau, ir kas gerbiamieji valdininkai dėl viso šito kaltas? Kuris sėdintis aukščiau padarė ką nors jų pilnėjimo labui, visus mokestėlius sukėlę visą padorų ir darbingą žmogų išvarė už Atlanto, tam kad likusi šeima iš dalies oriai gyventų? liko senyvo amžiaus žmonės, kuriems liko nešti užkrautą naštą, iš kur tada jiems paimti tų vaikų?:))) Žinomą, lengva marmuriniu veidu pasakyti uždarysim mokyklas, bet tada pagalvokim kam reikalingi kiti kaime likę visuomeniniai pastatai? Imkim nugriaukim bažnyčia, kultūros namus, tai kam jie reikalingi, ten irgi lankomumas mažas, kur ne kur dar ir šalta? Visa laiką veikusi mokykla taps niūru kaimo pastatu, tai kyla kita mintis kam jas renovavo, jei mintyse kirba vienintelė mintis jas panaikinti? Nežinau, bet gal paprastam žmogui tai per sudėtingi klausimai? O kur dar pasirinkimo laisvė, išguitus vaikus deportuoja į artimiausią ugdymo tašką, kur bendra išeitis, kur bendri norai ir sutarimai… Gaila, kad iš laisvos demokratijos mes jau panašu virtom į įsakančią tironiją…..

 4. JO-jO parašė:

  JO-jO
  Ir kaimo mokytojai nori valgyti, todėl mokinukus priprašo, prirašo, vežioja, nešioja ir …. . O valdininkai ir taip sotūs, kam jiems kišti nosį.

 5. To? parašė:

  Viskas teisingai tik atvirkščiai iš miesto į kaimą…

 6. To ? parašė:

  Tai jau pagal Jūsų samprotavimą mokiniai iš kaimo negali vykti mokytis į miestą? :) Čia jau laisvas tėvų pasirinkimas, kur geriau mokytis jų vaikui.

 7. ? parašė:

  PRIRAŠYTI MOKINIŲ NEGALIMA, O VEŽIOTI IŠ MIESTO Į KAIMĄ MOKYTIS AR GALIMA? KODĖL TYLI VALDININKAI?

 8. iš tiesų tai parašė:

  nereikia stengtis turėti daugiau vaikų ,nes kiekvienais metais lėšos atimamos,tai koks skirtumas kiek to krepšelio turėsi , jeigu bus per daug atims ,jei per mažai vis tiek duos. Kaip ir dabar atsitiko.Būtų kiekviena įstaiga suinteresuota labiau susispausti ,jei žinotų ,kad tai ką sutaupei galėsi paskatinti geriau dirbančius.O dabar nėra jokios motyvacijos taupyti ir taip kiekvienais metais.

 9. Vytautas parašė:

  Įdomus filmukas apie Lietuvos ateitį youtube.com/watch?v=_qBBy4rUcZI&feature=youtu.be

 10. brigita parašė:

  ar reikia kaltinti vadovų neūkiškumą, kai besibaigiant metais iš mokyklos biudžetų atimama dalis pinigų.? Mokyklos taupo, kaip tik gali ir vaikus moko- tik deja ne visiems jiems tų mokslų reikia

 11. uz ka parašė:

  tai kokioj mokykloj taip prastai moko??? namu darba visada buvo uzduodami, gal su vaiku bedos? ne su mokytoja… :)))

 12. nusisn parašė:

  ko knisat prota,kad tik keliose kaimo mokyklose? vieksniuos neismokejo irgi

 13. uz ka parašė:

  jiems moket ,kad vaikai namuose mokosi daugiau ,nei mokykloje :P sedziu prie pamoku po kelias valandas per diena su vaiku ,namu darbus ruosdama,mokytojai turetu mokykloj viska padaryt su vaikais ,esam europoj ,o metodai TSRS mokymo :P

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto