Mokyklų ateitis – ministerijos rankose?

Sigito STRAZDAUSKO nuotrauka

Švietimo įstatyme reglamentuojama, kad nuo 2015 metų vidurinių mokyklų nebeturi būti.
Pagal 2012–2015 m. mokyklų tinklo pertvarkos planą visos rajone esančios vidurinės mokyklos turėjo tapti pagrindinėmis arba progimnazijomis. Tačiau pasikeitus ugdymo programų akreditacijos nuostatoms Židikų Marijos Pečkauskaitės vidurinei mokyklai užsidegė žalia šviesa tapti gimnazija.
Nors mokyklos bendruomenės norui rajono politikai ir pritarė, šios mokyklos padėtį dar vertins Švietimo ir mokslo ministerijos atstovai.
Sudaryta komisija taip pat nagrinės neaiškumus dėl Sodų vidurinės mokyklos ateities.
Įsigaliojus naujajam Švietimo įstatymui pasidarė aišku viena: nuo kitų metų rugsėjo 1 dienos vidurinių mokyklų nebeturi būti.
Patvirtinus 2012–2015 m. mokyklų tinklo pertvarkos planą detaliai numatyta, kokia kuri ugdymo įstaiga bus ateityje.
Rajone vidurinės mokyklos į pagrindines ar progimnazijas pertvarkomos laipsniškai, dvejų metų laikotarpiu, kad vaikai, pradėję vidurinio ugdymo programą, baigtų ją toje pačioje mokykloje.
Iš vidurinių pagrindinėmis tapo mieste esančios Kalnėnų, Pavasario, Senamiesčio mokyklos. Ne per seniausiai progimnazija tapo „Ventos“ pagrindinė mokykla.
Rajone dar yra likusios trys vidurinės mokyklos – „Jaunystės“, Sodų bei Židikų Marijos Pečkauskaitės.

Kokie pokyčiai laukia šių švietimo įstaigų, skaitykite šeštadienio „Santarvėje“.

9 Atsakymai į “Mokyklų ateitis – ministerijos rankose?”

 1. Evaldas parašė:

  Kai pasikeis Pavasario mokyklos direktorius ir tvarka taps žmoniška, tada būtų galima ir K. Jagmino mokyklą perkelti, bet dabar tai nėra ko lyginti Pavasario ir Jagmino mokyklų.

 2. mokytoja parašė:

  o kodėl negalima Jagmino pradinės mokinių su mokytojais patalpinti pas mus į Pavasario pagrindinę mokyklą. Mokykla dabar renovuojama, o mokinių tik apie penkis šimtus, tai ar bus laikoma tokia didelė mokykla apytuštė, o Jagmino pradinė nerenovuota ir darželio išplanavimo.Aišku gal but nevisi norės pereiti mokiniai ar mokytojai, ar direktorė, nes kiti gi jau pensijoje, bet sprendimas būtų protingas.

 3. mama parašė:

  isaudyt tuos ten ministerijoje!!!!!!!! kuom buvo blogai vidurines mokyklos????? neturi kas veikt ten, tai vaizduoja kad dirba priimdami visokias nesamoningas reformas…. skalambija, kad vaikams zalingas aplinkos pasikeitimas- o patys ka daro? nespejo pradet eit i mokykla jau gauna pereit i kita ir taip laiks nuo laiko… reikalinga adaptacija prie visko- mokyklos, jos tvarkos, mokytoju, aplinkos ir nauju veidu… tai kada pradeti skirti visa demesi mokslams???????? truksta zodziu kas pas mus daros LT…. ir dar skelbiasi, kad reikia palaikyti tautos dvasia, pilietiskuma…apie ka jie cia kalba, jei net su tokiom nesamonem tarp zmoniu jokio bendravimo neber…

 4. gal Bus taip parašė:

  Atvyks ministerijos atstovai ir jei bus nekvaili arba kas iš vietinių nepričiulbės, nuspręs kad gyvename netaupiai. Kaip galima laikyti pustuštę Sodų mokyklą su sporto, aktų sale, stadionu, dideliais kabinetais, valgykla ir t.t., o neperkelti ir laikyti pradinėse mokyklose pereinamuose kabinetuose, be viso to kas išvardinta po keletą klasių. KAM tai naudinga? Tėvams? Tikrai ne, juk pirmiausia jie rinkosi mokytoją, tai ji ir pereitų su visa klase į daug geresnes sąlygas. aR NE GERIAU būtų IR SAVIVALDYBEI? KURI patvirtino deficitinį biudžetą (rašoma tame pačiame numeryje), tai kodėl netaupo? BIjo dėl rinkimų? Bet kodėl kitos savivaldybės tuo klausimu susitvarko? Žurnalistai galėtų giliau tuo klausimu padirbėti.

 5. Vardas (privalomas) parašė:

  Istojome i ES-ga,bet rezultatu geresniu ne vienoje srityje nesimato?! Ar Lietuvai reikia sviesuoliu ir gabaus jaunimo? Tai kurkite jiems kuo geresnes salygas mokslams ir laisvalaikiui,kad visiems jauniems zmonems butu patogu …Negriaukite bent to,kas jau pastatyta!

 6. to sodu mokinys parašė:

  Jei mokslai sunkiai sekasi, tai politechnikos mokykloje nors specialybę įgysit.

 7. asd parašė:

  Duhai D:

 8. kiauras zmogus parašė:

  visiems pohui :D

 9. sodu mokinys parašė:

  aš tik uz tai kad paliktu sodus viidurine nes pvz jei mokslai sekasi sunkiai ir i gimnazija bei proftechnine nenori eiti kur beiti???
  labai butu gerai kad sodus paliktu vidurine.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto