Mokyklų reitingai: vieni džiaugiasi, kiti kritikuoja

Sigito STRAZDAUSKO nuotrauka

Savaitraščio „Veidas“ paskelbtame šalies vidurinių mokyklų ir gimnazijų reitinge tarp 424 mokyklų buvo įvertintos ir aštuonios rajono ugdymo įstaigos.
Kai vieni mokyklų vadovai džiaugiasi kasmet išsilaikydami panašioje pozicijoje, kiti į tokius vertinimus žiūri skeptiškai.
Jie pastebi, kad tikslingiau būtų vidurines mokyklas, išgrynintas bei ilgąsias gimnazijas reitinguoti atskirai.
Vienuoliktą kartą paskelbtame mokyklų reitinge Mažeikių rajono ugdymo įstaigos pasiskirstė gana tolygiai: kiekviename šimtuke po keletą mokyklų.
Daugelį metų iš pirmojo reitingo šimtuko nenusileidžia Gabijos gimnazija. Lyginant su praėjusiais metais, šiemet ši ugdymo įstaiga 12 pozicijų pakilo aukštyn ir užėmė 30-ąją vietą.
Tarp šimto geriausių šalies mokyklų, šiemet gerokai šoktelėjusi į viršų, pateko ir „Jaunystės“ vidurinė mokykla, įsitvirtinusi 79 pozicijoje.
Merkelio Račkausko gimnazija, priešingai negu pirmosios dvi, krito žemyn ir užėmė 115 vietą, kai tuo tarpu pernai buvo 71 pozicijoje.
Didelį teigiamą šuolį vertinimo rezultatuose padarė Židikų Marijos Pečkauskaitės vidurinė mokykla: per metus iš 415 ji šoktelėjo į 194 vietą.
Penktą ir šeštą poziciją tarp reitinguotų Mažeikių ugdymo įstaigų skiria vos 8 laipteliai. 329 pozicijoje įsitvirtinusi Viekšnių gimnazija aplenkė Sedos Vytauto Mačernio gimnaziją, palikdama ją 337 vietoje.
Prasčiausiai įvertinta rajono švietimo įstaiga – Sodų vidurinė mokykla, atsidūrusi 422 vietoje. Nedaug, dvylika laiptelių aukščiau, nuo jos atsiplėšė praėjusiais metais paskutinė buvusi Tirkšlių Juozo Vitkaus-Kazimieraičio pagrindinė mokykla. Pernai ši vidurinė buvusi mokykla užėmė 410 vietą.

Apie tai, kaip pačios švietimo įstaigos vertina reitingavimą ir jo rezultatus, skaitykite antradienio „Santarvės“ laikraštyje.

7 Atsakymai į “Mokyklų reitingai: vieni džiaugiasi, kiti kritikuoja”

 1. Vardas (privalomas) parašė:

  Viena neadikvati mokytoja,gadina visos mokyklos,ar gimnazijos veida! Kaip,antai Nutautiene. Gabijos gimnazija tikrai sauniai paruosia gimnazistus ,bet sios mokytojos elgesys privercia suabejoti ir kt.mokytojais…

 2. Drambliuko svajonė parašė:

  Sėdi klasėje žmogiški mokiniai – tikros asmenybės, motyvuoti, smalsūs ir žingeidūs – kritiškai mąsto, klausosi, diskutuoja, klausia ir kartu ieško atsakymų. Kuriam neįdomu – patyli, sėdi ramiai, netrukdo kitiems. Į mokytoją žiūri kaip į asmenybę… Pripažinkim, juk ne visi mokiniai tokie. Toli gražu, tokių net ne pusė… (Ps. Čia skirta tam komentatoriui, kuris mano, kad tik vaikai yra asmenybės. Aš nesu mokytoja)

 3. Siaip parašė:

  Sodai geriausi :D

 4. as parašė:

  Lauksim, ka apie ponios Uscinienes zygius tures paskyti ponas Kryzius, grizes is atostogu…

 5. Vardas (privalomas) parašė:

  Daugelį metų iš pirmojo reitingo šimtuko nenusileidžia Gabijos gimnazija. Lyginant su praėjusiais metais, šiemet ši ugdymo įstaiga 12 pozicijų pakilo aukštyn ir užėmė 30-ąją vietą.
  Merkelio Račkausko gimnazija, priešingai negu pirmosios dvi, krito žemyn ir užėmė 115 vietą, kai tuo tarpu pernai buvo 71 pozicijoje t.y. krito net 44 pozicijomis žemyn.

 6. Vardas (privalomas) parašė:

  Kiekvienoje mokykloje yra nuosirdziu ir gerbianciu mokinius mokytojuTaciau yra ir tokiu mokytoju,kurie ,tiesiog nesugyvena su mokiniais,nors ir gerai ismano savo destoma dalyka ,profesionaliai perteikdami zinias mokiniams.Bet mokiniams eo neuztenka,nes jiems reikia zmogisko mokytojo ir suprantancio juos ,kaip asmenybes…

 7. Vardas (privalomas) parašė:

  3 vidurke gg :DD

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto