Mokyklų vadovai reitingų nesureikšmina

Rajono švietimo bendruomenės nariai tikina, kad duomenys apie tai, kaip vaikams sekasi mokytis,
o mokytojams mokyti, nėra renkami ir institucijoms teikiami vien dėl to, kad reikia.
Mokyklose jie analizuojami, apibendrinami, daromos išvados bei teikiamos rekomendacijos.
Nuotr. iš redakcijos archyvo

Praėjusią savaitę visuomenei buvo pristatytas naujausias analitinio švietimo ir aukštojo mokslo žurnalo „Reitingai“ numeris ir jo rengėjų įvairiais pjūviais atlikti mūsų šalies švietimo tyrimai, vertinimai bei reitingai. Leidinio autorių parengtose lentelėse paskelbti ir duomenys, atspindintys Mažeikių miesto bei rajono ugdymo įstaigų įdirbį bei mokinių pasiekimus.

Rajono švietimo bendruomenės nariai teigia: reitingai – vienas iš būdų pasitikrinti, kokioje vietoje yra jų įstaiga lyginant su kitomis miesto, rajono bei šalies mokyklomis. Vis tik leidinyje viešai paskelbtų duomenų pernelyg nesureikšmina.
Mokyklos ir be reitingavimo puikiai žino savo situaciją, analizuoja, daro išvadas ir teikia rekomendacijas, kam ir kur reikėtų pasistengti. Kai kurių mokyklų vadovų teigimu, bloga tendencija yra pagal „Reitingų“ duomenis mokyklas skirstyti į „blogas“ ir „geras“.

„Svarbiausia, kad visi: tėvai, ugdymo įstaigos – užaugintų ir į gyvenimą išleistų padorius žmones. O tas įvertinimas, ar jis egzamine gavo 40, ar 100 procentų, – momentinis dalykas“, – apie mokyklų reitingavimo rezultatus savo nuomonę išsakė Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Apolinaras Stonkus.
Visas rašinys – „Santarvės“ laikraštyje.

3 Atsakymai į “Mokyklų vadovai reitingų nesureikšmina”

  1. Jolanta parašė:

    Nu bet ir idiotas tas Stonkus. Tai reiskia kad stojant i aukstaja mokykla balai tada irgi nesvarbu? Tai kam tada aplamai tie egzsminai? Nu ir Pusdurnis ryzas.

  2. Priminkit apie Mažeikių lygį Lietuvos mastu parašė:

    šiaip kodėl santarvė neįkelia fakto, kad Mažeikių rajonas yra vienas geriausių Lietuvoje pagal švietimo kokybę, problemos gi aiškios kur, reiktų tik kitiems palinkėti turėti tokius mokyklų vadovus ir tokį švietimą….

  3. Manau parašė:

    Išauginti padorius žmones yra šeimos pareiga ir privilegija. Mokykla moko ir lavina vaikų gebėjimus(kartu su šeima). Taip ,kad nereiktų apgaudinėti savęs,nuvertinant reitingus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto