Mokymai nukeliami mažiausiai į liepą

Vairuotojo pažymėjimo keitimas šiuo metu kainuoja keturiasdešimt devynis litus. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Pradedantieji vairuotojai ir nuo sausio pirmosios laikinuosius, dvejus metus galiojančius, vairuotojo pažymėjimus į dešimt metų galiojančius dar galės pasikeisti be papildomų mokymų. Ši pataisa galios iki kitų metų liepos pirmosios.

Terminas pratęstas dar kartą

Gruodžio viduryje Seimas priėmė Saugaus eismo automobilių keliais įstatymo pataisas, pagal kurias įtvirtinta, jog reikalavimas turėti papildomų mokymų pradedantiems vairuotojams pažymėjimą bus taikomas tik nuo kitų metų liepos pirmosios.
Pagal iki šiol galiojančias nuostatas, pradedantiesiems vairuotojams išduodami laikini vairuotojo pažymėjimai, kurie po dvejų metų keičiami į dešimt metų galiojančius vairuotojo pažymėjimus tik baigus papildomus vairuotojo mokymus praktinio vairavimo centruose.
Šie pataisymai buvo priimti dar 2008 metais ir turėjo įsigalioti nuo šių metų sausio pirmosios. Jau pernai gruodį buvo susizgribta, kad nėra įkurta nė vieno praktinio vairavimo mokymo centro, todėl pataisų galiojimas buvo nukeltas į šių metų balandžio pirmąją. Prieš šią datą vėl nebuvo įgyvendinta mokymų tvarka ir terminas pratęstas iki sausio pirmosios

Laukia teisės akto paskelbimo leidinyje

Naujosioms pataisoms pritarė 64 Seimo nariai, šeši susilaikė.
„Sausio pirmąją turėjo įsigalioti nuostata, kad vairuotojai, kurie prieš dvejus metus įgijo vairavimo teisę, turėtų gauti nuolatinius pažymėjimus prieš tai baigę mokymus. Tačiau atsitiko taip, kad Susisiekimo ministerija neorganizavo šių mokymų, ir tam, kad vairuotojai nenukentėtų, siūloma atidėti iki liepos pirmosios, kad naujoji Vyriausybė šitą klausimą dar kartą apsvarstytų ir įvertintų“, – sakė Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininkas Julius Sabatauskas. Kol kas valstybės įmonė „Regitra“ vadovaujasi senąja tvarka.
„Naujoji tvarka įsigalios tik tada, kai Seimo priimtas sprendimas bus paskelbtas leidinyje „Valstybės žinios“. Tik po to pradedančiųjų vairuotojų pažymėjimai vėl bus keičiami kaip įprastai“, – „Santarvei“ sakė VĮ „Regitra“ viešųjų ryšių specialistė Laimutė Užupė.
Vairuotojas, norėdamas pasikeisti laikinąjį pažymėjimą į galiojantį dešimt metų, privalo „Regitros“ padaliniui pateikti asmens dokumentą ir pradedančiojo vairuotojo pažymėjimą. Medicininę pažymą reikia pateikti tik tuo atveju, jeigu „Regitra“ neturi pareiškėjo anksčiau pateiktų duomenų, jog jam išduota medicininė pažyma užsakymo metu galioja. Vairuotojo pažymėjimo keitimas šiuo metu kainuoja keturiasdešimt devynis litus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto