Mokymuose dalyvavo Sedos ūkininkai

Mokymai Sedos ūkininkams organizuojami ne pirmą kartą. Nuotrauka iš asmeninio archyvo

Antradienį Sedos Vytauto Mačernio gimnazijoje vyko vienos dienos kursai ūkininkams. Į mokymus susirinko 15 šiose apylinkėse ūkininkaujančių žmonių.

Daugiau laiko randa moterys

Mokymų tema – „Savikainos skaičiavimas augalininkystės ir gyvulininkystės ūkiuose“. Buvo nagrinėjami savikainos skaičiavimo bendrieji principai, išlaidų apskaitos ir savikainos skaičiavimo objektai, savikainos skaičiavimo metodai.
Su ūkininkais bendravo lektorė, Žemės ūkio rūmų specialistė Virginija Žliobienė.
Į mokymus susirinko 15 Sedos seniūnijos ūkininkų. Dauguma jų – pieno ūkio savininkai.
Tokie mokymai šį sezoną Mažeikių rajone organizuojami jau antrą kartą. Pirmą kartą jie vyko Mažeikiuose gruodžio pradžioje.
Kursų organizatoriai „Santarvę“ informavo, kad teisę mokytis turi visi žemės ūkio valdos turėtojai. Laiko mokytis daugiausia randa ūkiuose dirbančios moterys, nors visada yra ir besidominčių bei norinčių mokytis vyrų.

Mokymai teikia naudos

„Kalbant apie moteris ūkininkes, galima pasidžiaugti Ilona Padervinskiene. Ši ūkininkė, nors ir turėdama didelį pieno ūkį, visada dalyvauja mokymuose. Ji sako kaskart sužinanti kažką naujo, ką galinti pritaikyti ir savo ūkyje“, – „Santarvei“ pasakojo už šiuos mokymus rajone atsakinga Žemės ūkio rūmų Mažeikių rajono skyriaus organizatorė savivaldai Rūta Čaplinskienė.
Specialistė mini ir kitas pieno ūkių savininkes, kurios stengiasi nepraleisti mokymų. Tai – Rita Lakačiauskienė, Regina Mineikienė. Pastaroji, nors turi tik nedidelį savo ūkelį, mokymuose gautas žinias mielai perteikia juose nedalyvaujantiems ūkininkams. Naujienomis domisi jaunasis ūkininkas Saulius Uznys.

Mokymai Sedos ūkininkams organizuojami ne pirmą kartą. Nuotrauka iš asmeninio archyvo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto