Mokytojai ir mokiniai kūrė kalėdinius suvenyrus

Parodą mažeikiškiai galės apžiūrėti iki ateinančių metų sausio 2 dienos. Jono STRAZDAUSKO nuotr.

[nggallery id=267 template=caption]Trečiadienio pavakarę Mažeikių muziejuje atidaryta paroda „Kalėdinis suvenyras“, kurią surengė Mažeikių rajono technologijų mokytojai ir jų mokiniai.
Parodoje eksponuojami beveik iš visų rajono pagrindinių, vidurinių mokyklų ir gimnazijų pristatyti darbai, sukurti įvairia technika.

Eksponatai įvairiausi

Dekupuotos žvakės, žvakidės, kalėdinės dovanų kojinės, dideli ir maži bumbulai, krūva eglučių, puokštės, įvairiausi suvenyrai, servetėlės, riešinės, karpiniai, atvirukai, puošnios lėlės ir vainikai, puodukai, eglutės žaisliukai, megztos pirštinės, galiausiai – baltas Kalėdų elnias su didžiuliais ragais, – visko, kas yra šioje parodoje, ko gero, neįmanoma išvardyti. Ir visa tai – pavieniai ar kolektyviniai darbai, sukurti mergaičių ir berniukų, vyrų ir moterų. Parodoje maždaug vienodas skaičius tiek mokytojų, tiek mokinių darbų.
Parodos eksponatus dėliojusi, kabinusi muziejininkė Raimonda Ramanauskienė sakė negalinti atsistebėti tokia darbų įvairove, vaikų ir mokytojų išmone bei fantazija ir mokėjimu kurti grožį.
„Ir atrodo, kiek čia reikia: įsigijai vienokių ar kitokių medžiagų, sugaišai kažkiek laiko ir turi suvenyrą, kurį Kalėdų proga gali padovanoti bet kuriam žmogui“, – samprotavo R. Ramanauskienė.

Rengiama pirmą kartą

Parodą organizavo rajono technologijų mokytojų metodinio ratelio pirmininkė, Kalnėnų pagrindinės mokyklos mokytoja Tatjana Damulienė, jai talkino kolega Merkelio Račkausko gimnazijos mokytojas Dainius Baravykas.
Pedagogė pasakojo, kad tokia didžiulė bendra technologijų mokytojų ir mokinių kalėdinių darbų paroda rengiama pirmą kartą. Jos užuomazgos buvo rugsėjo mėnesį, numatant metodinio būrelio veiklos planą. Tada ir kilo mintis, kodėl prieš Kalėdas nesurengus tokios parodos.
„Svarstėm, kaip galėtume pavadinti tokią parodą, kur eksponuojami ir mergaičių, ir berniukų darbai. Tad ir sugalvojome visiems tinkamą pavadinimą – „Kalėdinis suvenyras“, – pasakojo technologijų mokytoja.

Reikėjo tik priminti

Pasak T. Damulienės, ypač daug vargo raginant ruošti darbus parodai nebuvo, bet kartkartėmis kolegoms apie tai priminti reikėjo: jei nerodys entuziazmo mokytojai, nedirbs ir mokiniai.
„Parodoje eksponuojami darbai nėra padaryti iš antrinių žaliavų, čia panaudota ir šiuolaikiškų, ir senovinių technologijų, įdėta nemažai mokytojų ir mokinių išmonės“, – eksponatus apibūdino T. Damulienė.
Parodą mažeikiškiai galės apžiūrėti iki ateinančių metų sausio 2 dienos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto