Mokytojai išsikovojo geresnes sąlygas

Įspėjamojo pedagogų streiko metu užsiėmimai ir pamokos nebuvo vedami keturiolikoje Mažeikių rajono švietimo įstaigų. Nuotr. iš redakcijos archyvo

Dalis Lietuvos švietimo bendruomenės ketvirtadienio rytą vykdė įspėjamąjį streiką.
Porą valandų ugdymo procesas nevyko ir kai kuriose Mažeikių rajono ugdymo įstaigose. Streikavo tos ugdymo įstaigos, kuriose veikia Lietuvos švietimo įstaigų profesinės sąjungos.
Įspėjamasis streikas nebuvo nukreiptas prieš švietimo įstaigų ar Savivaldybės vadovus. Pedagogų bendruomenės kelti reikalavimai buvo taikomi Vyriausybei.
Panašu, kad rezultatų pasiekta. Pirmadienio rytą Vyriausybė ir mokytojų atstovai pasirašė atnaujintą Švietimo ir mokslo šakos kolektyvinę sutartį. Kitaip tariant, streiko dalyviai uždirbo geresnes sąlygas ne tik sau, bet ir tiems, kurie streike nedalyvavo.

Pedagogų pasipiktinimas kilo po to, kai švietimo bendruomenė pamatė 2020 metų valstybės biudžeto projektą. Jame švietimo sektoriui buvo numatyta beveik 60 mln. eurų mažesnė suma, nei buvo sutarta prieš porą metų pasirašytoje kolektyvinėje sutartyje.
Ketvirtadienio rytą apie Mažeikių lopšeliuose-darželiuose bei bendrojo lavinimo mokyklose vykusį streiką skelbė ant įstaigų vartų, durų kabėję užrašai.
Lietuvos švietimo ir mokslo profesinės sąjungos Mažeikių rajono susivienijimo pirmininkės Judytos Tekingunduz pateiktais duomenimis, įspėjamajame mokytojų streike dalyvavo 282 pedagogai iš 14 mūsų rajono ugdymo įstaigų. Pašnekovės teigimu, toks streikavusių mokytojų skaičius mūsų rajone yra vienas didžiausių, lyginant su anksčiau vykusiais streikais.
J. Tekingunduz drauge su dar keturiais streiko komiteto nariais įspėjamojo streiko metu apsilankė penkiose Mažeikių įstaigose – vaikų darželiuose, mokyklose.
„Viskas vyko labai gražiai. Tokį susitelkimą seniai bebuvau mačiusi. Sakyčiau, išmokome streikų kultūros“, – pasakojo pašnekovė.

Plačiau skaitykite antradienio laikraštyje.

One Reply to “Mokytojai išsikovojo geresnes sąlygas”

  1. Buvusi ministere Pirtenene parašė:

    Mias pidagogai visus izmokiem rasiti ir skaiti o jus ninoritia mums algas pakialty. Ačiųųųų

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto