Mokytojai ruošiasi streikuoti iškart po Velykų

Planus dėl neterminuoto streiko Žemaitijos pedagogai sustabdys, jei prasidės derybos su Švietimo ir mokslo ministerija. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Žemaitijos mokytojai ruošiasi neterminuotam streikui. Dėl to, kad Švietimo ir mokslo ministerija nesilaiko visoje Europos Sąjungoje galiojančių įstatymų, žemaičiai kreipėsi į tarptautinę mokytojus ginančią profesinę sąjungą. Jos vadovas antradienį lankosi Lietuvoje.
Kokie bus streiko mastai, pedagogų teigimu, paaiškės būtent po šio vizito.

Gina tarptautinė organizacija

Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos Mažeikių susivienijimo pirmininkė Judyta Čejauskienė „Santarvę“ informavo, kad iškart po Velykų – kovo 10-ąją – turėtų prasidėti neterminuotas streikas.
„Su viena išlyga – jeigu vyks derybos su Švietimo ir mokslo ministerija, tai tada derybų laikotarpiu laikinai stabdome šią nuostatą ir laukiame derybų galo. O gal mums patenkins viską?“ – paaiškino mažeikiškė pedagogė.
Kol kas nesulaukę derybų, Žemaitijos pedagogai kreipėsi į Europos švietimo profesinių sąjungų organizaciją. Jos vadovas Martinas Romeris jau yra kreipęsis į Švietimo ir mokslo ministeriją, ragindamas nedelsiant pradėti derybas.
Pasak švietimo bendruomenės, M. Romeris nedviprasmiškai yra pareiškęs, kad Lietuvos Vyriausybė gali sulaukti dviejų tarptautinių bylų – Tarptautinėje darbo organizacijoje bei Europos Teisingumo teisme.
Po antradienį numatyto M. Romerio vizito Lietuvoje paaiškės, kokie bus švietimo darbuotojų streiko mastai.

Stebisi kolegomis

Pedagogų teises ginanti J. Čejauskienė apgailestauja, kad už nosies vedžioja ne tik Vyriausybės atstovai, bet ir kolegos iš kitų profesinių sąjungų.
„Jos organizuoja konferencijas. Kada žmogus nenori dirbti, puola į tas konferencijas. Tokias jau kokias keturias penkias turėjome – visur kalbama apie tą patį, – apie savaitgalį vykusį mokytojų suvažiavimą užsiminė pašnekovė ir tuoj pridūrė: – Ir vėl eilinį kartą viskas laikosi ant žemaičių, ant jų užsispyrimo ir tvirtumo – kiti iš karto pasiduoda.“
J. Čejauskienė stebisi kolegomis iš Aukštaitijos, kurie aktyviai prisidėjo prie vasario pabaigoje vykusio įspėjamojo streiko. Pastarieji šiuo metu pasiruošimą neterminuotam streikui sustabdė, laukdami derybų.
„Bet mes paskaičiavome, kad tai nusitęsia labai toli – gal netgi į kitus metus. Gali mūsų Steponavičius (švietimo ministras Gintaras Steponavičius – santarvė.lt) būti nemandagus ir vilkinti derybas,“ – samprotavo pašnekovė.
Tokių apraiškų mokytojai pastebėjo jau ir anksčiau. J. Čejauskienė priminė situaciją, kaip Švietimo ir mokslo ministerija pareiškė nesanti mokytojų darbdavė, nors atlyginimų koeficientus nustato ji, mokyklų reformą vykdo taip pat ji…

Ar pritariate rengiamam mokytojų streikui?

6 Atsakymai į “Mokytojai ruošiasi streikuoti iškart po Velykų”

 1. Marija parašė:

  Aha, bomžai, laiku reikėjo mokytis, laiku reikėjo mokslus baigti o paskui djuoti, kad 1500 uždirbate. Patys kalti, niekas niekam niekur veltui nieko neduoda.

 2. Danutė parašė:

  Išpyzdėjo mūsų mokytojai – gėda į juos žiūrėti.

 3. Aloyzas, darbininkas parašė:

  Aš dirbu firmoje, kuri užsiima kasimo darbais. Reikia dirbti, ar lietus lyja, ar sninga, ar saulė kepina. Ir uždirbu apie1500 litų per mėnesį. Atsipeikėkit ir baikit svaigti, gerb. mokytojai. Gėdos reikia turėti. Nepatinka – eikit dirbti kitur.

 4. Kęstutis parašė:

  As tai irgi jaunas ucilkas uzverbuoju ir paskui patvarkau.

 5. Alvydas parašė:

  Megstu su jaunom mokytojom pasitratinti – dulkinasi gerai.

 6. Buves mokinys parašė:

  Manau, kad mokytojai tikrai ne ta socialine grupe, kuriai reiketu streikuoti. As kai suzinojau kokie ju atlyginimai, tai pirma atejusi galvon mintis „Ko jie dar nori?“. Stai jums pavyzdys tikybos mokytoja, kuri mokykloje dirba 3 dienas gauna 1500 Lt. O juk jai nereikia nei sasiuviniu tikrinti, nei kontroliniu organizuoti. Tai pamastykime kiek gauna lietuviu, matematikos ir kt. mokytojos dirbancios 5 dienas? Tikrai gerb. mokytojai Jus ne tie, kuriems reiketu skustis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto