Mokytojo profesija – tai gyvenimo būdas

Asta ir Raimondas Milėškos mokytojais dirba jau apie trisdešimt metų. Janinos SRIBALIUTES nuotr.

Mažeikių rajono mokyklose dirba per 600 mokytojų. Nemažai jų savo profesijai atidavė didžiąją gyvenimo dalį, sukaupė patirties, kuria dalijasi su kolegomis ir perduoda mokiniams.
Asta ir Raimondas Milėškos – sutuoktiniai, abu dirbantys toje pačioje įstaigoje – Mažeikių Merkelio Račkausko gimnazijoje – ir vaikus mokantys tų pačių dalykų: technologijų, dailės, braižybos.

A. Milėškienė mokytoja dirba jau trisdešimt metų, jos vyras – trejais metais mažiau.
Sutuoktiniai sako, kad nuo pat vestuvių nėra buvę išsiskyrę ilgam laikui, ir vaikšto dažniausiai kartu, ir dirba, ir keliauja, juos vienija ir kiti pomėgiai. Beje, Astą ir Raimondą į porą suvedė folkloras – studijuodami Šiauliuose jie lankė tą patį ansamblį.
Mokytoja prisiminė, kad su folkloro ansambliu abu važinėjo ypač daug – ne tik koncertavo, bet ir rinko senovines liaudies dainas, jas įrašinėjo. Juos, kaip dailę studijuojančius ansamblio dalyvius, kviesdavo važiuoti į ekspedicijas ir piešti senovinius daiktus, ornamentus.
„Tas tautodailės pažinimas nuo pagrindų tęsiasi jau trisdešimt metų ir duoda didelės naudos, mokant vaikus. Mes jiems galime daug ką papasakoti, parodyti, kaip kas atrodė, pasinaudodami savo asmenine patirtimi. Beje, folkloro ansamblyje dainuojame iki šiol“, – pasakojo A. Milėškienė.
Plačiau skaitykite penktadienio laikraštyje.

2 Atsakymai į “Mokytojo profesija – tai gyvenimo būdas”

  1. vietinis parašė:

    Šaunuoliai, atsidavę savo darbui Mokytojai. Taip ir toliau! Kuo didžiausios sėkmės.

  2. jonas parašė:

    Taip taip… Pagal atlyginimą tikrai kad gyvenimo būdas… Beveik kaip bomžavimas tik kitame lygmenyje… Nes ir bomžavimas irgi yra gyvenimo būdas – nepagydoma!..

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*