Moterys mokėsi pinti advento vainiką

Modestos ŠAKIENĖS nuotr.

Šeštadienį Šerkšnėnų kultūros centre susibūrė moterys, norinčios išmokti gaminti advento simbolį – vainiką. Pirmąkart tokia edukacija šiame kaime buvo surengta prieš metus.
Šerkšnėnų kultūrinių renginių organizatorės Modestos Šakienės pastebėjimu, iniciatyvą norisi tęsti, nes dirbtuvėse noriai dalyvauja tiek suaugusieji, tiek vaikai. Ir šiemet susiburta gana gausiai, dalyvavo ne tik šerkšnėniškės, buvo ir moterų, atvykusių iš Mažeikių.

Edukacijos vedėja Agnė Kvėzlaitė Klaipėdos universitete baigė geografijos specialybę, tačiau, supratusi, kad jai mielesni ir artimesni menai, pradėjo mokytis floristikos Klaipėdos technologijų mokymo centre. Agnė nuolat tobulina savo žinias ir įgūdžius, dalyvauja įvairiuose mokymuose Lietuvoje bei už jos ribų.
Prasidėjus edukacijai, stalas ir netgi grindys buvo nuklotos gamtinėmis medžiagomis – įvairių medžių šakelėmis, džiovintomis gėlėmis, samanomis… Vainikų karkasus viešnia iš Klaipėdos buvo paruošusi iš lanksčių medžio šakelių. Pirmoji užduotis susirinkusiesiems – „apgobti“ jas šienu.
„Tai galima atlikti ir su laikraščiais, gal net būtų paprasčiau, bet šįkart pasirinkau ekologiškesnę medžiagą“, – kalbėjo A. Kvėzlaitė.

Po intensyvių darbų ant žemės sudėjus jau sukurtus vainikus, pastebėta, kad kiekvienas yra savaip gražus. Tačiau toks vainikas – ne tik dekoracija, bet ir prasmingas simbolis.
„Gruodžio mėnuo yra susikaupimo metas, o advento vainikas – ne tik namų puošmena, bet ir savotiškas kalendorius, kuriame kas savaitę uždegamos žvakės rodo priartėjimą prie Kalėdų“, – mintimis su „Santarve“ dalijosi M. Šakienė.

Kad įvyktų šis susibūrimas, svariai prisidėjo ir Šerkšnėnų seniūnaitė Valerija Norvaišienė. „Žinoma, vainiką už kelis eurus galima nusipirkti ir parduotuvėje. Bet savas visada yra šiltesnis, mielesnis“, – kalbėjo seniūnaitė.
Po mokymų geriant arbatą, jų dalyvės dalijosi įspūdžiais ir planais. Kitas užsiėmimas planuojamas prieš Velykas, jo metu bus mokomasi pinti verbas. Vis dėlto šeštadienį susirinkusios moterys išsakė norą susitikti ir anksčiau, galbūt pasidaryti kokią nors dekoraciją namams: juk susiburti ir kažko išmokti – ir smagu, ir naudinga.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto