MTKC laukia įvairių pomėgių moksleivių

Mėgstantys dailę vaikai savo sugebėjimus demonstravo improvizuotame taikomosios dailės būrelio paviljone. Kazimiero PAULAUSKO nuotr.

Mažeikių moksleivių techninės kūrybos centras pakvietė miesto moksleivius, jaunimą į Atvirų durų dieną. Atvykusieji supažindinti su centro veikla, būreliais, jų darbo specifika ir grafikais.
Norintieji čia pat vietoje galėjo išbandyti savo gebėjimus.

Būrelių daug

Pavenčių gatvėje prieš metus įkurtuves naujose patalpose šventęs Mažeikių moksleivių techninės kūrybos centras (MTKC) šiemet kviečia vaikus ir jaunimą į dvylika būrelių: aviamodeliuotojų, kartingistų, fotografijos, programuotojų, motociklininkų, motorolerių ir mopedų vairuotojų, automobilininkų, meninių technologijų, tradicinės kalvystės, taikomosios dailės, šiuolaikinių šokių ir rankdarbių.

Kartingai traukia mėgstančius techniką ir greitį vaikus. Kazimiero PAULAUSKO nuotr.

Per Atvirų durų dieną visų šių būrelių vadovai pasakojo apie savąją veiklą, meninės pakraipos būrelių mėgėjai turėjo progą pamatyti, kaip dirbama ir patys išbandyti savo gebėjimus, berniukus viliojo pasivažinėjimas kartingais, motociklais, aviamodelių skrydžiai, šokio gudrybes demonstravo šokių mokytoja, kas norėjo, galėjo užsukti į kalvę.
„Pasižiūrėję, koks būrelis ką veikia, vaikai galėjo pasirinkti tinkamą pagal savo pomėgius“, – sakė Mažeikių MTKC direktoriaus pavaduotoja ugdymui Andra Budrienė.

Priimama ir vėliau

Į Atvirų durų dieną atėjo ir seni centro lankytojai entuziastai, o kai kurie čia lankėsi pirmą kartą. A. Budrienė sakė pastebėjusi tendenciją, kad daugiau ateina mažesnių vaikų, pradinių klasių mokinių, būrelių vadovai pasigenda vyresniųjų moksleivių, jaunimo.
„Todėl sprendžiame dilemą, ar moksleiviai sėdi prie kompiuterių ir jiems niekas nebeįdomu, ar tiesiog jie nežino, kad pas mus vyksta Atvirų durų diena. Šiuo renginiu norime pasakyti, kad mes tokie esame“, – kalbėjo pavaduotoja.
MTKC būrelius komplektuoja iki rugsėjo 15 dienos, tad norintys dar gali ten apsilankyti, o jei kas neapsisprendžia iki to laiko, gali ateiti ir vėliau: jeigu tik yra noras, vadovai priims bet kada.

Darbui atsidavę vadovai

Centre laukiami vaikinai, kuriems tikrai čia yra kuo užsiimti: galima lankyti kartingistų, aviamodeliuotojų, o nuo 14 metų – motorolerių vairuotojų būrelius. Kalvystės užsiėmimus veda istorikas, tad kalvio darbo ypatybės sujungiamos su istorinėmis žiniomis.
„Čia vėlgi labiau laukiami vidutinio ar vyresnio amžiaus vaikinai, nes pradinukas nelabai kalvio kūjį pakels“, – samprotavo  A. Budrienė.
Fotografijos būrelis yra vienintelis Mažeikiuose, kuriam vadovauja profesionali fotografė.
Būreliams vadovauja savo darbui atsidavę specialistai: jiems nesvarbios darbo valandos, jie gyvena tuo, ką dirba, nes darbas jiems yra ir pomėgis, ir gyvenimo būdas.
„Pasibaigus darbo valandoms neužveriam durų, nieko neišvarom: jeigu yra norinčių, dirbame kartu  ir nejaučiam, kad tos valandos praėjo, jaučiame malonumą dirbdami, čia nėra sausas dėstymas, juk esame ne mokykla, o popamokinė įstaiga. Kartais vaikai ateina ne kažką ypatingo dirbti, o tiesiog pabendrauti, nes jiems to trūksta“, – įsitikinusi A. Budrienė.

Aviamodelių gamybos ir jų skraidinimo paslapčių moko būrelio vadovas Juozas SVIRUŠIS. Kazimiero PAULAUSKO nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto