Mugėje – mokinių pagaminta produkcija

Pirmojo etapo metu moksleiviai pristatinėjo savo įmones ir gaminamą produkciją, o antrajame – pardavinėjo tai, ką pagamino. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

[nggallery id=285 template=caption]Trečiadienį devyniolika mokomųjų bendrovių iš septynių rajono mokyklų viename iš prekybos centrų surengė mugę, kur reklamavo ir pardavinėjo savo tariamos įmonės pagamintą produkciją.
Kurti mokomąsias bendroves mokinius paskatino Mažeikių verslininkų asociacija.

Pasinaudojo pasiūlymu

Kai kurios rajono mokyklos, pasinaudodamos verslininkų pasiūlymu, įsiteigė mokomąsias mokinių bendroves. Mokomoji mokinių bendrovė – tai galimybė mokykloje įkurti ir įgyvendinti savo verslą, verslo laboratorinis darbas. Įkurdami trumpalaikę akcinę bendrovę ir ją valdydami mokiniai įgyja verslo įgūdžių ir praktiškai pritaiko ekonomikos sąvokas.
Mokyklos, įkūrusios šias įmones, varžosi konkurse dėl geriausios mokomosios mokinių bendrovės Mažeikių rajone vardo. Konkursas vyksta dviem etapais.
Pirmojo etapo metu moksleiviai pristatinėjo savo įmones ir gaminamą produkciją, o antrajame – pardavinėjo tai, ką pagamino.

Prekyba vyko sklandžiai

Mažeikių verslininkų asociacijos vykdančiosios direktorės Diliaros Zarifovos teigimu, prekiauti savo pagaminta produkcija moksleiviams sekėsi puikiai.
„Jaunieji prekybininkai susilaukė didelio aplinkinių dėmesio. Vienos populiariausių prekių – suvenyrai, tinkantys dovanoms artėjančių didžiųjų metų švenčių proga“, – „Santarvei“ sakė D. Zarifova.
Ji taip pat pakartojo anksčiau išsakytą mintį, kad konkurse dalyvaujantys moksleiviai labai iškalbūs ir drąsiai pasakojo apie savo įmones ir gaminamą produkciją.
„Matyti, kad moksleiviai konkursui ruošėsi labai rimtai. Gaminosi įvairius informacinius stendus, kuriuose pateikė išsamią informaciją apie jų tariamas įmones ir gaminamą produkciją. Jaunuoliai nepabijojo net atskiriems pirkėjams paaiškinti apie juos dominančias prekes“, – savo įspūdžiais apie moksleivių mugę dalijosi D. Zarifova.

Paaiškės kitą mėnesį

Direktorės teigimu, mokomosios įmonės konkurso rezultatai paaiškės kitą mėnesį, kai moksleiviai pateiks savo veiklos ataskaitas. Taip pat bus apibendrinti konkurso rezultatai, apskaičiuoti įsteigtų mokomųjų įmonių ekonominiai rodikliai.
Minėtos įmonės konkurso metu vertinamos pagal tam tikrus kriterijus. Geriausia bus pripažinta ta mokomoji mokinių bendrovė, kuri surinks daugiausiai taškų. Maksimalus balų skaičius – 400.
Taškai bus sumuojami pagal geriausius mokomosios mokinių bendrovės ekonominius rodiklius, paruoštą ataskaitą, įmonės stendą ir pristatymą.
„Santarvė“ primena, kad vertinimo komisiją sudaro Mažeikių verslininkų asociacijos švietimo komiteto pirmininkas, minėtos asociacijos vykdančioji direktorė, trys asociacijos įmonių narių atstovai, Mažeikių rajono švietimo skyriaus bei Žemaitijos kolegijos atstovai.
Įvertinus mokomųjų mokinių bendrovių veiklą bus skirtos trys prizinės vietos. Už pirmąją vietą numatyta skirti 2 tūkst. litų, antroji vieta įvertinta tūkstančiu, o likusiai trečioje vietoje bendrovei bus skirta 500 litų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*

Naujienos iš interneto