„Musica Divina“ organizatoriai ir dalyviai įgyvendino kilnų sumanymą

Sakralinės muzikos festivalio ir labdaros-paramos popietės atidarymo akimirka.

Praėjusią savaitę Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazijoje nuskambėjo sakralinės muzikos festivalis „Musica Divina“, o kartu įvyko ir labdaros-paramos popietė, kurios metu buvo renkamos lėšos Židikų bažnyčios remontui.

Pažinimas, bendrystė, muzika, dalijimasis gerumu, šviesa – ko gero, tai pagrindiniai žodžiai, nusakantys židikiškių jau daug metų organizuojamo renginio tikslus ir esmę.

Norėjo prisidėti prie bažnyčios remonto

„Musica Divina“ išvertus iš lotynų kalbos reiškia „dieviška muzika“. Keturioliktąjį kartą įvykusiame sakralinės muzikos festivalyje skambėjo Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazijos vokalinių ansamblių „Akcentas“ ir „Akcentukai“, Kelmės rajono Užvenčio Šatrijos Raganos gimnazijos mergaičių, Sedos Vytauto Mačernio gimnazijos solistės balsai ir atliekamos giesmės.

Renginio dalyviai turėjo galimybę išklausyti arfininkės Elzės Saldžiūnaitės pasakojimo apie vieną seniausių instrumentų – arfą ir pasiklausyti šio paslaptingo, mažai kam pažįstamo instrumento.

Nors ir tapęs tradiciniu, festivalis šiemet iš dalies buvo ir kitoks – įkvėpta Marijos Pečkauskaitės pavyzdžių daryti gera, padėti, gimnazijos bendruomenė rinko lėšas, organizavo paveikslų parodą-pardavimą. Taip siekė surinkti pinigų ir prisidėti prie Šv. Jono Krikštytojo bažnyčios stogo remonto.

Festivalio scenoje pasirodė įvairaus amžiaus dainininkai iš trijų gimnazijų.

Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazijos bendruomenės nariai, renginio svečiai drauge paaukojo ir pirkdami sakralinius paveikslus šį kilnų labdaringą tikslą parėmė kiek daugiau nei 1000 eurų.

Gimnazijos direktorė Rima Širvinskienė įteikdama padėkos raštus ir dovanas renginio dalyviams dėkojo už šilumą ir gerumą, meilę muzikai. O geriems gimnazijos draugams iš Lenkijos ir Latvijos  – už daug metų besitęsiančią bendrystę, profesionaliems dailininkams – už paaukotus tapybos darbus.

Propaguoja rašytojos puoselėtas vertybes

R. Širvinskienė, bendraudama su „Santarve“, priminė: Marija Pečkauskaitė-Šatrijos Ragana buvo visapusiškai turtinga asmenybė. Ji klausėsi Šopeno muzikos, jos mamatė jai grodavo, ji pati grojo, skaitė, statė spektaklius, buvo įkūrusi chorą, mokyklėlę. Kitaip tariant, rašytoja, pedagogė, labdarė darė daug įvairių dalykų ir siekė išjudinti tuometę Židikų bendruomenę.

Festivalio scenoje pasirodė įvairaus amžiaus dainininkai iš trijų gimnazijų.

O kadangi gimnazijai suteiktas Marijos Pečkauskaitės vardas, mokiniai ir mokytojai stengiasi vadovautis jos propaguotomis dvasinėmis vertybėmis, ugdyti ne davatkiškumą, o turtingą dvasinį pasaulį.

„Mintis, kad mokyklos bendruomenei reikėtų išgirsti sakraliąją muziką, prie jos prisiliesti, mano galvoje sukosi jau prieš kokį dvidešimt metų. Nuo tada, kai Mažeikiuose prasidėjo pirmieji sakralinės muzikos festivaliai. Ne visi židikiškiai mokiniai ir jų tėvai gali nuvažiuoti į Mažeikius – tai kainuoja, reikia laiko, susiruošimo“, – apie sumanymą Židikuose organizuoti festivalį „Musica Divina“ pasakojo direktorė.

Mokiniai ir profesionalūs atlikėjai – drauge ir šalia

Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazijoje lankėsi ir koncertavo bei apie savo instrumentą papasakojo arfininkė Elzė Saldžiūnaitė.

Iš pradžių festivalyje dalyvaudavo tik Lietuvos mokyklų solistai, ansambliai. Paskui prisijungė židikiškių draugai – lenkai, latviai.

Visada į šį renginį pakviečiama profesionalių atlikėjų, muzikantų. Per tuos 14 metų židikiškių sakralinės muzikos festivalyje yra dalyvavę tokie solistai kaip Virgilijus Noreika, Rita Preikšaitė, buvęs šios mokyklos mokinys, Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro, valstybinio dainų ir šokių ansamblio „Lietuva“ choristas Saulius Vasiliauskas. O šiemet jame dalyvauti sutiko arfininkė E. Saldžiūnaitė.

„Profesionalius atlikėjus kviečiame tam, kad girdėdami jų atliekamos muzikos skambesį augtų visi: vaikai, jų tėvai, mokytojai. Nes juk sakralinės muzikos sąvoką mes visi suvokiame skirtingai“, – kalbėjo R. Širvinskienė.

Tradiciškai „Musica Divina“ vykdavo paskutinę spalio savaitę, prieš prasidedant mokinių rudens atostogoms, Židikų bažnyčioje. Šiemet remontuojamas bažnyčios stogas, tad renginys įvyko gimnazijos salėje.

Nuotr. iš gimnazijos archyvo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto