Mūsų „Čiučiurukou“ – trisdešimt penkeri

Gegužės 3 dieną Telšių Žemaitės dramos teatro salėje suskambo jubiliejinis koncertas – Telšių kultūros centro vaikų ir jaunimo folkloro ansamblis „Čiučiuruks“ šventė 35-erių metų kūrybinės veiklos sukaktį.

Šie jubiliejiniai metai buvo kupini įvairiausios veiklos. Kovo mėnesį ansamblis atstovavo Lietuvai tarptautiniame vaikų folkloro festivalyje „I Bambini del Mondo“ Sicilijoje, kur telšiškių talentas sužavėjo auditoriją. Nauji iššūkiai ir darbai tuo nesibaigia – visai netrukus prasidės vaizdo klipo filmavimas, tautinių kostiumų fotosesija, atvirlaiškio-atviruko leidybos darbai. Birželio mėnesį ansamblio nariai išskubės į 27-ąjį tarptautinį folkloro festivalį Čekijoje, kur demonstruos ne tik Lietuvos, bet ir savo talento tarptautinį lygį. Liepos mėnesį kolektyvas atstovaus Telšių miestui Lietuvos dainų šventės „Kad giria žaliuotų“ Folkloro dienos „Rasi rasoj rasi“ pagrindinėje programoje.

Koncertas buvo ne tik proga paminėti šią gražią sukaktį, bet ir suburti talentus iš skirtingų kartų ir miestų. Dalyvavo Kauno Jono Pauliaus II gimnazijos folkloro ansamblis „Gilė“, atliekantis tradicinę muziką šiuolaikiškai. Drauge kolektyvai atliko kūrinius „Vo kur vedu esam“, „Šiun naktele“, „Du balonde“ ir kt.
Koncerto vedėja Alina Gintalienė pakerėjo auditoriją, atgaivindama senas istorijas ir kviesdama prisiminti, kaip ansamblis „Čiučiuruks“ žengė savo pirmuosius žingsnius. „Jei ne „Čiučiuruks“, nebūčiau sutikęs savo šokių partnerės, su kuria jau netrukus tapsime vyras ir žmona“, – prisimena vienas iš kolektyvo narių Šarūnas Rimkus. Šiluma ir bendrystė, kurią jaučia kiekvienas, prisideda prie ansamblio stiprybės ir ilgaamžiškumo.

Sveikinimo žodžius kolektyvui ir vadovei tarė Telšių rajono savivaldybės meras Tomas Katkus, išreiškęs dėkingumą už unikalius pasirodymus ir autentiškos žemaičių krašto muzikos saugojimą bei puoselėjamas etnokultūros tradicijas. Ansamblį sveikino ir Telšių kultūros centro direktorius Linas Ulkštinas, Telšių rajono savivaldybės vicemerė Agnė Jakavičiutė-Miliauskienė, „čiučiurukų“ tėveliai bei esami ir buvę kolektyvo nariai.
Kolektyvo vadovė Rita Macijauskienė dėkojo visiems buvusiems ir esamiems „Čiučiurukams“ už jų įdėtą darbą, už meilę folklorui, taip pat savo tėvams, kurie pastūmėjo ir padrąsino ją eiti šiuo keliu.
Šventės scenografija ir puošmenomis pasirūpino floristė Birutė Lekavičiūtė.

Parengta pagal Telšių kultūros centro inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto