Mūsų rajone vilkų pėdsakų neaptikta

ELTOS nuotrauka

Per dvi dienas, kai buvo atliekama vilkų ir lūšių apskaita, mūsų rajono miškuose šių gyvūnų pėdsakų neaptikta.

Vilkai ir lūšis – kaimyniniame rajone

Mažeikių miškų urėdijos miškuose, kaip ir visoje šalyje, vasario trečiąją ir šeštąją vyko vilkų ir lūšių apskaita, kurią atliko urėdijos darbuotojai. Jiems taip pat talkino medžiotojai, nevalstybinių organizacijų atstovai ir kiti norintys asmenys.
Kaip informavo šalies generalinė urėdija, vilkai ir lūšys girininkijose buvo skaičiuojami jų teritoriją dalijant į tarpusavyje susisiejančius maršrutus, vadinamus kvartalais. Šiais maršrutais einantys specialistai skaičiavo įeinančių ir išeinančių vilkų ir lūšių pėdas ir pagal tai nustatė, kiek šių žvėrių gyvena teritorijoje.
„Apskaitos dienomis Mažeikių rajono miškuose šių žvėrių pėdsakų nebuvo rasta, darbuotojai juos aptiko tik kaimyninio Akmenės rajono miškuose, kurie taip pat priklauso Mažeikių urėdijai. Apskaitos dienomis suskaičiuota po tris vilkus Papilės ir Naujosios Akmenės girininkijose, dar penki vilkai aptikti kitose to rajono girininkijose. Pastebėta ir viena lūšis Kairiškių girininkijoje, Akmenės rajone“, – rezultatus apžvelgė Mažeikių miškų urėdas Albinas Paulavičius.
Praėjusiais metais dėl sniego stokos apskaita nebuvo vykdoma, o pagal 2013 metų apskaitą Lietuvos miškuose gyveno ne mažiau kaip 208 vilkai.

Apskaita lemia medžioklės kvotas

2013 metų apskaitos duomenimis, ir tuomet vilkų buvo aptikta tik Akmenės rajono girininkijose – Kruopių, Papilės ir N. Akmenės. 2012 metų apskaitos duomenys byloja, kad lūšys buvo pastebėtos mūsų rajono Kapėnų ir Renavo girininkijose.
Tačiau, pasak medžiotojų, tai nereiškia, kad vilkų mūsų rajono miškuose nėra – jų buvo sutinkama Plinkšių apylinkėse ir Sedos girioje, ne kartą vilkų pastebėta ir miškuose, besiribojančiuose su Kamanų pelkėmis.
Atsižvelgiant į vykdytų apskaitų duomenis, skiriama ir leidimų kvota vilkų medžioklei. Praėjusių metų spalį iki šių metų balandžio visoje šalyje buvo leista sumedžioti 33 vilkus. Ši kvota buvo išnaudota per kelias savaites, jau lapkritį dviejų sumedžiotų vilkų kvota buvo išnaudota Telšių apskrities medžiotojų – du pilkiai plungiškių medžiotojų nušauti Rietavo seniūnijos Patyriškio miške.
Tuo tarpu Mažeikių medžiotojų būrelių nariai jau tris vilkų medžioklės sezonus vilko trofėjumi pasigirti negalėjo, tik 2011 metais nušautas vienas, 2010 metais – du pilkiai.

3 Atsakymai į “Mūsų rajone vilkų pėdsakų neaptikta”

  1. zemaitis :) parašė:

    koks klioka parase sita brieda, pats zinau kur yra vilku, savo akim maciau, ir tai ne valkataujantys sunys ar dar kas, ar ne laikas senus ir aptingusius medziotojus pakeisti naujais, jaunais ir entuaztingais kurie atliktu savo pareiga o ne tik malonuma jaustu gaiduka spausdami.

  2. nn parašė:

    Mačiau Tirkšlų pušyne sėdėjo vienas ir laukė kol pateks į apskaitą, pražiopsojot

  3. lolas parašė:

    Na aš ne specialistas ir ne medžiotojas, bet netikiu, kad, tarkim, Židikų seniūnijoje nėra nei vieno vilko :)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto