Muziejaus ekspozicijoje – dailininkių mėgėjų darbai

Parodoje eksponuojami keturių mažeikiškių dailininkių mokomieji bei kūrybiniai darbai. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Muziejuje atidaryta tapybos ir grafikos darbų paroda, kurioje eksponuojami keturių mažeikiškių dailininkių mokomieji bei kūrybiniai darbai.

Susipažįsta įvairiai

Darbų autorės – Jurga Misiuvienė, Vaida Latakienė, Jurgita Tiškuvienė ir Jelena Anglickienė. Daile moterys užsiima laisvu nuo darbo metu: dvi iš jų dirba kirpykloje, kitos dvi – bendrovėje „ORLEN Lietuva“.
Parodos iniciatorius ir vadovas dailininkas Aleksandras Novakas pasakojo, kad su J. Anglickiene susipažino per jos vaikus, jie mokosi Pavasario pagrindinėje mokykloje, kur A. Novakas dirba dailės mokytoju. J. Misiuvienė ir J. Tiškuvienė – kažkada buvusios vadovo mokinės, kurios prisiminė mokytoją, atėjo į studiją ir pradėjo kurti. V. Latakienė apie galimybę tapyti A. Novako studijoje sužinojo iš draugės.
Vadovo teigimu, laisvalaikiu į studiją ateina ir kiti norintys kurti žmonės, vyksta savotiška rotacija: daugiau norinčiųjų mokytojas negali priimti, nes tada reikėtų steigti mokyklą ar studiją.

Kuria ir mokosi

Mėgėjos dailininkės dirba tuo metu, kai A. Novakas savo studijoje tvarkosi, peržiūrinėja mokinių darbus.
„Kad  studijoje man esant nebūtų tuščia, moterys tuo metu ir kuria. Aš joms kai ką patariu, parodau. Svarbiausia tokiems žmonėms, kad būtų noras kurti, kad jie jaustų malonumą ir poreikį kūrybai, o jei pasireikštų ypatingi gabumai, reikėtų mokytis kurioje nors specialioje mokymosi įstaigoje“, – samprotavo dailininkas.
Jo teigimu, moterys taip dirbdamos išmoksta pagrindinių, akademinių dailės dalykų: kaip paveikslą nusipiešti, jį nutapyti, kokią perspektyvą pasirinkti, kaip suderinti spalvas.

Kartu piešia ir vaikai

Parodoje eksponuojami mokomieji darbai – natiurmortai, draperijos, įvairios kompozicijos, kurias tapyti galima išmokti pagal atitinkamus reikalavimus.
„Kas kita – kūrybiniai darbai, kuriuose dailininkės išreiškia save, aš tik nukreipiu jas kuria nors linkme, jei reikia, ką nors pakoreguoju“, – apie kūrybos virtuvę kalbėjo A. Novakas.
Be keturių dailininkių darbų, šioje parodoje galima išvysti ir jų vaikų darbus: jei vaikai neturi ką veikti ar jų nėra kam palikti, mamos juos atsiveda į studiją, kur jie taip pat gali užsiimti kūryba.
Parodą mažeikiškiai galės lankyti dvi savaites.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto