Muziejuje atidarytos miesto šimtmečiui skirtos parodos

Parodos stenduose – nuotraukos, iškarpos iš laikraščių, dokumentų fragmentai. Autorės nuotr.

Kovo pradžioje minimas Mažeikių miesto ir savivaldos įkūrimo šimtmetis. Ta proga antradienį Mažeikių muziejuje atidarytos ir lankytojams pristatytos trys parodos. Jų autoriai – ne tik mūsų krašto istorikai, bet ir mažiausi rajono gyventojai.

Nuo istorijos iki sveikinimų
Pirmąją parodą muziejaus lankytojai ir žmonės, atvykę pasivaikščioti po parką, gali apžiūrėti muziejaus languose. Juose eksponuojami Mažeikių herbo idėjos konkursui, vykusiam 1967–1968 metais, sukurti eskizai.
Antroji paroda – „Mažeikių savivaldos 100-metis“. Joje apžvelgiama iš pradžių miesto, o paskui jau ir Mažeikių rajono savivaldos istorija nuo 1920 metų iki šių dienų.
Muziejininkų surinkta informacija yra išdėstyta parodos stenduose. Ekspozicinėse vitrinose galima apžiūrėti dokumentų, rajono gyventojams už jų nuopelnus teikiamų apdovanojimų pavyzdžius, suvenyrus ir panašius eksponatus.
Šventinius atvirukus minėtoms progoms kūrė ir mažiausi mažeikiškiai – įvairių lopšelių-darželių ugdytiniai. Vaikai piešė savo gimtąjį miestą – tokį, kokį mato. Jų piešinių bei atvirukų taip pat eksponuojama muziejuje.

Mažieji parengė dovaną
Laikinai lopšelio-darželio „Gintarėlis“ direktoriaus pareigas einanti Saulė Sadauskienė papasakojo, kad jos kolegėms – ikimokyklinio ugdymo pedagogėms kilo idėja piešti atvirukus, skirtus Mažeikių miesto ir savivaldos šimtmečiui, ir pakviesti tai daryti visų rajono ikimokyklinių įstaigų bendruomenes.
Pasak direktorės, vaikai su savo auklėtojomis daug kalbėjosi apie miestą, apie jo savivaldą, o paskui, padedami tėvelių, sukūrė atvirukus bei piešinius.
„Linkime, kad miestas augtų, gražėtų ir kad jame būtų kuo daugiau laimingų vaikų“, – mažųjų mažeikiškių bei jų tėvelių vardu kalbėjo S. Sadauskienė.
Kadangi šioje iniciatyvoje – nupiešti atviruką miestui – dalyvavo ir „Interact“ klubas, viena šio klubo narių perskaitė vaikų mintis, kaip jiems patinka ir kaip sekasi gyventi Mažeikiuose.

Savo piešinius ir atvirukus Mažeikių miesto šimtmečio proga pristatė ir būrelis mažųjų mažeikiškių. Autorės nuotr.

Dėkojo už nelengvai atkurtą istoriją
Per šimtą metų Mažeikiai keitėsi. Nuo keliolikos gyventojų jie užaugo į aštuntą pagal dydį Lietuvos miestą.
Pasak Mažeikių muziejaus direktoriaus Vaidoto Balzerio, istorinė mūsų miesto bei jo savivaldos dėlionė dar nėra surinkta. Vis atrandama naujų, iki šiol nežinotų dalykų. Tačiau informacijos vis dėlto yra mažai.
„Klaustukų dar daug. Kas keisčiausia, trūksta informacijos apie savivaldą ir iš atkurtos nepriklausomos Lietuvos laikų. Atrodytų, ir tuos anuomet dirbusius žmones pažįsti, ir salėje jie yra, o kai pradedi dėlioti, aiškėja, kad yra spragų“, – kalbėjo muziejaus direktorius Vaidotas Balzeris.
Už tą – iš gabaliukų surankiotą parodą, už galimybę sugrįžti į prisiminimus muziejininkams dėkojo vicemerė Sigutė Bernotienė, Savivaldybės administracijos direktorė Laima Nagienė.
Prisiminimais su mažeikiškiais pasidalijo pirmasis Mažeikių miesto meras Jonas Jurkus ir pirmasis Mažeikių rajono meras Sigitas Kaktys, savivaldybės vadovu dirbęs 1995–1996 metais.
Įdomių faktų apie savivaldą parodos atidarymo dalyviams papasakojo muziejininkas Mindaugas Buknys. Muziejininkai lankytojams kaip prisiminimą įteikė atvirlaiškius, kurių vienoje pusėje – istorinės Mažeikių nuotraukos, o kitoje – atspaudas, primenantis apie savivaldos šimtmetį.

2 Atsakymai į “Muziejuje atidarytos miesto šimtmečiui skirtos parodos”

  1. skaitytoja parašė:

    Pirmoji paroda,antroji ,o trečioji ir dingo iš aprašymo…

  2. Mazeikietė parašė:

    Labai įdomu, kur parašyta apie trečiąją parodą? Ar nebeliko vietos tekstui? Ar parodos nėra?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto