Muziejuje – jungtinė dailės mokytojų paroda

„MDM“ grupės nariai parodoje pristatė po keturis darbus. Vaidos ZIGMANTIENĖS nuotr.

Septyni dailės mokyklos mokytojai, susibūrę į grupę, pristatė savo darbus ne tik lankytojams. Jie turi didelį norą parodyti savo mokiniams, kokia kryptimi dirba ir ką sugeba jų mokytojai.

Grupėje – septyni mokytojai

„MDM“ pasivadinusioje grupėje septyni Mažeikių dailės mokytojai: Vaida Anusaitė, Vilius Julius Pocys, Jonas Želkauskas, Rasa Tamošiūnienė, Giedrė Valtaitė, Virgis Tamošiūnas, Zenonas Steponavičius. Dailės mokyklos vadovas Z. Steponavičius, pristatydamas parodą, pabrėžė, kad per jo darbo dvidešimt devynerius metus toks projektas – visiems kartu dalyvauti parodoje – yra pirmasis, bet – labai vykęs.
„Svarbiausia, kad mes visi esame labai skirtingi ir darbais, ir charakteriais, ir tai yra puiki proga išreikšti save“, – pabrėžė Z. Steponavičius.
Surengti tokią parodą kilo mintis muziejaus fondų saugotojai Raimondai Ramanauskienei.
„Labai norėjosi padaryti ką nors kitaip, ir be galo džiaugiuosi, kad pavyko prikalbinti visus kartu tokius stiprius dailininkus“, – džiaugėsi paroda muziejaus darbuotoja.

Autorių darbai – skirtingi

„MDM“ grupės nariai pristatė po keturis darbus. Paroda ir ypatinga tuo, kad kiekvieno  mokytojo darbai yra labai skirtingi. Jie neturi vienos tematikos ir yra nesusieti vienas su kitu, padaryti skirtinga technika. Rasime ne tik akvarelės, bet ir tapybos ant šlapio tinko, vidaus apdailos projektų darbus.
V. Tamošiūno darbai žinomi ne tik Lietuvoje. Jie pasižymi ekspresija ir abstraktumu.
„Mano kūryba yra abstrakti, kaip gyvenimas, nes nieko negalime spręsti iš anksto. Pasakyk, kas bus rytoj, ir Dievas nusijuoks“, – pasakojo apie savo kūrybą autorius.
Jo kolegės G. Valtaitės paveikslai yra visiškas kontrastas V. Tamošiūno darbams. Jie nutapyti itin švelniomis spalvomis, su lyrikos potekste.
Freskų tapytojo J. Želkausko kūryba yra žinoma visoje Lietuvoje, o Mažeikiuose rasime ne vieną pastatą su šio dailininko freskomis.

Paroda ir ypatinga tuo, kad kiekvieno mokytojo darbai yra labai skirtingi. Vaidos ZIGMANTIENĖS nuotr.

One Reply to “Muziejuje – jungtinė dailės mokytojų paroda”

  1. lankytojas parašė:

    šaunuoliai – labai įdomi paroda :)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto