Muziejuje – susitikimas su šiauliškiu fotografu

Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Mažeikių muziejuje įvyko susitikimas su Šiaulių fotografijos namų vadovu, fotografu Rolandu Parafinavičiumi.
Svečias kalbėjo apie parodą „Lietuvos spaudos fotografija“, dalijosi patirtimi, kaip fotografuojant  „prisijaukinti“ žmones, atsakė į klausimus.

Fotografas R. Parafinavičius fotografo specialybę įgijo vienoje iš Vilniaus technikos mokyklų, Vilniaus universitete studijavo žurnalistiką. Darbinę veiklą pradėjo gimtuosiuose Šiauliuose – buitiniame gyventojų aptarnavimo kombinate dirbo fotografu, Kultūros namuose – instruktoriumi, buvo dienraščių „Šiaulių kraštas“, „Lietuvos žinios“, „Vakaro žinios“, „LT“, televizijos „Litpoliinter“, savaitraščio „Šiaurės kryptis“ reporteris.
2010 metais įkūrė Šiaulių Fotografijos namus.
Su Mažeikių muziejuje susirinkusiais profesionalais ir mėgėjais, fotografija besidominčiais mažeikiškiais svečias diskutavo apie spaudos fotografijos specifiką, pasakojo, kaip atsirado paroda „Lietuvos spaudos fotografija“, kokie reikalavimai atrenkant į ją darbus, kokia jų tematika.
R. Parafinavičius, demonstruodamas savo darbus, dalijosi patirtimi, kaip prisikalbino ir gavo leidimą fotografuoti miesto benamių grupę, pasakojo apie bendradarbiavimą su jauna, dideliame ūkyje apsiėmusia ūkininkauti pora, kalbėjo apie darbą su politikais, pristatė kai kuriuos savo projektus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto