Muziejuje – ugniagesių globėjo edukacinė savaitė

Edukacinėje programoje, skirtoje ugniagesių profesinei šventei paminėti, dalyvavo lopšelio-darželio „Eglutė“ vaikai. Jono STRAZDAUSKO nuotr.

Paminėdamas ugniagesių gelbėtojų, kuriuos globoja šv. Florijonas, profesinę šventę, Mažeikių muziejus surengė savaitę, skirtą supažindinti su šios profesijos atstovų darbu.

Šv. Florijono – Gaisrų sergėtojo – dieną visas katalikiškasis pasaulis mini gegužės 4-ąją. Pasak legendos, šventasis buvo romėnų karinis valdininkas, 304 metais nuskandintas už Kristaus mokslo išpažinimą.
Muziejininkė Raimonda Ramanauskienė pasakojo, kad nuo gegužės 2 iki 10 dienos muziejaus edukacinėje klasėje galima pamatyti eksponatus, susijusius su šiuo garbingu ir paslaptingu darbu.
Užsisakiusieji edukaciją sužinos keletą subtilybių apie ugniagesių gelbėtojų veiklą, galės prisiliesti prie tikrų uniformų, prisimatuoti šalmą ar pirštines.
„Ruošiame ir kitokių staigmenų. Siūlome pasinaudoti proga susipažinti su išskirtine specialybe, nekeliaujant toli ir netrukdant pačių ugniagesių atsakingo darbo“, – užsukti į muziejų kvietė R. Ramanauskienė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto