Muzikinį spektaklį skiria Teatro dienai

Muzikinio spektaklio repeticija: Raudonis (Karalius) ir Gabrielė Kaminskytė (Laumė). Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

[nggallery id=122 template=caption]Mažeikių Vytauto Klovos muzikos mokyklos teatras „Naminukas“ jauniesiems žiūrovams dovanoja muzikinį spektaklį. Ketvirtadienį 18 valandą Kultūros centro salės scenoje mažeikiškiai išvys premjerą „Elenytė ir Jonukas“, pastatytą pagal Marcelijaus Martinaičio pjesę „Avinėlio teismas“.

Muzikiniame spektaklyje – pasaka kitaip

Lietuvių liaudies pasaką apie sesytę Elenytę ir jos broliuką Jonuką, kuris, atsigėręs iš pėdos vandens, virsta avinėliu, scenoje žiūrovas išvys šiek tiek kitokią. Šiame spektaklyje keliamas klausimas, kas atsitiktų, jei vienas iš mūsų taptų karaliumi ir savo dvare priglaustų Elenytę ir Jonuką? Stebint spektaklį tampa aišku, kad norint gražiai ir teisingai valdyti, neužtenka vien karūnos. Negera būti karaliumi, kai aplink pataikūnai, žmonės, darantys blogus darbus, ir jie tik daug kalba, bet nieko neveikia. Dvariškiai atsikrato tyros mergaitės Elenytės ir pasmerkia mirčiai apsiginti negalintį avinėlį. Spektaklis baigiasi tuo, kad karalius, nors ir per vėlai, supranta, jog gėrio reikia ieškoti nenaudojant prievartos ir klastos.

Per ketvirtį amžiaus – per 40 spektaklių

Nuo 1986 metų, kai Mažeikių muzikos mokykloje įsikūrė pirmasis Lietuvoje teatrinio meno skyrius, teatro gerbėjams jaunieji aktoriai ir jų pedagogai parodė per 40 spektaklių. Tai, kad šie vaikai, trokštantys „gyventi“ teatre, išmoko vaidybos ir scenos kalbos, judesio, šokio, dainavimo, suvokė, kas jie yra, ką jie gali, kad sugebėjo atsiverti, nugalėti savo kompleksus – su jais dirbančių pedagogų nuopelnas. Tai spektaklį režisavusi teatrinio meno skyriaus vedėja, dramos mokytoja metodininkė, režisierė Daiva Skaringienė, sceninės kalbos mokytoja metodininkė Marija Katilienė, dainavimo vyr. mokytoja Ingrida Šopienė, sceninio judesio vyr. mokytoja Jurgita Juodpusytė, iki 2008-ųjų dirbusi dramos vyr. mokytoja Ingrida Jestromskienė, ją pakeitusi dramos mokytoja metodininkė Airida Lementauskienė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto