Nacionalinės bibliotekų savaitės proga – literatūriniai renginiai

Į poezijos pasaulį muzikos garsais nukėlė ukriniškis Šarūnas Arnotas. Nuotrauka iš bibliotekos archyvo

Lietuvos bibliotekininkų draugija balandžio 23–29 dienomis skelbė 18-ąją Nacionalinę Lietuvos bibliotekų savaitę, kurios tema „Kartu mes kuriame ateitį“. Ukrinų bibliotekoje visą savaitę vyko renginiai vaikams ir suaugusiesiems, eksponuojama spaudinių paroda „Biblioteka – knygų pasaulis“.
Ukrinų kultūros namuose vyko vakaras „Eilėraštis – kaip atskiras pasaulis“. Svečiavosi menų studijos „Erdvė“ literatės Jolita Butkienė, Vilhelmina Imbrienė, Liucija Jagielienė, Gitana Jazdauskienė. Viešnios skaitė savo kūrybos eiles, grojo ir dainavo.
Bibliotekininkė pasveikino visus su Pasauline knygos ir autorių teisių diena, kurią UNESCO iniciatyva balandžio 23-iąją mini visas pasaulis. Šią dieną Lietuvoje prasideda Nacionalinė bibliotekų savaitė. Ukrinuose šiais metais ji skirta poezijai ir muzikai. O kas gali geriau žinoti apie poeziją, jei ne tie, kurie ją kuria? Pirmoji viešnia V. Imbrienė ukriniškius džiugino muzika ir daina. Ponia Vilhelmina, puikiai gebanti poetinį žodį įkūnyti muzikoje ir dainoje, yra gimusi šalia Ukrinų – Židikuose. Daugelis ją pažįsta ne tik kaip poetę, bet ir kaip dainuojamosios poezijos atlikėją.
Puikiai savo jausmus eilėmis perteikė J. Butkienė, L. Jagielienė. Ponios Liucijos humoristinis eilėraštis apie socialinį tinklą „Facebook“ ir jame esantį jaunikį pralinksmino visus dalyvius. Literatė ir fotografė, knygos „Kelionė laiko spirale“ autorė G. Jazdauskienė dalijosi savo vaikystės prisiminimais apie šalia esantį Mantvydžių kaimą. Ji ten vasaromis atostogaudavo pas senelius, o ir fantastinės knygos idėja kilusi iš tame kaime vykusių nutikimų. Eilėraščius skaitė ir deklamavo ne tik viešnios, linksmomis humoreskomis pradžiugino ir ukriniškis Liudas Vasiliauskas.
Įdomus ir linksmas vakaras prabėgo greitai. Italų rašytojas Umberto Eco yra pasakęs, kad poezija nėra vien jausmai. Tai kalba, kuri sukelia jausmus. Dalyviai išėjo namo pakylėti muzikos ir kupini gerų jausmų.
Minint Bibliotekų savaitę, Ukrinų bibliotekoje vyko ir poezijos popietė vaikams „Vaikiško eilėraščio grožis Kosto Kubilinsko ir Janinos Degutytės poezijoje“. Šioje popietėje dalyvavo Vaikų dienos centro lankytojai. Bibliotekininkė priminė vaikų rašytojų K. Kubilinsko ir J. Degutytės biografijas, žinomiausius eilėraščius. Dalyviai puikiai žinojo J. Degutytės eilėmis parašytą dainą „Rudens naktis“, K. Kubilinsko žodžiais dainuojamą dainą „Pamiršk mane“, patys deklamavo mokykloje išmoktas eiles. Į poezijos pasaulį muzikos garsais nukėlė ukriniškis Šarūnas Arnotas. Jo skambinimas gitara ir poetų eilėmis sukurtos dainos skambėjo kaip žinutė ateinančioms kartoms, kad poezija buvo, yra ir bus reikalinga bei visada populiari.
Valda MURAVJOVIENĖ,
Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Ukrinų filialo bibliotekininkė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto