Nacionalinį diktantą mažeikiškės moterys rašė tarp gėlių

Autorės nuotr.

Penktadienį Lietuvoje vyko Nacionalinio diktanto konkurso pirmasis turas. Pasitikrinti gimtosios kalbos žinias, savo raštingumą panoro ir mažeikiškiai. Į Savivaldybės salę susirinkusios konkurso dalyvės moterys buvo pasveikintos ir Kovo 8-osios proga.

Rašė skirtingose vietose

Lietuvių kalbos žinias rajono gyventojai galėjo pasitikrinti, rašydami diktantą Savivaldybėje, bibliotekose, mokyklose.
Šiais metais į Savivaldybės salę rašyti diktanto susirinko 12 dalyvių. Kadangi Nacionalinis diktantas buvo rašomas penktadienį, Tarptautinę moterų solidarumo dieną, Mažeikių rajono savivaldybės meras Antanas Tenys moterims, atėjusioms pasitikrinti žinias, įteikė gėlių.
Su švente buvo susijęs ir diktuojamas tekstas – Dovilės Filmanavičiūtės „Odė moterystei“.
Nacionalinio diktanto užduotis buvo transliuojama per Lietuvos radiją ir internetu. Kad dalyviai galėtų susipažinti su tekstu, jį iš pradžių perskaitė autorė. Antrą kartą diktanto tekstą skaitė diktorius Marijus Žiedas.

Varžomasi keliose kategorijose

Šiame raštingumo konkurse bus varžomasi keliose kategorijose: raštingiausio moksleivio, suaugusiojo ir užsienio lietuvio. Diktanto tekstas bus paskelbtas kovo 11 d.
Geriausiai parašiusiuosius apie konkurso rezultatus konkurso organizatoriai informuos asmeniškai. Antrasis (finalinis) turas vyks Vilniuje balandžio 13 d.
Nacionalinio diktanto konkurso nugalėtojai bus apdovanoti gegužės 7 d. Prezidentūroje.
Tarptautinis suaugusiųjų ir moksleivių raštingumą skatinantis konkursas rengiamas nuo 2006 m. Pagrindinis organizatorių tikslas – paskatinti žmones didžiuotis unikalia lietuvių kalba, kalbėti ir rašyti ja taisyklingai.
Nacionalinį diktantą organizuoja VšĮ Pilietinės minties institutas kartu su partneriais: Švietimo, mokslo ir sporto bei Užsienio reikalų ministerijomis, Valstybine lietuvių kalbos komisija, Lietuvos nacionaline Martyno Mažvydo biblioteka.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto