Nacionaliniame euro teste dalyvavo 23 tūkst. mokinių

Martyno Ambrazo (ELTA) nuotr.

23 tūkst. šalies mokinių spalio pabaigoje dalyvavo Švietimo ir mokslo bei Finansų ministerijų organizuotame konkurse pasitikrinti savo žinias apie būsimą Lietuvos valiutą eurą.
Nepadaryti nė menkiausios klaidos atsakinėjant į 32 su euru susijusius klausimus pavyko 23 moksleiviams, praneša Švietimo ir mokslo ministerija.

Geriausia – klaipėdiškė

Trys dešimtys klausimų moksleiviams pakliūdavo atsitiktine tvarka iš duomenų bazėje esančių 810 – testas kiekvienam jų kaskart buvo skirtingas.
Geriausiai nacionaliniame euro teste pasirodė Klaipėdos Simono Dacho progimnazijos mokinė Austė Zakaraitė, teisingai atsakiusi į visus testo klausimus per rekordiškai trumpą laiką – vos per 4 min. 15 s. Dar 22 mokiniai taip pat gavo šimtukus, o per 70 proc. už teisingus atsakymus surinko 1348 mokinių 5–8 klasių grupėje bei 1413 mokinių 9–12 klasių grupėje.

Kiti etapai

Geriausiai pirmajame etape pasirodžiusios mokyklos pateks į antrąjį. Kiekvienoje Lietuvos apskrityje bus išrinkta po penkias mokyklas, kurių mokiniai gavo daugiausiai aukštų balų.
Antrojo etapo metu, gruodžio 13 d. vyksiančio apskričių centruose, moksleiviai dalyvaus „protmūšiuose“. Jiems bus pateikiami su būsimąja valiuta susiję klausimai, į kuriuos jie turės atsakyti per tam tikrą laiką, prieš tai pasitarus su komandos nariais. Iš viso antrajame etape dalyvaus 100 komandų abiejose amžiaus grupėse.
Į trečiąjį „Euro lygos“ etapą pateks po 10 geriausių šalies mokyklų komandų iš abiejų amžiaus grupių. Nacionalinis finalas numatytas Vilniuje sausio 27 d.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto