Nacionaliniame egzamine – ir mažeikiškiai

Pirmą kartą Lietuvoje surengtame Nacionaliniame sveikatos egzamine dalyvavo daugiau kaip 7,5 tūkstančio šalies gyventojų. Savo žinias pasitikrino ir apie pusšimtis mažeikiškių.

Mažeikiškiai pasirodė gerai

Nacionalinis sveikatos egzaminas vyko dvi dienas interneto svetainėje www.saugoksave.lt.
Projekto koordinatorės Dalios Vencevičienės apytiksliais duomenimis, iš Mažeikių rajono egzamine dalyvavo 40–50 žmonių. Apie 15 mažeikiškių daugiau nei į 30 klausimų atsakė teisingai. „Rezultatai tikrai labai geri. Mažeikiai neturi savo sveikatos biuro, kaip turi kiti miestai, todėl labai džiaugiamės, kad jie pasirodė labai gerai. Mums džiugu, kad žmonės domisi sveikata ir, kaip parodė rezultatai, jų žinios tikrai geros“, – „Santarvei“ pasidžiaugė koordinatorė.

Išaiškinti nugalėtojai

Penktadienį paskelbti egzamino rezultatai. 4,5 tūkst. tikrinusiųjų savo žinias atsakė į visus 40 egzamino klausimų. 10 dalyvių, greičiausiai ir teisingiausiai atsakiusių į klausimus apie sveiką gyvenseną, sveikatą ir jos priežiūrą, buvo apdovanoti egzamino organizatorių ir rėmėjų prizais.
Įspūdingiausią rezultatą, spręsdamas egzamino testą, pademonstravo Sigitas Bakutis, 46 metų vairuotojas iš Kauno, atsakymus pateikęs vos per 2 minutes 38 sekundes. Nugalėtojui įteiktas pagrindinis prizas – Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro įsteigta kelionė į Stokholmą (Švedija) ir jame įsikūrusį Europos ligų kontrolės ir prevencijos centrą.
Dešimtuke  yra jauniausias dalyvis – dešimtmetis  Nedas Saldukas iš Mažeikių rajono.

Skatina domėtis sveikata

Nacionaliniu sveikatos egzaminu, kuris planuojamas ir kitais metais, siekiama paskatinti Lietuvos gyventojus domėtis sveika gyvensena, sveikatos profilaktika ir prevencija, įvertinti savo žinias, taip pat suteikti naujausią moksliniais tyrimais pagrįstą informaciją.
Iniciatyvos partneriai: Sveikatos apsaugos ministerija, Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras bei Visuomeninė iniciatyva „Saugok save“.
Įgyvendinant idėją talkino sveikatos priežiūros institucijos, gydytojai ir verslo bendruomenė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto