***DAR PAPILDYTA*** Naftos gamykloje – sprogimas, žuvo du žmonės

Šiuo metu įvykio vietoje dirba rajono Policijos komisariato operatyvinė grupė. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Akcinėje bendrovėje „ORLEN Lietuva“ penktadienio popietę nugriaudėjo sprogimas, kurio pasekmės tragiškos – žuvo du darbininkai.

Vietoje dirba pareigūnai

Kaip informavo rajono Policijos komisariatas, penkios minutės po tryliktos valandos buvo gautas pranešimas, kad gamyklos teritorijoje įvyko sprogimas.
Pirminiais duomenimis, sprogo talpykla su cheminėmis medžiagomis. Nelaimės aukomis tapo du penktąją dešimtį pradėję darbininkai.
Šiuo metu įvykio vietoje dirba rajono Policijos komisariato operatyvinė grupė.

Žuvo „Paslaugos tau“ darbuotojai

Bendrovės „ORLEN Lietuva“ Komunikacijos skyriaus viršininkas Audrius Stasiulaitis „Santarvę“ informavo, kad nelaimingas atsitikimas įvyko mazuto giluminio perdirbimo (KT) komplekse sprogus kilnojamajai vakuuminei talpyklai.
Nelaimė įvyko į katalizinio krekingo įrenginį kraunant katalizatorių.
Abu žuvusieji buvo antrinės „ORLEN Lietuva“ bendrovės „Paslaugos tau“ darbuotojai. Šios bendrovės direktorė Dalia Poliakaitė po nelaimės „Santarvei“ sakė, darbuotojai vykdė katalizatoriaus pervežimo darbus.
Tuo tarpu „Paslaugos tau“ interneto svetainėje skelbiama, kad įmonė teikia vidaus patalpų valymo bei lauko teritorijos priežiūros paslaugas – atlieka takų valymo, gėlynų, žolės priežiūros ir panašius darbus.

Šeimos liko be maitintojų

Po sprogimo apie nelaimę pranešta žuvusiųjų artimiesiems, bendrovė skelbia, kad jiems bus pasiūlyta psichologų pagalba bei parama.
D. Poliakaitė „Santarvę“ informavo, kad abu vyriškiai bendrovėje „Paslaugos tau“ dirbo nuo pat jos  įkūrimo – apie trejus metus.
Vienas iš žuvusiųjų – penkiasdešimt antrus metus einantis Ventos miestelio (Akmenės rajonas) gyventojas. Du pilnamečius sūnus užauginęs vyriškis mėgo medžioklę.
„Tai buvo puikiai bendraujantis, humoro nestokojantis žmogus. Likimas lėmė, kad į penktadienį planuotą metinį-ataskaitinį Ventos medžiotojų būrelio susirinkimą nebeatvyko…“ – „Santarvei“ sakė žuvusiojo bendraminčiai.
Trejais metais jaunesnio kolegos iš Žemalės šeimoje be tėvo taip pat liko du vaikai. Abu sūnūs tebesimoko rajono mokyklose.
Artimieji žuvusįjį apibūdino kaip ramų šeimos žmogų, kuris ypač stengėsi dėl savo atžalų.

Jei turite daugiau informacijos ar nuotraukų šia tema, kviečiame pasidalinti el. paštu naujiena@santarve.lt arba tiesiog portalo viršuje paspausti mygtuką „Atsiųsti naujieną“.

Pastaruoju metu Mažeikius sukrėtė darbininkų žūtys darbo metu. Kaip manote, dėl kokių priežasčių įvyksta tokios nelaimės?

37 Atsakymai į “***DAR PAPILDYTA*** Naftos gamykloje – sprogimas, žuvo du žmonės”

 1. eilinis naftininkas parašė:

  Dirbu eiliniu darbininku gamykloje ir negaliu pasakyti, kad saugumo technika čia yra ignoruojama. Pastoviai po įrenginų teritoriją patruliuoja Darbuotojų saugos ir sveikatos skyriaus darbuotojai, kurie fiksuoja mažiausią nusižengimą. Bet visų dirbančių stebėti jie fiziškai nepajėgūs. Manau, kad čia buvo kažkoks likimo akibrokštas.

 2. B parašė:

  kaip cia susije poliakas ir poliakaite, sutapimas ar gimines?

 3. as parašė:

  as visa situacija supratau tai aukstas slegis nes aukstokai reikia kelti ta krovini o gal dar zvake nebuvo atsukta kaip operatoriai uzmirsta jei i ta mazaji bunkeri supusti dar nieko budavo ,bet jei i ta dydyji tai turi duoti spaudima kaip reikiant kartais net reikedavo net iki 2.5 atmosferu slegio o taip tuoj uzsikisdavo tas ju vamzdynas,tik as dabar nezinau kur jie pute,bet nesutokia technika reikejo dirbti,as irgi bijodavau to slegio nes baisu budavo,ir is kt-200 sekcijos pasijunkdavau irgi ta ora nes musu masinos kompresorius nepajegus buvo o uzsienietiskos masinos miliardieriai nepirko vos pajungimo angaliu vos priprasiau,bet nupirko,vienu zodziu kaip bordakas buvo taip tebera,visi tik milijardams skaiciuoti i savo kisene.UZUOJATA PIRMIAUSIA TIEMS VAIKAMS KURIE PALIKO BE MAMOS IR TEVO,

 4. Baisu parašė:

  UŽUOJAUTA ARTIMIESIEMS. Manau tyrimas nustatys kas privertė srogti cisterną, aukštas slėgis ar katalizatoriaus dulkių ir oro mišinys.

 5. S parašė:

  Visų pirma – užuojauta artimiesiems…. Jeigu tik galėčiau kuo nors padėt Gediminui….. Jezus kaip skaudu… O antra – UAB „Paslaugos Tau“ direktorė Dalia Poliakaitė, dirbusi naftoj daug metų ir gera specialistė (kaip rašė čia vienas komentatorius) – tiesa. Bet gera specialistė kaip PIRKIMŲ DIREKTORĖ. Tačiau vadovavimas įmonei apima kur kas daugiau, nei vadovavimas pirkimams. Tai, kad Paslaugos Tau veikla neapima katalizatoriaus krovimo darbų – problema. Pliusas tas, kad jie turėjo atestatus naftos įrenginiams eksploatuoti bei pavojingų atliekų tvarkymui. Bet kokiu atveju manau, kad neturėjo tinkamos technikos bei darbų atlikimo patirties. Trečia, esu įsitikinus, kad pagrindinis kaltininkas – užsakovas, pasirinkęs netinkamos techninės kvalifikacijos rangovą. Nes akivaizdu, kad Paslaugoms Tau tos kvalifikacijos trūko. Taip pat manau, kad naftininkai, kurie turėjo prižiūrėti darbus atliekantį rangovą, truputį pasilengvino sau darbą ir visą reikalą perdavė rangovui. Nes iš paskalų girdėjau, kad rangovų priežiūra naftoj yra tik popierinė. Akivaizdu, kad reiktų griežtesnės…..

 6. NESAMONE parašė:

  Nesu specialistė, bet mano nuomonė tokia nesvarbu ar įmonė „Paslaugos tau“ turėjo Valstybinės energetikos įnspekcijos atestatą, eksplotuoti naftos ir naftos produktų įrengimus, nes žuvusiųjų profesijos ne tokios. Užuojauta šeimoms.

 7. Vardas (privalomas) parašė:

  Nesu specialistė, bet mano nuomonė tokia nesvarbu ar įmonė „Paslaugos tau“ turėjo Valstybinės energetikos įnspekcijos atestatą, eksplotuoti naftos ir naftos produktų įrengimus, nes žuvusiųjų profesijos ne tokios. Užuojauta šeimoms.

 8. ylakiškė parašė:

  Jokie psichologai nepadės. Aš pati po tragiškos tėvelio mirties kreipiausi į psichologus ir nieko jie man nepadėjo. Geriausia pagalba artimų žmonių šiluma, supratimas, atjauta,malda. Žinokit, Gediminai ir Kąstyti, kad ir jūsų tėvelio bendradarbiai sukrėsti. Aš irgi po tėvelio žūties kaltinau, teisiau ir visiškai nenorėjau įeiti į to dėl kurio žuvo mano tėtis padėtį. Jūs negalvokit, kad ir patiems darbdaviams nereikia psichologų pagalbos, kurie nieko negali padėti. Reikia būti visiškai antžmogiui, jei išlikti abejingam jūsų skausmui, tik gal jie nežino, ką jums pasakyti, nes juos jau irgi kaltina, jie tikrai morališkai, o tuo labiau juridiškai, neturi teisės kaltinti jūsų tėvelio. Žinau, kokia baisi ta nežinia, turėkit kantrybės,ištvermės, susitaikykit su mintim, kad niekas neskubės ir ten Klaipėdoj neskubės, Man buvo baisu, kai pranešė, kad tėvelį išvežė iš avarijos vietos į ekspertizę, į Klaipėdą, o ir ekspretizę pradėjo tik, nuvykus sesei, kuri gyveno Klaipėdoje. Tokia realybė. Nusiteikit, kad ta ekspertizė neturės jokios įtakos tyrimui, tik nustatys sužalojimų lygį. Mūsų valstybėje negerbiamas žuvęs, jei iš kart nevežama į ekspertizę, o laikoma kažkur, bet gal taip nėra, ar jūs tiksliai žinote, kad neišvežta.Kodėl tiek skausmo tenka iškentėti tiems, kurie kažko netenka. UŽUOJAUTA JUMS KUO DIDŽIAUSIA. IŠTVERMĖS, NEPALŪŽKIT, LAIKYKITĖS.

 9. pamąstymui parašė:

  UAB paslaugas tau turėjo Valstybinės energetikos įnspekcijos atestata,eksploatoti naftos ir naftos produktų įrengimus.Reikia žiurieti giliau, gal KT specialistai dave leidimą darbams nelaikidamėsi darbų saugos ekspluatacijos taisiklių o del žuvusių netikiu kad jie ejo dirbti be darbų saugos ir ekspkuatacijos žinių krauti katalizatorius.Užojauta visiems artimiesiems.

 10. Adomas parašė:

  Labas as daug metu veziau ta katalizatoriu ir uzjauciu zuvuosiosius ir seimos narius as dirbau su standartine masina KAMAZir cisterna metaline ir isdirbau su ja 14 metu o ne su buvsia VIKO traktorine srutoveze o beto ar buvo koks manometras imontuotas o gal ir zmones be patirties su slegiais atsargiai reikia elgtis,uzuojauta visiems artimiesiems.

 11. dar pamąstymai parašė:

  Vienas komentaras labai įdomus – tai ir lyg įvykio liudininko. Taip rašyti gali tik pats dalyvavęs tame procese. ,,Šaltkalviai neturėjo vykdyti užduoties“- rašo komentatorius. Tai gal jie ir nevykdė, tik atvežė, o vykdyti turėjo pats KT, juk ,,aukšto spaudimo šlangai, kurie paduoda orą į cisterną buvo pajungti iš Orlean KT cecho kompresoriaus“( citata iš komentaro). Kas čia nesilaikė tų saugos reikalavimų? Tą aukštą spaudimą padavė į cisterną iš KT – gal ten kažkas ne taip ką pajungė? Čia reikėtų susimąstyti ir KT cecho vadovui. Aš esu visiškai pašalinis žmogus ir nesu nei vienų nei kitų pusėje, tačiau komentarai verčia pamąstyti. Tai kodėl KT cechas leido prie savo kompresoriaus pajungti šlangus į cisterną, kuri anot komentatoriaus ,,buvo pritaikyta siurbimui, o ne aukštiems spaudimams vykdyti“. Tai kur buvo KT cecho specialistai, negi leido bet ką prijungti(tai gal leistų ir prie bombos pajungti šlangus prie savo kompresorinės), ar trūksta kompetencijos ar atsakomybės?

 12. pamąstymai parašė:

  Aš nedirbu gamykloje ir niekada joje nedirbau, tačiau netikiu, kad joje toks vaizdas, koks skelbiamas komentaruose. Tokius negatyvius komentarus dažniausiai rašo tie, kurie dirbo anksčiau, o dabar nebedirba, išėjo (,,ne savo noru“) – tai dabar pila pamazgas. Nesinori tikėti, kad ,,paslaugos tau“ nori suversti visą kaltę žuvusiems, o ir tokios juridinės teisės jie neturi, kol vyksta tyrimas. Tokie pasisakymai neduoda ramybės artimiesiems, o kaip reikia jaustis žuvusių bendradarbiams ir darbdaviams, kai sklinda tokios kalbos. Sūnus Gediminas, prisiklausęs tokios dezinformacijos teigia, kodėl ,,Santarvė“ neparašė, kad ,,paslaugos tau“ kaltina žuvusius. Gediminai, nors jūs šiandien pasimetęs, palaužtas skausmo, jautriai reaguojate į bet kokią informaciją, oriai ir ramiai palydėkite savo tėvelį į paskutinę kelionę. Žinokit, niekas neturi teisės kaltinti mirusių, o jei ir apkaltins neteisingai, dievas juos nubaus….Informacija irgi pateikiama ne visiškai tiksliai. Štai ,,Santarvė“ rašo, kokias paslaugas savo internetiniame puslapyje reklamuoja uab ,, Paslaugos tau“, tačiau visai neužsimena apie galiojančius atestatus, anonsuojamus tame pačiame portale, kuriuos Valstybinė energetikos inspekcija išdavė tam pačiam uab ,,Paslaugos tau“ . Vienas jų ,,Atestatas eksploatuoti naftos ir naftos produktų įrenginius“.

 13. Vardas (privalomas) parašė:

  ….. perskaičius visus komentuotus komentarus, manau „Paslaugų Tau“ direktorei reikėtų susimastyti. Žmonės parašo daug tiesos! Taip, žuvusieji neturėjo vykdyti tos užduoties, nes jie buvo šaltkalviai. Kaip pati direktorė Santarvę informavo, kad darbininkai vykdė pervežimo darbus, jie nepervežinėjo o krovė po spaudimu katalizatorių į įrenginį. Patį katalizatorių vežė su autopakrovėju, o cisterna buvo pritaikyta siurbimui, o ne aukštiems spaudimams vykdyti. O aukšto spaudimo šlangai kurie paduodą orą į cisterną buvo pajungti iš Orlean KT cecho kompresoriaus. Po tokio nesilaikymo saugos reikalavimų – pasekmės 2 žuvę jauni žmonės, kurie dar galėjo džiaugtis artėjančiu pavasariu…tačiau liko gili žaizda, kuri paliks artimiesiems pėdsaką visam gyvenimui. Manau, kad teisėsaugos pareigūnams reikia savo darbą atlikti profesionaliai, nes pažeidimai yra akivaizdūs ir jų negalima nuslėpti.

 14. naftininkas parašė:

  Mazuto giluminio perdirbimo komplėkse sprogo kilnojamaji vakumine talpykla.UAB paslaugos tau turi pagal darbo specifika valiti naftos teritorijos,bet kad pakrauti katalizatorius į vakumine talpykla, reikia talpyklą nudujinti,įšvaliti ir t.t.Čia turejo dirbti specialistai gave leidimus šiems darbams atlikti.Orlen Lietuva sudaridavo tokia sutarti su UAB EKOVALIS kadangi Mažeikiose venintele Įmone kuria turi licenzija tokiem darbams atlikti.PAMASTIMUI.Užuojauta šeimoms.

 15. .... parašė:

  As isejau is naftos (aisku ne savo noru) ir aciu dievui, nes ten tokie zmones dirba, vieni kitiems gerkles perkasti gali.
  Taip visada firmos bando kalte suversti zuvusiems, nes jie nebekalba, patys liuditi negali.

  Uzuojauta vaikams.

 16. tungusas parašė:

  GEDIMINAI.As ne psichologe.bet galiu JUMS PADETI

 17. KODEL parašė:

  „Paslauga Tau“ dirbo KT? Todel,kad buves ukio cechas dabar gauna pinigus uz atlikta darba ir kuo daugiau darbu atlieka-tuo daugiau uzdirba.Seniau neteko matyt,kad ukio cecho zmones krautu katalizatoriu KT.O dabar pasirodo krauna.Ziema,zoles pjaut nereikia,lapu grebt nera,remontai kabinetuose irgi gal nebevyksta kas pusmeti,tai dirba kas papuola.Stai ir rezultatas.Gamykloje dirbantys nekalbes,nes bijos prarast darba,kaip ir visur kitur Lietuvoje.Tokia realybe.

 18. nukentėjęs parašė:

  Gediminai, laikykitės stipriai su broliu, svarbiausia, neklausykit visokių kalbų, o kreipkitės patarimo į juristus,giminaičius, o jei turite finansinių galimybių, ( žinoma, po tėvelio žūties – tai labai komplikuota) samdykitės advokatą (gink, dieve, ne vietinį ir ne valstybės finansuojamą). Aš turiu karčios patirties iš savo gyvenimiškos patirties – teisėsauga ir prokuratūra ,,dirbs“, o rezultatas bus ne nukentėjusių naudai.Pritrūks įrodymų, prirašys straipsnių iš BK ir BPK , ir byla tęsis metais. Juk mūsų korumpuotoj valstybėj viską valdo pinigai, o jei policijoj ir prokuratūroj dirba įtakingų kaltųjų draugai ar pažįstami, visada liks kalti žuvę ar nukentėję. Tikiu, kad taip nebus, ir šitą atvejį tirs ne Mažeikių teisėsauga ir prokuratūra. Svarbiausia jums abiem ištvermės, jūsų tėvelis buvo gerbiamas bendradarbių, kaip ir kitas žuvęs. Juos vertino ir vadovybė, jei patikėjo tokią atsakingą užduotį.

 19. Gediminas parašė:

  Viskas cia gerai rasoma,isskyrus tai,jog santarve nepaminejo,jog „paslaugos tau“ visa kalte stengiasi suversti tiems dviems zuvusiesiems,kadangi esu sunus,is vieno zuvusiuju,galiu dar pridurti,jog ir jokios psichologines pagalbos nesulaukeme,nors mano broliui dar tik 14 metu,ir jam tikrai nera lengva,ypac kai mamos jau buvome neteeke anksciau,o dabar dar ir tetis…

 20. simona parašė:

  uzuojauta artimiesiems jug nepasirenkam ,kada mirt o beto nereikia svetimu zmoniu smerkti nes lazda turi du galus,gali ir jums tas nutikti

 21. eduardas parašė:

  Nerašikite nesamonių asmeniškai pažinojau Poliakaitė pradirbau su ja naftoje 6metus jinai yra geras specialistas žinantis savo darba ir pareigos.O nelaime į namus gali ateiti pas kiekviena.Užojauta ju šeimoms.

 22. laima parašė:

  užuojauta ju šeimoms o direktorė į cipe.

 23. andrius parašė:

  Direktorė vadovauja valytojų firmai kaip galėjo pasiusti tokiems darbams su suspaustu oru dirbti žmonės kurie nera apmokinti katalizatoriu pakrovimui į reaktorius,arba bunkėrius tai jos asmenišką atsakomibe.Direktorė turi sėsti tai faktas.

 24. buvusi darbuotoja parašė:

  Uzuojauta ju seimoms,taip pat bendradarbiams netekus kolegu.

 25. Direktorė tai turi sėsti parašė:

  kaip yra vykdomi darbai jei tokios nelaimės įvyksta licenzijos atemimas jei valytojų firma nemoka su suspautu oru dirbti tai kas per vadovai

 26. ... parašė:

  O ka jie turi sakyti? vietoj dirbo sitie zmones, kiti kitur, nelabai yra galinciu papasakoti, kaip ir kas ten vyko. Be abejo visi sukresti sito ivykio, o kodel taip ivyko nelabai kas gali pakomentuoti… tyrimas vyksta, bus matyti kai istirs…

 27. mažeikietė parašė:

  O ką turi pasakyti dirbantys gamykloje? Paukštis neteršia savo lizdo. Pirmiausia, reikia gerai žinoti, kad ką nors vertinti ar kaltinti, ir nereikėtų tų įžeidinėjimų vadovų atžvilgiu. Jie tikrai nenorėjo tokios darbuotojų mirties ir jūs galvojat, kad jiems šiandien lengva – juos kaltins, smerks ir pan. Jei jau žuvusiems buvo patikėtas toks pavojingas darbas, tai vadovai vertino jų kvalifikaciją, tuo labiau, kad vienas iš žuvusių, berods, gamykloje dirbo daugiau kaip 10 metų, Gerbkime žuvusių atminimą ir gedėkime kartu su žuvusių šeimomis, Stiprybės visiems, deja, nieko negalima sugrąžinti……

 28. keista parašė:

  kodėl tyli naftoje dirbantys žmonės? Negi jie nieko nematė, nežino ir neturi ką pasakyti? Ar prigąsdinti yra?

 29. Nijole parašė:

  ŠEIMOMS UŽUOJAUTA

 30. zbignevui parašė:

  tai, ką jūs čia norite pasakyti – absurdas. Negi tie žmonės siuntė darbuotojujs į mirtį? Tai paprasčiausias atsitiktinumas. Ir kaip žmonėms tokie dalykai į galvą gali šauti? Nebent ji be smegenų

 31. ZBIGNEVAS parašė:

  JONAS POLIAKAS, UAB Ekovalis vadovas, žuvo vienas žmogus, vienas apsinuodijo „Paslaugos tau“ direktorė Dalia Poliakaitė. INFORMACIJA PAMĄSTYMUI

 32. ZBIGNEVAS parašė:

  JONAS POLIAKAS, UAB Ekovalis vadovas, žuvo vienas žmogus, vienas apsinuodijo
  „Paslaugos tau“ direktorė Dalia Poliakaitė

 33. vita parašė:

  Siaubinga, kas dirba naftoje tas zino jog ten per diena tu incidentu buna n kartų, tik kol nezuva zmones jie taip ir lieka nutylėti…

 34. arunas parašė:

  vat vat orlen lietuva turi labai gera darbu sauga sedi bled kabinetous geria kava ir garai yra o i kt negalejo jie dirbt ira tam firmos kurios ta darba atlieka nu gales orlen lietuva laidutoves kelt kad zmoniu neziuri kur meistras buvo meistras turi stovet sale dirbanciu zmoniu o ne kur kitur as jau tevam nukentejusiu daryciau viska kad butu isiaiskinta iki galo

 35. nesuprantu parašė:

  kodėl bendrovės Paslaugos tau dirbo KT? Juk jų darbo specifika visai kita…

 36. G.Zilenas parašė:

  Tragedija. Užuojauta visiems, ką šis įvykis palietė…

 37. Mažeikietė parašė:

  UŽUOJATA ARTIMŲJŲ ŠEIMOMS…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto