Naktį į šeštadienį įsigalios rinkimų agitacijos draudimas

Sigito STRAZDAUSKO nuotrauka

Šeštadienį pirmą valandą nakties įsigalios rinkimų agitacijos draudimas tose savivaldybėse, kuriose iš pirmo karto nepavyko išrinkti merų. Jau nebebus galima agituoti už kandidatus, kurie per sekmadienį vyksiantį tiesioginių merų rinkimų antrąjį turą sieks tapti merais.

Draudžiama likus 30 valandų

Mažeikių savivaldybės rinkimų komisijos pirmininkė Alvyda Purauskytė paaiškino, kad pagal įstatymus, rinkimų agitacija, neatsižvelgiant į jos būdus, formas ir priemones, draudžiama likus 30 valandų iki balsavimo pradžios ir balsavimo dieną iki balsavimo pabaigos, išskyrus nuolatinę vaizdinę agitaciją, jeigu ji iškabinta, likus ne mažiau kaip 48 valandoms iki rinkimų pradžios.
Rinkimų agitacijos draudimo laikotarpiu jokių vaizdinių rinkimų agitacijos priemonių, išskyrus tas, kurias išleido Vyriausioji rinkimų komisija, negali būti balsavimo patalpoje ir 50 metrų atstumu aplink pastatą, kuriame yra balsavimo patalpa.

Nelaikoma agitacija

Rinkimų agitacija nelaikoma informacija apie vykstančius rinkimus, jų svarbą valstybės gyvenimui, atvykusių balsuoti rinkėjų skaičių, dokumentus, kuriuos būtina turėti balsuojant, kvietimas atvykti balsuoti ar kita informacija, kuria neraginama nedalyvauti rinkimuose, balsuoti už arba prieš kandidatą ar kandidatų sąrašą.
Sekmadienį merai iš dviejų daugiausiai rinkėjų balsų kovo 1-ąją surinkusių kandidatų bus išrinkti 40-tyje savivaldybių, tarp jų – ir Mažeikiuose. 19-os savivaldybių merai paaiškėjo per pirmąjį balsavimo turą.

3 Atsakymai į “Naktį į šeštadienį įsigalios rinkimų agitacijos draudimas”

  1. asa parašė:

    Jeigu ponia ,, Be šansų’’ būtų Buratinas, tai jos nosis jau būtų kokių 3 metrų ilgio :-)

  2. Komentatorius parašė:

    Pažiūrėsim, ar rytoj dar kabės centre to ūkininko plakatas.

  3. Vardas (privalomas) parašė:

    2014m. gruodžio mėn. laikraštyje ,,Didmiestis’’ ponia ,, Be šansų’’ jau pasiskelbė ,, Mažeikių miesto mere 2015m.’’ Paskui ponia ,, Be šansų ‘’ ,,Didmiesčio’’ skaitytojų klausia:,, Ar ir toliau leisime sklisti melui?’’ Matosi, kad yra reikli sau.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto