Naktinė šaulių stovykla tampa tradicija

Stovyklos pradžioje apie šimtas trisdešimt jos dalyvių stojo į rikiuotę. Nuotr. iš organizatorių archyvo

Jaunieji Žemaitijos regiono šauliai šiemet pirmą kartą rinkosi į jau tradicine tampančią naktinę stovyklą. Pagrindinis šių stovyklų tikslas – bendraminčių bendravimas, naujos pažintys. Šį kartą šauliai susibūrė miesto Gabijos gimnazijoje.

Subūrė moksleivius

Naktinės jaunųjų šaulių stovyklos mūsų rajone ne naujiena – praėjusiais metais pirmoji startavo toje pačioje Gabijos gimnazijoje, vėliau tokie jaunimo sambūriai vyko gimnazijose Židikuose ir Sedoje.
„Praėjusiais metais šį renginį organizavome naktį iš vasario penkioliktosios į šešioliktąją. Kadangi šiemet šventėme Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį, renginių tomis dienomis buvo itin daug, todėl nusprendėme antrąją tokią naktinę stovyklą mūsų mokymo įstaigoje surengti tarpušvenčių laikotarpiu tarp Vasario šešioliktosios ir Kovo vienuoliktosios“, – sakė gimnazijos jaunųjų šaulių būrelio vadovė, ekonomikos ir geografijos mokytoja Rima Skrodenytė.
Šiais metais naktinėje stovykloje dalyvavo Žemaitijos regiono jaunieji šauliai – jaunieji šauliai iš Kalnėnų, Senamiesčio ir Tirkšlių pagrindinių mokyklų, M. Račkausko gimnazijos, Sedos, Židikų gimnazijų, Telšių ir Plungės rajono jaunųjų šaulių būrių atstovai.
Iš viso naktinė stovykla subūrė apie 130 moksleivių, o pernai joje dalyvavo apie šimtas jaunųjų šaulių.

Nuotaikingos varžybos užsitęsė

Tokių naktinių stovyklų darbotvarkės jau yra susiformavusios – tai ir šaudymo varžybos, ir rankų lenkimas, ir komandų prisistatymai. Be to, šiemet ją paįvairino Mažeikių gatvės gimnastų asociacijos sportininkų pasirodymas.

Fizinio aktyvumo stovyklos dalyviams netrūko, pratimų juos mokė ir gatvės gimnastai. Nuotr. iš organizatorių archyvo

Pačiomis įdomiausiomis ir šaulių laukiamiausiomis išlieka orientacinės varžybos po Mažeikių miestą. Čia komandos suburiamos atsitiktine tvarka vien tam, kad, ieškodami mūsų mieste esančių objektų, paaugliai susipažintų, susibičiuliautų.
„Komandoms išdalijami miesto žemėlapiai su dvidešimčia pažymėtų objektų, kurie susiję su Lietuvos nepriklausomybe. Ypač galvosūkį komandoms sukėlė paskutinė užduotis, kuri nebuvo pažymėta žemėlapyje, o tik reikėjo nusifotografuoti prie Mažeikių herbo. Šio herbo jie ieškojo visur, net nuvyko į miesto pakraščius, tačiau nė vienam neatėjo į galvą, jog galima šį herbą parsisiųsti mobiliuoju telefonu ir šalia jo įsiamžinti. Buvo numatyta, kad nuotaikingos varžybos truks dvi valandas, tačiau jos užsitęsė iki trijų valandų“, – įspūdžiais dalijosi R. Skrodenytė.
Visos stovykloje dalyvavusios komandos buvo apdovanotos taurėmis, dalyviai – padėkos raštais.
Apdovanoti ir rungčių nugalėtojai, tačiau komanda stovyklos nugalėtoja nebuvo renkama – stovyklos tikslas buvo ne varžytis, o suteikti galimybę bendrauti, praleisti laiką kartu.

Planuojamas naktinis žygis

Gabijos jaunųjų šaulių būrelio artėjančius mėnesius laukia nemažai renginių – jau kovo vienuoliktąją visi šio būrelio nariai Mažeikių Nepriklausomybės aikštėje duos priesaiką, taip pat čia pasižadėjimus duos nauji jaunieji šauliai.
Balandį vyks jaunųjų šaulių pakopinės stovyklos – pirmos antros pakopos stovyklos vyks Smalininkuose, čia užsiregistravo dalyvauti devyniolika gimnazijos jaunųjų šaulių, trečios pakopos stovykla vyks Varniuose, čia numatę dalyvauti penki būrelio atstovai.

Nė viena naktinė stovykla neapsiena be bendros jaunųjų šaulių nuotraukos. Nuotr. iš organizatorių archyvo

„Taip pat mūsų laukia vienas ypatingas įvykis: vyko susitikimas su hip hopo grupės „G&G Sindikato“ lyderiu Gabrieliu Liaudansku-Svaru, jo metu jis pažadėjo su mūsų būrelio nariais praleisti visą dieną. Todėl dabar deriname ir planuojame su juo naktinį žygį vasaros metu“, – sakė būrelio vadovė.

Reikia tik noro

Būrelio vadovė pažymėjo, jog jauniesiems šauliams veiklos yra daug ir įvairios – Viekšniuose vyks jaunųjų šaulių spartakiada, numatytos šaudymo pratybos poligone, vasarą – įvairaus pobūdžio stovyklos.
„Vis dėlto tai yra sukarinta organizacija, todėl, dalyvaudamas jos veikloje, paauglys įgyja drausmės, disciplinos, čia vyksta aktyvus pilietinis patriotinis auklėjimas. Prieš tapdamas jaunuoju šauliu, moksleivis tris mėnesius yra kandidatu ir tik po šio laikotarpio, kai jo apsisprendimo niekas nepakeičia, jis duoda iškilmingą pasižadėjimą“, – pasakojo R. Skrodenytė.
Gabijos gimnazijos jaunųjų šaulių būrelis savo veiklą pradėjo 2016 metų rudenį, dabar jis jungia apie keturiasdešimt moksleivių. Jau sulaukiama prašymų iš kitų miesto mokyklų, kuriose nėra jaunųjų šaulių būrelių. Kreipiasi moksleiviai, norintys dalyvauti tokioje veikloje.
Rajone šiuo metu yra aštuoni jaunųjų šaulių būriai, kurie jungia apie du šimtus moksleivių.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto