Naktinės šaulių stovyklos pritraukia daug jaunimo

Naktinė stovykla gimnazijoje prasidėjo rikiuote. Nuotr. iš jaunųjų šaulių archyvo

Naktinės stovyklos, užsiėmimai, jaunųjų šaulių pakopinės stovyklos, paminklų ir kapinaičių priežiūra – tokią Židikų ir Sedos jaunųjų šaulių veiklos kryptį įvardijo šių būrelių vadovė Gražina Mitkuvienė.

Vienija aktyvi pozicija ir pasiryžimas

Jau daugiau kaip dešimt metų gyvuojantis Židikų jaunųjų šaulių būrelis šiuo metu vienija apie dvidešimt jaunųjų šaulių. Pasak vadovės, vos tik surengiamas koks nors renginys arba naktinė stovykla, iš karto pastebimas vaikų noras tapti jaunuoju šauliu: visi nori veiklos, nori aktyviai dalyvauti.
„Jau esame apsisprendę, jog vien noro nepakanka: prieš priimant į savo gretas, sudarysime komisiją, būsimieji kandidatai privalės atsakyti į klausimus, susijusius su šaulių ir Lietuvos istorija. Kad ir toks pavyzdys: kai kurie vaikai net maldavo, kad būtų įtraukti į neseniai mūsų gimnazijoje vykusios naktinės stovyklos dalyvių sąrašą, tačiau to padaryti negalėjome, joje dalyvavo tik keturiolika mūsų jaunųjų šaulių, nes teko priimti apie šimtą svečių iš kitų jaunųjų šaulių būrelių, baiminomės dėl vietos trūkumo“, – pasakojo būrelio vadovė.
Sedos jaunųjų šaulių būreliui, kurio veikloje šiuo metu dalyvauja septyniolika vaikų, G. Mitkuvienė vadovauja trečius metus. Anot jos, visus juos vienija aktyvi pozicija, patriotizmas, pasiryžimas dalyvauti šaulių veikloje. Nors jaunuoju šauliu galima tapti nuo vienuolikos metų, jau dabar yra ketvirtokų prašymų jais tapti.

Trauka – naktinės stovyklos

Vienu iš jaunųjų šaulių traukos objektų įvardijamos naktinės stovyklos – neseniai Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazijoje vykusi tokio pobūdžio stovykla pritraukė svečių iš Tirkšlių, Viekšnių, Mažeikių, Nevarėnų bei Sedos.
Stovyklos dalyviai varžėsi orientacinėse varžybose po Židikų miestelį. Jų metu vaikai galėjo susipažinti su šio miestelio atmintinomis vietomis, paminklais, pastatais, kartu su kariais savanoriais atliko fizinės ištvermės pratimus, dalyvavo estafečių varžybose. Teorinių užsiėmimų metu kariai vaikus supažindino su Lietuvos kariuomenės struktūra, tarnyba, jaunieji šauliai išbandė taiklumą šaudymo varžybose, vikrumą – sportiniuose žaidimuose, energiją išliejo diskotekoje.
„Netrūksta ir kasdienės veiklos: vyksta rikiuotės užsiėmimai, kurių metu mokomės žygiuoti, akies taiklumą išbandome šaudydami dviem oriniais šautuvais, pravedamos teorinės paskaitos, kurių metu ruošiame vaikus pirmos ir antros pakopos jaunųjų šaulių stovykloms“, – sakė būrelių vadovė.
Šiais metais jaunieji židikiškiai šauliai dalyvavo Šaulių sąjungos įkūrėjo ir pirmojo viršininko Vlado Putvinskio-Pūtvio paminklo atidengimo iškilmėse Kelmėje, numatyta dalyvauti Lietuvos kariuomenės dienos minėjime Mažeikiuose, tai dienai skirtose šaudymo varžybose Varniuose, vasarą pagrindinis jaunųjų šaulių užsiėmimas – pakopinės ir poilsio stovyklos.

Pagerbiama atmintis

Židikų jaunųjų šaulių iniciatyva Bugenių senosiose kapinaitėse pastatytas medinis kryžius. Kiekvieną rudenį jau tampa tradicija, jog vaikų pastangomis šios kapinaitės apgrėbiamos, sutvarkomi apleisti kapai, uždegamos žvakutės.

Židikiškiai jaunieji šauliai tradiciškai tvarko senąsias Bugenių kapinaites. Nuotr. iš jaunųjų šaulių archyvo

Židikai yra pirmasis miestelis Mažeikių rajone, kuriame atminimo lenta buvo įamžintas šio valsčiaus 1919–1920 metais Nepriklausomybės kovose dalyvavusių žmonių vardai ir pavardės – iš viso jose įvardinti penki Vyčio Kryžiaus kavalieriai bei 41 savanoris. Ši atminimo vieta taip pat yra jaunųjų šaulių akiratyje: ji aptvarkoma, uždegamos žvakutės.
„Ką vaikams duoda veikla jaunųjų šaulių būrelyje? Manau, kad šia veikla įskiepijame jiems patriotizmą, pasididžiavimą savo kraštu, jo istorija, supažindiname su iškiliomis mūsų tautos datomis, veikėjais. Ši veikla ugdo ir asmenines savybes: lavina drąsą, ryžtą, ištvermę, išmoningumą“, – sakė G. Mitkuvienė.
Vadovė numato plėsti jaunųjų šaulių veiklą: jau vyksta trijų mėnesių bandomasis laikotarpis kandidatams į jaunuosius šaulius Ruzguose ir tikimasi, kad lapkričio 23-iąją apie penkiolika vaikų iš šios apylinkės ištars pasižadėjimo žodžius. Kartą per savaitę ir Ruzguose vaikams vyks jaunųjų šaulių užsiėmimai ir teorinės paskaitos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto